Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Колко ? за 156 в Италия

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    2

    Default Колко ? за 156 в Италия

    Първо здравейте
    Искам да ви попитам някой има ли си на представа колко пари вървят 156-ците в Италия.Искам да си взвема такава красавица обаче тука са към 8.За дизелак става въпрос
    Благодаря предварително

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Градски, вървят от 700-800 до 3-4хил.евро, според цената и колата. Няма да ти казвам новия внос в Бг от кои е предимно . . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    2

    Default

    Знам че има всякакви но нещо прилично да е.Аз ги гледах по автокъщите обаче са мн скъпи.Примерно ако си намеря в Италия нещо хубаво за 3 бонки ще е много добре.Няма да имам много разходи щото има с кво да пътувам, има и къде да спа.Така че .......

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Еми значи щом имаш транспорт отиваш в Италия, вземаш си Алфата и я докарваш тук (в страната на неограничените безотговорности). След това я снимаш и я качваш тука да я видим

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    От италия не трябва ли с автовоз да я докараш защото не ти дават транзитни номера?
    156 1.8 TS

  6. #6

    Default

    Колега ,
    градския ти лъже най нагло
    За 700 или 800 евро няма Алфа 156 дори и в моргите, цените почват от около 1500 евро ЗА КОЛИТЕ С СЧУПЕН МОТОР 1998/1999 година, естествено бенЗин.
    ДИЗЕЛОВИТЕ Алфа 156 почват, ако са трагични, от около 2500 евро.
    Алфа 156 стигат до около 14.000 евро, ако са от последните модели жтдм.
    Така, че 8.000лева е нормална цена на такава кола, от най старите модификаций


    .

  7. #7

    Default

    Тези ,които тук се продават за по 5000-6000 лв. са в трагично състояние.

    Онзи ден си седя аз на кафе при един прятел майстор и му докарват 2 156ци китосани.Упражнението беше ясно - махане на таблото,отстраняване на ел.неизправности по волана и уредите,ИЗКЛ. на еърбезите, защото са след удар и съответно са хххххххх.
    След 2 дни бяха боядисани,пастирани и намазани от вътре , все едно шефа на Фиат си я е карал в само в завода тази кола.Индикацията от 89000 км. беше повече от нереална.(едната беше на 232 000 , а др. май на малко повече).Едната струваше 7200, а др.(която беше след челен ляв удар - 7400).Бяха замазали и трагичното положение по ходовата част,защото грам не скърцаше.Покарах я малко едната и с чиста съвест мога да кажа , че ако никога не съм карал алфа и не бях видял как бяха вкарани от Италия, щях да си я купя за 7000.(156 1.8 '99).
    Това е сценария при 90% от колите вкарани от Италия.
    Ако тези алфи струваха 7000 лв. , искам да попитам тези по 5600 лв. в мобилето как трябва да са.
    Иначе читава 156ца г. в Италия вървят някъде около 3000-3500 Евро(в зависимост бензин/дизел).С сервизни документи,обслужени,при малко повече късмет даже с тунинг и готини джанти.
    С докарването от мин.400 Евро отива на около 7000-7800.Като я регистрираш,застраховаш,купиш винетка - още 300ина лева.
    Като и смениш консумативите,купиш акум.,и некакви дребни неща - още 500 лв.(недай си боже да няма нещо като дебитомер,сонда или бензинова помпа ,свещи и др. подобни за смяна).Накрая гумите, ако няма и тях около 300ина лева.

    А ако авто-къщите вкарват читави Алфи за по 3000-3500 Е купени и докарани от Италия + тяхната печалба = че няма как да ги продават за по 6000-7000 лв.

    Това са мойте сметки от видяното и преживяното в Италия относно коли и по-специално Алфи.
    Сигурен съм че много колеги ще се съласят с това и със горепосочените сметки.
    Дано да съм бил полезен с поне малко инфо.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by petko
    Колега ,
    градския ти лъже най нагло
    За 700 или 800 евро няма Алфа 156 дори и в моргите, цените почват от около 1500 евро ЗА КОЛИТЕ С СЧУПЕН МОТОР 1998/1999 година, естествено бенЗин.
    ДИЗЕЛОВИТЕ Алфа 156 почват, ако са трагични, от около 2500 евро.
    Алфа 156 стигат до около 14.000 евро, ако са от последните модели жтдм.
    Така, че 8.000лева е нормална цена на такава кола, от най старите модификаций


    .
    Брей, къв съм нагъл :P Колега като си мноооого запознат, кажи това не е така и готово . . . И в моргите по колко хил. евро викаш са? Дай да си говорим по-нормално, тука пак хокаше:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewt...hlight=#172350
    Мога да ти предложа вместо това- ето това - много е ободряващо!
    Айде със здраве!

    P.S. Прочети и поста на Amorphis, или и той е от "наглите" В България се вкарват страшно много ударени коли! За другите кусури да не говорим.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...значи правилно съм се ориентирал, да стискам поне 15000 лв. преди да пристъпя към сериозни действия

  10. #10

    Default За цените

    Значи колеги аз моята си я взех от Италия от човек там....
    За 2500евро
    Беше перфектна стига да търиш малко повече.....
    98г 18.мотор...........

  11. #11
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    [quote="Amorphis"]Тези ,които тук се продават за по 5000-6000 лв. са в трагично състояние.

    Онзи ден си седя аз на кафе при един прятел майстор и му докарват 2 156ци китосани.Упражнението беше ясно ......................



    Наистина е полезно, но си мисля-въобще не съм специалист, ама все ще позная, ако е клепано по колата, тоест боядисвано и китосвано, виж за разни по скрити неща, да, не са ясни, за лаик като мен, ама такива очевадни, мисля бих ги познал
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #12
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Ще познаеш? Така си мислиш...
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  13. #13
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by DanewRomeo
    Ще познаеш? Така си мислиш...
    Е разбира се че зависи, но в случая, който описва колегата-китосани и след това боядисвани да, според мен може да се познае. Винаги ще има минимална разлика, никога не може да постигне 100% оригинална плоскост и може би ще се усеща и пипане с ръка, много леко
    Ако е имало по сериозен удар и са сменяни цели калници и прочее, работата е по сериозна))С гледане ще е много трудно, може би и и невъзможно,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #14

    Default

    Не подценявайте продавачите моля ви.Ще я китосат,ще я пръснат, ако щеш на улра-виолетова лампа гледай - няма да се познае.(особено след като бъде и пастирана накрая.Може да се познае след 3-4 месеца когато започне да пада гланца на пастата,но и тогава не е гаранция.)
    Разбира се има и такива , които само замазват и се познава.Колегата отчасти е прав,защото има бои(като например моята - перлено космо синьо или нещо такова),на които се познава ако е пребоядисвано....но това е защото тук немогат да пръскат перла(засега)
    Мисълта ми беше , че точно от подценяване много хора се набутват с големи кошници за много пари и след време разбират че са прецакани(аз съм един пример, не със сегашната ми алфа , а с една 164ка преди нея).Просто споделих опита си с вас.А пък и от видяното в Италия наскоро,все още твърдя че читави алфи под 3000 Е, много трудно се намират.А ако все пак се намерят,си е и малко късмет
    Под читава разбирам - запазено отвътре отвън,без удари,да я вкараш в БГ,да и смениш консумативите + нещо от рода на ремонтно китче на вариатор + термостат и да караш. а не проблемите да се сипят в интерват от 4-5 месеца и все да трябва да сменяш сменяш нещо което е 200-300 лв. или след 3-4000 км. каране да трябва да сменяш 2/3 от ходовата част ..... Такива случаи много, повярвайте ми.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis
    Не подценявайте продавачите моля ви.Ще я китосат,ще я пръснати................


    Да, в крайна сметка, като се замисля, съм съгласен с теб, че има безброй номера на продавачите, а и наистина е опасно да се набуташ със скъпа кошница, както казваш.
    Но в тогава излиза, че няма критерий, тоест цената не се вързва с качеството, айде диагностика ще направиш, ще поогледаш, е ама и това не е явно окончателен критерий. Аз като предстоящ купувач се вълнувам
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •