Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Как може да се вдигнат конските сили на 145 1.4 TS

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default Как може да се вдигнат конските сили на 145 1.4 TS

    Имам желание да вдигна конските сили на моята хубавица, но не зная как . Като за начало ще махна катализатора мислех и за чип, но прочетох в някоя тема, че няма да има ефект. Има ли изобщо някъв вариант в рамките на възможното и приемливите цени. На 103 к.с. ми стига да ги докарам до 120 примерно и от 0-100 да е под 10сек . Какво мислите по този въпрос.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #2
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Обще взето зависи главно от средствата, които желаеш да заделиш за да извадиш коне от мотора.
    Като за начало за не много пари можеш да си махнеш катализатора, да си купиш спортен филтър с Cold Air Intake и да ти изпилят малко главата.
    Чипът ти ще вдигна 13 конски сили, но само с него не можеш да паднеш под 10сек. Ако ги направиш тези неща ще ти излезе 1000 или малко над 1000лв (зависи кое каква мара е и къде ще ти го правят) и колата тогава трябва да е под 10сек, ако всичко друго й е изправно все пак.

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Благодаря за информацията ама може ли малко по конкретно. Колко струват филтъра и също така чипът и съответно с тези двете работи ще падне ли под 10.

    А какво означава 1.4 MPI (две задни скорости).
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #4
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    При Digital Tuning чипа за твоята кола струва 778лв с ДДС и вдига конете до 115 конски сили при 6410 об/минута. За повече информация можеш да разгледаш каталога на www.digitaltuning.bg
    Ако си купуваш филтър, то ти препоръчвам да не е турски, ами нещо по сериозно от класа на K&N. Спортен филтър K&N за кутия е около 120лв и се слага в кутията на мястото на стария. Конусовиден филтър K&N струва по-малко пари, но с тръбите към самия конус ще излезе малко 120лв.
    Да си пилнеш главата според мен си струва...макар че знам коли с положителен ефект и без никакъв ефект след смъкването на главата.
    1.4 MPI значи 1400cc Multy Point Injection или многоточкова инжекция. Двете задни скорости са за удобство при паркиране с високи скорости.

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default конски сили

    Като се направи ремонт имам предвид,че тук тия коли се докарват с почти използван моторесурс
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Добре значи ако 1 пилна главата, 2 спортен филтер K&N и 3 махна катализатора и сложа резонатор - какъв ще е резултата с моята хубавица??? Кат. го махам другата седмица и малко по-нататък слагам и другите работи, че си чакам джантите - гуми(около 1000лв.) и т.н., но ще ги направя тези неща за това питам дали си заслужават.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  7. #7
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Тая тема и мен много ме вълнува. Моля ви давайте още мнения въпреки, че гледам доста стара е
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  8. #8
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    А бе я зарежете тва с издуването на 1.4, далеч по лесно и ефтино е да продадете вашите коли /въпреки че алфа не ес продава лесно/ и да доплатите по 1000+ и да се оборудвате с 1.8, 2.0 ДВГ, па гледам вече има Ti на 4900 в мобиле-то /не се знае колко е читава обаче/
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #9

    Default

    БАТКИ, без чип мое си челосвате главите до уте, и най-много да ви рУдЪт колите. Тая кола и требват обороти, без чип само ще си чупиш колата...

    Демек купете си по-голям двигател ( с кола де )

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Мен спецялно ме интересува как мога да ги вдигна МАЛКО, до толкова до колкото няма да е вредно за мотора. Нямам в предвид някакво изнасилване на двигателчето което ще му е много и ще роди после. Ако има токова леко вдигане ми кавете. Ако пък не. Ок, няма да си я развалям. Иначе за това сте много прави, че най-добре е да си взема по-мощна. Но работата е там, че тази ми е съвсем съвсем нова и не съм и се нарадвал още. Мисля, че поне година-две а може и три, ще си я карам. За това попитах.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ако се изрови още една тема на 2 години ще има
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Ако се изрови още една тема на 2 години ще има
    Ок. Щом смяташ, че е по-добре да я отвория същата като нова... няма проблем. Намрази ли ме вече
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  13. #13
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Или да направим така... там кадето ти си админ. да не пиша. Щом толкова ми се дразниш. Ама то щото тука нали форум и аз за това.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Нямам нищо против тебе пич просто не е нормално да се пише по теми на които последното мнение е отпреди 2 години,просто хората отдавна са забравили за какво става въпрос и за какво са питали и какво са искали да направят и т.н.

    П.С.Ае със здраве и мир ийииии аз съм модератор а не админ /те имат други фукций/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Ок. Значи няма нищо лошо предполагам, след време пак да я коментираме като я отвория като нова. месец-два може би.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •