Results 1 to 15 of 15

Thread: Някой сменявал ли е лагери на диференциала?

  1. #1
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default Някой сменявал ли е лагери на диференциала?

    Здравейте колеги,
    имам странно виене при 30 km/h. Отначало ми се стори че е от задните главини/лагери/, но като ги смених се оказа че не е от тях.
    Казаха ми че е възможно да е от лагерите на диференциала. Предлагайте и вие некви идеи.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #2

    Default

    можеш ли да кажеш какви пари са главините и лагера и комплект ли се продават
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Доколкото ми е известно лагерите са по 70 и нещо.
    Виж в епера точно какво те интересува.
    http://www.spangerum.com:7080/navi?VERS ... GUI_LANG=3

    Обаче копни целия адрес.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  4. #4

    Default

    друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май термостата ми е вернер пък да видим
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Сменявал съм цялото задно окачване, от задния мост до главината.
    Целия комплект ми го докараха от Италия за 1900 лв.

    Ако някои има идея от де може да е туи виене нека сподели, че туи с диференциала много дебело ми звучи.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Опиши виенето, за да ти бъдем от полза. Кога го има? Когато подаваш газ и набираш. Когато завиваш наляво или на дясно с по-висока скорост. Има ли момент в, който изчезва?
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Най вече се усеща при 30 km/h при ускоряване към 90 - 100 не се усеща много. Виенето е циклично, чува се нещо въд - въд - въд ....
    Въобще не знам от къде може да е.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    ако е от диференцияла ,наи-евтиния варянт е скорости втора рака аз ги смених заради подобен проблем-250 лв от ителянеца са няма ядове


    ----------------------proper---------------------------
    ползвай Кирилица колега!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май термостата ми е вернер пък да видим
    за ремонта на задницата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8622
    прочети цялата тема!!
    Ако самите носачи са ок за 300-400лв си чисто нов като смениш тампоните и навсякъде и биалетките с нови, но без нови амортесьори само....всичко друго. Аз съм го правил и за сега е ок, а между другото вози по-добре (много по-добре) с този модел тампони УниБау.......но в темата пише.....
    Предницата ти е 150лв макс частите от магазина без амортесьори. ..(сменял съм я) и не си струва да спестяваш и да сменяш само тампони, но си запази оригиналните ночаси един ден ако искаш да слагаш ПауерФлекс тампони да си ги слойиж на тях и то предварително!!!!

    Селения 20К Алфа Ромео е по-добрия избор!!!
    Да има и само 20К..... и двете са оригинални!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach
    Най вече се усеща при 30 km/h при ускоряване към 90 - 100 не се усеща много. Виенето е циклично, чува се нещо въд - въд - въд ....
    Въобще не знам от къде може да е.
    да си влизал след ЯКО каране на колата (с много спиране рязко и дълго) в някоя ЛОКВА ?????
    Поне на 2 коли съм виждал дискове накъдрени къде много, къде леко и после така "виеше" на ниска скорост защото опира по накладките....
    Това става при износени дискове когато са вече "тънки"......

    Аз лично имах подобен проблем преди 2 години, но бях с нови дискове и бягах от градушка и карах бясно...спирайки накрая под мост в една локва.....после тръгвам и дере нещо та си е ***** мамата.....пръснали ми се бяха накладките от ляво отзад.....25лв и готов....смених и дисковете за секи случай.....

    Провери...може да е това...може и да не е....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Тва е отговора Владо, навярно и при спиране волана му играе.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  12. #12
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Решението на проблема се оказа стент на задния мост и нови задни гуми

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  13. #13

    Default

    реглаж ли му прави на задния мост.на мойта смених всичко отзад но не съм и правил реглаж.имам едно леко хлопане на съвсем лека неравност от какво не мога да разбера.при теб как е че е много дразнещо.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    друго да питам сменял ли си амортисьори носачи биалетки и т.н че сега е наред задницата и я почвам днеска смених термостат и масло селения 20к обаче останових че има два вида аз го взех 26.50 2-литра пък в друк магазин го видях 34лв и опаковката на по скъпото пише с големи букви 20к пък на моето емблемата алфа и кое истинско гаранция франция е работата май термостата ми е вернер пък да видим
    за ремонта на задницата:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=8622
    прочети цялата тема!!
    Ако самите носачи са ок за 300-400лв си чисто нов като смениш тампоните и навсякъде и биалетките с нови, но без нови амортесьори само....всичко друго. Аз съм го правил и за сега е ок, а между другото вози по-добре (много по-добре) с този модел тампони УниБау.......но в темата пише.....
    Предницата ти е 150лв макс частите от магазина без амортесьори. ..(сменял съм я) и не си струва да спестяваш и да сменяш само тампони, но си запази оригиналните ночаси един ден ако искаш да слагаш ПауерФлекс тампони да си ги слойиж на тях и то предварително!!!!

    Селения 20К Алфа Ромео е по-добрия избор!!!
    Да има и само 20К..... и двете са оригинални!!!
    на задницата ремонта беше отдавна колега но сега съм доста по голям филм.писах темата ремонти.ще стягам в момента и предницата знаеш ли цени паурфлекс тампони защото на фиата ми бях взел такива евтини носачи сложих ги и колелото опря в калника след това ги махнах и сменям само тампони и по 1 година изкарват.обаче на алфата искам да сложа паурфлекс на оригиналните носачи и така.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #15
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Аз бях сменил целия заден мост от главина (ляво) до главина(дясно) , навторо, от Италия. Обаче си бях запазил моите шенкели заради абс'а и тъй. Тогава майсторите уж я бяха закарали на стент но знам ли. Сега е чук.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •