Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Скърцаща кора на багажника

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default Re: Скърцаща кора на багажника

    Quote Originally Posted by rijko
    Скърца ми кората на багажника , което е много дразнещо. Сигурно и на други им се е случвало . Как сте я обезшумили че два дена я карам тази 146-ца и почва да ме дразни с това тропане и скърцане.
    Поне при мен проблема беше следния, а и при теб предполагам е такъв: Виж кой от двата панела отстрани в багажника ти скърца (говоря ти за светло сивите пластмаси за които се хваща кората на багажника). Махни кората и с ръка разклати наляво-надясно корите. Като установиш коя е свали я внимателно, или ако не можеш тотално просто разглоби единия край (който е откъм задната страна, т.е. по към задницата на колата) и извади тъпите метални щтракалки. Намотай хубаво тиксо около щтракалката и после пак я върни (срежи я в единия край за да влезе). После може да залепиш някаква хубава дебела уплътнителна лента по ръба на панела (страната която е до уплътнителя на багажника) и си готов. Край на скърцането! Цялата работа е от тъпите метални щтракалки, които търкат метал в метал. Ей много тъпо го е измислил италианеца...

  2. #17
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default оправено

    Срааааа е прав ,самоче не намотавах никакво тиксо .Ами си купих един спреи на силиконова основа(10лв.). Свалих внимателно корите и ги нациках с него после и ги варнах обратно .Трагнах из дупките и отзад не скарцаше .Но се чуваше ново скарцане което бе от закопчалката на колана, триеше се в панела между предните седалки. Напрасках и панела въшно и този шум изчезна сега е тихо в салона и аз съм доволен :P
    Вархо спрея пише ,че е против скарцане на пласмаси ,метали и предпазва от залепване на гумените оплатнениа на варатите през змиата.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default Re: оправено

    Quote Originally Posted by rijko
    Срааааа е прав ,самоче не намотавах никакво тиксо .Ами си купих един спреи на силиконова основа(10лв.). Свалих внимателно корите и ги нациках с него после и ги варнах обратно .Трагнах из дупките и отзад не скарцаше .Но се чуваше ново скарцане което бе от закопчалката на колана, триеше се в панела между предните седалки. Напрасках и панела въшно и този шум изчезна сега е тихо в салона и аз съм доволен :P
    Вархо спрея пише ,че е против скарцане на пласмаси ,метали и предпазва от залепване на гумените оплатнениа на варатите през змиата.
    Моята има няма 1 седмица и пак почна да скърца. Като покараш 1-2 седмици сподели пак дали е почнало да скъра или е наред, че и аз да взема да ги пръсна с такъв спей. МНОГО гадно скърца и направо ми лази по нервите.

  4. #19
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    спрейче за табло от миризливите 1.00-1.50 лв пръскаш мирише на "пролет" става лъскаво и не скърца поне 5 дена и в къщи пантите смазвам на врати и шкафчета абе магия за 5 дена после пак
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  5. #20
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    спрейче за табло от миризливите 1.00-1.50 лв пръскаш мирише на "пролет" става лъскаво и не скърца поне 5 дена и в къщи пантите смазвам на врати и шкафчета абе магия за 5 дена после пак
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    И мойта скърцаше много от пластмасите ма откакто ми се разскърца задния мост нищо не чувам от пластмасите
    Виж Алфата ...


  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    41

    Default

    Quote Originally Posted by piqnica
    То и на мойта и тракат някви пластмаси ама като увелича музиката не се чуват странно
    Много правилно!!!Лощи коли няма , има слаби музики
    146 1.4T.S. 98 бивша

  8. #23
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Каквото и да правите, както и да го въртите и сучете стъпите ли на паве... симфонията ще е на линия
    Просто сме с много твърдо окачване. Евентуално... всяко леко подобрение ще е само временно Дори и да го спреш на дадено място, от другаде ще избие. Тези вибрации които не се поглъщат и "убиват" от ходовата част все някъде трябва да "ударят" и разбира се пластмасите са най-уязвими за това.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •