Results 1 to 12 of 12

Thread: Бяла Alfa Giulietta на колегата Slide

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Бяла Alfa Giulietta на колегата Slide

    Тези снимки получих от щастливия собственик на тази бяла хубавица.

    Веднага прави впечатление променената предница със сменена предна броня. На мен лично много ми допада. Станало е много сполучливо и колата е придобила специфична индивидуална муцуна.





    Старото табло. Електрически стъкла. Вградена антена в предното стъкло. Много готин волан! Искам всеки, който не е добре запознат с тези коли да обърне внимание на двете различни посок,и в които се движат стрелките на оборотомера и километража. КЛАСИКА!!! Въпросче към собственика: Това копче за огледалата? Струва, ли ми се или и двете са електрически? Аз като исках да сменям волана се видях в чудо. Ти от къде намери фланец за този?



    Подяволите от какво е тази броня? Не мога да я позная върху тая кола. Направо се е сляла с нея.



    Какво му трябва на един истински алфист? Алфа със задно... Пуст път с хубави заснежени завои... Това синьо небе отзад ... Жестока снимка!









    Старото табло. Дървената топка. Много добре се вижда предната част на интериора. За тези, които се чудят къде ли тук са копчетата за ел. стъклата - намират се на тавана пред огледалото.



    Един много чист мотор, а не мисля, че е мит скоро. 1.8 с два двойни карбуратора, на газ. Новичък ремък,кабели за свещите и капачка на радиатора. Прави ми впечатление, че разширителния съд за антифриза е много чист, от вътре няма пумии. Каква е тая магария с планките за оптягане ремъка на алтернатора?



    Всички очакваме още инфо за колата освен това, което забелязах аз по снимките.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2

    Default

    Евалата бат Венци за темите които пускаш,алфата е много добра
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    :P
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Благодаря на Венци за хубавите думи
    Баща ми се сдоби с Жулиета през 1992г перфектна пълен ел пакет лети джанти изобщо супер кола за онези години, но същата година брат ми удари колата доста зле. Колата беше възстановена, но след 2-3 години пак беда, подпалила се на път и баща ми докато изкара пожарогасителя всичко от предното стъкло напред беше само обгоряла ламарина, В този момент аз я наследих тази ламарина и реших, че пак трябва да се носи по пътищата, търсене на части и отново пълно възстановяване. Няколко години така и последва нов удар, точно след пълно обслужване и ремонт на мотора. Дадох колата да се свърши някаква семейна работа и си я получих без предница. В този момент реших, че няма да я възстановявам , но пак ще карам такава кола /щото нали съм си сектант/ и ето я бялата красавица .
    Повечето неща по колата са така както съм я купил. Сменил съм неща, които на старата Алфа са били нови. Предния спойлер е от Поло и мисля че пасва доста добре и затова не си правя труда да го сменям. И двете огледала са електрически, слагани са допълнително, както и стъклата /личи си от тапите на корите/ бутоните на стъклата са сложени до скоростния лост. Оригинално трябва да са над огледалото както казва Венци. Карам я предимно на газ, на предишната Жулиета не съм и мислил да слагам газ, но човека, който е слагал газовата явно е знаел какво прави и определено съм много доволен и от вървене и от горене.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Искам да ви покажа оригиналната джанта на Жулиета, за съжаление имам само една, понеже с един Голф направихме временна трампа на джантите, а Голфа го откраднаха /все си мисля че е заради джантите/.
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  6. #6
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    колата е супер ,МНОГО Е ЯКА КЛАСИКА!!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  7. #7
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    ВОЛАНА МЕ КЕФИ МАКСИМАЛНО!!!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  8. #8
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Още ме е малко яд за това, че продадох мойта първата, ама нямаше как. Щеше само да седи пред дома и да ръждясва- предните калници бяха тръгнали.
    П.П. Тая е направо Супер.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    e с такава хубава ЖуЖа трябва да се гордееш,пазиси я много е хубава.
    Много се радвам че още има ценители на тези модели

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    Браво пич кефи ме тая машина
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Slide
    Искам да ви покажа оригиналната джанта на Жулиета, за съжаление имам само една, понеже с един Голф направихме временна трампа на джантите, а Голфа го откраднаха /все си мисля че е заради джантите/.
    Така като те гледам нямаш особен късмет с тея Джулиети...

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by ma7e4k0
    Quote Originally Posted by Slide
    Искам да ви покажа оригиналната джанта на Жулиета, за съжаление имам само една, понеже с един Голф направихме временна трампа на джантите, а Голфа го откраднаха /все си мисля че е заради джантите/.
    Така като те гледам нямаш особен късмет с тея Джулиети...


    Важното е да не се отказваш, желание има ли всичко се постига
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •