Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: скъсана мека връска на въздохоодвод

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default скъсана мека връска на въздохоодвод

    Търся си меката връска /алфа 33 1.7 16v / която излиза от двигателя и води до въздушния филтър (или май е обратното ) ако някой има и продава на евтина цена нека си каже, да не се притеснява
    за улеснение прилагам и снимка на здрава мека връска.
    Също така си търся капачка за маслото ама 10 лв за капачка няма да дам ако някой дава до 5лв да пише.



    мога да ги разменя и за дизелова помпа от алфета 2.0-2.4 л + някои други джаджи


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  2. #2

    Default

    Ако не ти се дават пари за тоя маркуч-омотай го с тиксо и си карай така.Малко цигания става,но поне е ефикасно Аз 2 години така карах със старата кола,понеже все неможех да се наканя да си взема нов
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default ooo'kolega

    Топлата вода отдавна съм я открил и карам с специално "тиксо" , но като са слагали газовата уредба при предишния собственик не са сложили възвратна клапа на гаста от време на време къса тиксото . В тази връзка случайно да знаете от къде мога в София да си купя възвратна клапа за гаста, колко ще ми струва , как да я монтирам или колко ще ми струва монтажа и ?


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Тази Алфа не се ли продава в мобиле.бг
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Да, от там взех снимката за да покажа проблемната връска.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  6. #6

    Default Re: ooo'kolega

    Quote Originally Posted by Nasko
    Топлата вода отдавна съм я открил и карам с специално "тиксо" , но като са слагали газовата уредба при предишния собственик не са сложили възвратна клапа на гаста от време на време къса тиксото . В тази връзка случайно да знаете от къде мога в София да си купя възвратна клапа за гаста, колко ще ми струва , как да я монтирам или колко ще ми струва монтажа и ?
    Ти явно имаш по-голяма нужда от клапа отколкото от тоя въздуховод.
    Не съм от София и немога да ти кажа откъде да намериш,но предполага,че в сервизите за газови няма начин да нямат,ама за цена... А при теб често ли се получават тия детонации,щото когато всичко е наред май не трябва да ги има.Пък и явно са доста силни щом късат тиксото
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    това май е вярно


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    И все пак 30 или 40 лева както ми иска Лисан за тая мека връска няма да дам. докато не се разпадне тоя маркуч

    Някой знае ли от къде мога да си взема и колко струва въпросната възвратна клапа.


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  9. #9
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko
    И все пак 30 или 40 лева както ми иска Лисан за тая мека връска няма да дам. докато не се разпадне тоя маркуч

    Някой знае ли от къде мога да си взема и колко струва въпросната възвратна клапа.
    Вземи от пералня може да стане Не знам защо като ти подарявам части не се оплакваш,аз не ги крада частите да ги продавам или подарявам за да става само търговията Успех в намирането
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan
    Quote Originally Posted by Nasko
    И все пак 30 или 40 лева както ми иска Лисан за тая мека връска няма да дам. докато не се разпадне тоя маркуч

    Някой знае ли от къде мога да си взема и колко струва въпросната възвратна клапа.
    Вземи от пералня може да стане Не знам защо като ти подарявам части не се оплакваш,аз не ги крада частите да ги продавам или подарявам за да става само търговията Успех в намирането
    Здрасти колега,

    твоята мека връзка която продаваш дали ще стане за при мене, че моята преди дни се сцепи и съм я оправил с тиксо ама е тъпо... а като смуче въздух харчи много и не върви ичччч... та си търся?!?!?

    ако имаш идея дали са еднакви
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko
    И все пак 30 или 40 лева както ми иска Лисан за тая мека връска няма да дам. докато не се разпадне тоя маркуч

    Някой знае ли от къде мога да си взема и колко струва въпросната възвратна клапа.
    Търсиш пък се сърдиш на цената ще дадеш,ще дадеш като тоя маркуч стане на ювка
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa
    Quote Originally Posted by Nasko
    И все пак 30 или 40 лева както ми иска Лисан за тая мека връска няма да дам. докато не се разпадне тоя маркуч

    Някой знае ли от къде мога да си взема и колко струва въпросната възвратна клапа.
    Търсиш пък се сърдиш на цената ще дадеш,ще дадеш като тоя маркуч стане на ювка
    то сам от разхода дето ще му се вдигне с 2 литра поне сега, ще я покрие цената за нула време, ама ..........
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    И на мен ми се напука въпреки че имам такъв клапан - просто няма място и тази гума много се огъва като резултат. Ама така яко съм я омотал че разхода не е мръднал. Бе голяма цигания, ама предпочитам да се повозя 400км вместо да я сменя и тя пак да се пукне щото е стара.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  14. #14
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Това не би се получило ако колата не беше на газ И вие го знаете Колите не харесват газта,а и в Европа липсват законови норми за нея.Но все пак това е въпрос на личен избор.Аз не бих си сложил бомба в колата.Пак повтарям,че си е ваша работа и аз не трябва да ви се меся Успех и дано се откажете от тиксото! :P
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs1991
    Това не би се получило ако колата не беше на газ И вие го знаете Колите не харесват газта,а и в Европа липсват законови норми за нея.Но все пак това е въпрос на личен избор.Аз не бих си сложил бомба в колата.Пак повтарям,че си е ваша работа и аз не трябва да ви се меся Успех и дано се откажете от тиксото! :P
    Донякъде си прав,но само донякъде.Газта помага за по-бързото "скапване" на тия въздъховоди,но дори и да няма газ те пак не са вечни.
    Пример: Лятото баща ми си купи Fiat Palio '99 няма газ,а въздуховода цепнат В момента съм го направил с тиксо-верно че е цигания,но пък върши работа
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •