Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: смяна термостат

  1. #1

    Default смяна термостат

    колеги колата ми при извънградско истива до 50-60 градуса иначе в града си е добре явно термостат и днеска ще го сменям но интересното е че губи течност и някои път през 2-3 дена загрява много и я оставям да истине и доливам около 1 литър запалвам и си ок.невиждам теч от никъде каде отива тази течнос дайте съвет
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Русе
    Posts
    71

    Default

    156/1.8 TS

  3. #3
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    сменяй термостата
    при мен също губеше течност, като че ли от него, защото след смяната му не е помръднало нивото
    но може и да е съвпадение и да е запушило теча (да се надявам, че е от термостата и сега си ми е ок)

    60 градуса не е нормално в никакъв случай, дори по надолнище с насрещен вятър
    колко е в града?
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #4

    Default

    в града държи 90 аз го смених току що и покарах малко сега е добре но много бързо мени температурата изведнъж охлажда до към 70 и после пак към 90.твоята алфа как върви на метан моята имаше слаган в италия метанов инженкцион бигас вчера го махнах и сега ще го продавам-уредбата не ми се продава щото е много добра
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    ами аз ти бях писала, че си върви добре моето като за дребния двигател и спънатите настройки
    мен ме устройва, аз дръпките ги гледам от зрителските пейки

    ъъ такова търчане на стрелката 70-90 - я по-добре мушни термометър в казанчето, да не би да играе стрелката
    или охлажда бързо при включването на перката, ама и тогава не трябва да стига 70
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  6. #6

    Default

    Може да е темп.датчик, дава ли ти грешка при диагностика?След сменен термостат не е нормално това, трябва да държи около 90 постоянно.Ако намериш такъв датчик пробвай да видиш дали пак ще го прави, това е този който седи в термостата.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  7. #7

    Default

    бях на диагностика но нямаше проблем но из почвам тва да мисля датчик щот из си знам около 90 а така рязко пък давидим ще губи ли течност че незнам.и тоя датчик щом е в термостата нали е нов що така термостата е вернер
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    И аз сменях термостат миналата есен. При мен на дълъг път също сваляше на 70 гр. Но нито капка течност не е изтичала. Това е доста подозрително. Не може термостата да дава такъв ефект.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  9. #9

    Default

    това ясно но сега държи добра температура но рязко я мени
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Мим твоята кола, ако е губила антифриз преди смяната на термостата, със сигурност не е било от него. Нямам спомен покрай него да е имало следи от течове.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    това ясно но сега държи добра температура но рязко я мени
    Чакай малко сега и спокойно колега!
    Нашите коли точно, си е съвсем нормално и наистина показват "малко по в реално време" (образно съвсем казано) температурата. НЕзнам защо, но е така. Скоро даже някой ми говореше за този факт, че го е забелязал. Това след много гледане и четене и при Бобо гледане на комп-а и на стрелката се убедих че е така. Просто много бързо реагира и показва какво се случва с темп-а. При някои модели коли ако гледаш през Екзаминера стрелката мърда надолу след "доста време" а то реално темп. вече се върнала примерно....Споко. Аз поне мисля че сичко е ок.
    Питал съм даже преди година и в западния форум и получих отговора който ти дадох.
    Все пак съм отворен и за мнения на колеги!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    в града държи 90 аз го смених току що и покарах малко сега е добре но много бързо мени температурата изведнъж охлажда до към 70 и после пак към 90.твоята алфа как върви на метан моята имаше слаган в италия метанов инженкцион бигас вчера го махнах и сега ще го продавам-уредбата не ми се продава щото е много добра
    ето отговора според www.alfa156.net - така, че не би трябвало да се притесняваш.

    The water temp rises too slowly, hitting 90c° only after 10Km (driving
    about 90Km/h with 5c° outside), when temp reaches 90 it suddenly drops
    to 75-80 and then rises a little but usually is always below 90c°.

    Reason:
    Alfa uses a different way of showing the temperature compared
    to i.e. Opel, Audi, VW. I guess Seat is VW so......
    The difference is that in fact the temperature always goes up and
    down because there is a thermostat (in all cars!!) that opens when
    the cooling circuit reaches a certain temperature like 90dgr.
    When the thermostat opens, a whole lot of relativaly "cold" cooling
    drops from 90 to 70-75dgr.
    Alfa shows this immediately on the temperature indicator whereas many
    other cars measure an AVERAGE temperature that goes up and down very
    slowly and certainly will not show the peaks like the Alfa way.
    I guess this is done because the "normal" car driver will get in panic
    and goes and see their dealer to check if nothing is wrong and Alfa is
    of the opinion that Alfisti, as real, true car drivers, as enthousiastic
    and knowledgeable car dirvers and can "see through" this.

  13. #13

    Default

    може и така да е ще я пробвам днес на дълъг път и ще видим.а за течноста сутринта гледам няма течове под колата обаче радиатора ми влажен и ми казаха като карам може да сълзи и от струята да се изпарява и за това да губи антифриз.дано е от него че иначе ще свалям глатата май.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  14. #14
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    "Повечето 156-ици на пазара на употребявани возила са с пробег около 100 000 км и за това има съвсем логично обяснение. Цифрата се оказва вододел, след който се налагат доста планови инвестиции като замяна на работни течности, свещи, ангренажен ремък, профилактика на окачването и спирачките... Приблизително около тази отметка на километража може да се очакват проблеми с термостата. Ако той дефектира, датчикът за температурата на двигателя започва да отчита неправилни данни, което на своя ръка, подава грешна информация на системата за управление на инжекциона. Първият симптом за това е неустойчивата работа на мотора, а на арматурното табло светва лампичка с изображението на дюза. Добре е заедно с термостата да се подмени и самият температурен дачтик."


    Това е откъс от статията за +/- на Алфа 156, не знам дали ще ти свърши работа,ама не пречи
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by fred
    ". Ако той дефектира, датчикът за температурата на двигателя започва да отчита неправилни данни
    пълна глупост
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •