Results 1 to 11 of 11

Thread: Питанка за температурата на 145 1.9ТД

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Питанка за температурата на 145 1.9ТД

    Днеска ходихме с колегата Судо да гледаме едно турбо-дизелче. Всичко беше горе-долу добре, но след тест-драйва температурата стигна стойностите, които се виждат на снимката. На ЖТД-то ми температурните разграфявания за по-различни, в средата ми стои '90 градуса' и стрелката не минава над нея. Така като гледам тука имаме едно 100-ина градуса. Не ми се вярва да е нормално, но все пак не съм специалист. Нека тези, които познават двигателя да си кажат мнението. Перка на радиатора не се включи дори и при работа на място.

    Чакаме мнения
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Че то по-принцип за дизелите не е ли нормално да си работят на по-висока температура от 90
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default Re: Питанка за температурата на 145 1.9ТД

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Днеска ходихме с колегата Судо да гледаме едно турбо-дизелче. Всичко беше горе-долу добре, но след тест-драйва температурата стигна стойностите, които се виждат на снимката. На ЖТД-то ми температурните разграфявания за по-различни, в средата ми стои '90 градуса' и стрелката не минава над нея. Така като гледам тука имаме едно 100-ина градуса. Не ми се вярва да е нормално, но все пак не съм специалист. Нека тези, които познават двигателя да си кажат мнението. Перка на радиатора не се включи дори и при работа на място.

    Чакаме мнения
    Много тъпо са направени тези Алфи... Аз съм с 1.6TS и градско и при пуснат климатик ми показва същите стойности като на снимката, но не ги надвишава. Нормално ли е? Когато я карам без клима си седи малко под 80 градуса. Перката се пуска нормално. Защо са направили 80 градуса за център?! Нормално е да е 90. Както казваш JTD-то си заковава на 90 и не мърда оттам.

  4. #4
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Колега старата ми беше такава-повече от 85градуса не е вдигала-струва ми се че градусите са малко в повече-2пъти ми вдигна над 90 и стана страшно-почна да ми избива водата от казанчето за антифриза.Така беше при мене-може пък моята да не е била наред-знам ли
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  5. #5
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by alfatras
    Колега старата ми беше такава-повече от 85градуса не е вдигала-струва ми се че градусите са малко в повече-2пъти ми вдигна над 90 и стана страшно-почна да ми избива водата от казанчето за антифриза.Така беше при мене-може пък моята да не е била наред-знам ли
    Ами трябваше да ти се обадим май, ама стана доста спонтанно тоя оглед И на мен ми се чини, че нещо не е в ред
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    И на мен там ми се включва перката. Обаче ми се вижда висока температурата та съм си сложил копче да я пускам по рано.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Малко не на място се включвам (все пак карам боксер), но на мойта там някъде се включва първа степен на перките. А за дизел тая температура ми се струва в повече. Най-елементарния проблем може да е изгорял реостат за първа степен, щом ги е напраила на място.

    Така като гледам тука имаме едно 100-ина градуса
    Не са, към 95 са.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    Ми при мен си работи реостата, защото си работят и двете степени ама датчика малко високо включва. Мисля че беше 1ва степен 93-88 2ра 97-93.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  9. #9
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Quote Originally Posted by rtfm
    ... Мисля че беше 1ва степен 93-88 2ра 97-93.
    Да разбирам ли че в такъв случай сме видели нормална температура, просто TD-то работи на по-високи градуси?
    Ако е така в понеделник да го гледам за окачване и да се мятам на малкото кюмюрче
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    Така ги дават и на мен ми се струва малко височка температурата. А иначе когато вдигне такава темепература спри и и отвори (МНОГО БАВНО) казанчето за водата, ако не ври значи всичко е наред.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Quote Originally Posted by sudo
    Quote Originally Posted by rtfm
    ... Мисля че беше 1ва степен 93-88 2ра 97-93.
    Да разбирам ли че в такъв случай сме видели нормална температура, просто TD-то работи на по-високи градуси?
    Ако е така в понеделник да го гледам за окачване и да се мятам на малкото кюмюрче
    Абе перфектна си е колата! Просто тъпите италианци са сложили 80 градуса за среда и това наистина плаши... много тъпо! Аз постоянно гледам стрелката като карам градско, понеже още не съм и свикнал и все седи навряна там горе като позагрее. Взимай кюмюра и със здраве!

    ПС: За всеки случай поизчакай колата да позагрее докато си пусне перката. Ако не я пусне пробвай да дадеш на късо буксата и виж дали ще проработи.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •