Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Проблем с парното?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Varna
    Posts
    26

    Default Проблем с парното?

    Случвало ли се е на някой? :Когато пусна парното на макс.и започне да духа горещо при положение на вентилатора 4,след това не мога да го спра като завъртя на 18 гр. например. Продължава да духа горещо.В тозу случай не се пуска и климатика.Това се оправи като изключих от контакт,но не е нормално да спираш за да изключиш парното или да включиш климатика.Цялата тази процедура ми се наложи когато в задръстване ми дигна 100-110 гр.и се наложи да пусна парното.
    156,1.6

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    за парното незнам , но ......... отиди си изчисти радиатора с пароструйка,за да няма такива фрапиращи градуси............

  3. #3
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    за парното незнам , но ......... отиди си изчисти радиатора с пароструйка,за да няма такива фрапиращи градуси............
    Който е патил как знае
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Мийте.... Мийте, ефекта е поразителен....

  5. #5
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Ще използвам тази тема да не пускам нова.
    Днес стана малко по хладно и пуснах отоплениетоно, но ми се струва че нещо парното хич го няма. Трябва да включа на максимално за да започне да топли поне малко. Ако някой се е сблъсквал с този проблем нека да сподели.

    ПП Може ли термостата да е забъркан в тая каша
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    и след 5-10 минути ли не ти духа топло?

  7. #7
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by viliivanov
    и след 5-10 минути ли не ти духа топло?
    Не хич не чува даже и след 30 мин каране в задръстване. Не е съвсем студено но не е и топло. Незнам дали датчика за вътрешната температура работи без да е включен климатика
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    баси...моята за 5 мин. и почва да духа топло, само че аз пускам и климата за да не се запотяват стъклата. А показанията на температурата как са, въобще загрява ли колата? Имай предвид, че януари месец с вечно отворил термостат, пак бързо започваше да духа топло, без климатик( после ме светнаха на тая далаверка). Дано не е някоя клапа, щото там май се сваля цялото табло... Веднъж при Бобо бяха свалили едно, то са хиляди винтченца, лошо ми стана като я видях горката..

  9. #9
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    колега,я ме светни за тая далаверка с вечно отвореният термостат и топлото...че и мойта май се ослушва като я включа на затопляне....а и мноооого бавно загрява...на извънградско трябва 10-тина км да измина та да мръдне стрелката над 50 гладуса...
    Колеги от Варна, препоръчайте откъде и ква марка термостат да си позакупя...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    dobrich
    Posts
    7

    Default

    имам го сащия сащия проблем едно кьм едно ако разбера нещо ще ти пиша моята е 2.4 jtd 98г. мн. изнервящо

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Охладителната система има два кръга на циркулация.
    Единия е затворения кръг около двигателя докато течноста се загрее около 78-80 градуса, тогава термостата започва да отваря малкия кръг и течността се смесва с тази която е в радиатора и се охлажда(това е големия кръг на циркулация). Един вид термостата играе роля на пропускателен клапан. Ако етози клапан е блокирал на затворено положение...кофти колата прегрява, защото течността циркулира само в блока на двигателя и не достига до топлообменника т.е. радиатора който трябва да отнеме топлината и колата да не прегрее.. В повечето случаи, слава богу, термостатите блокират в отворено положение. Тогава колата не може да загрее, защото течността непрекъснато циркулира в големия кръг-през блока и радиатора и особенно при студено време не може да загрее. Това води до повишен разход на гориво и не е полезноно за самия двигател. Имайте предвид, че едно палене на студен двиагтел еравносилно на 1000 км. пробег на колата. Опрималния работен режим на нашите дизеляци е от 75 градуса нагоре-тогава колата работи най-добре, харчи най-малко и се износва най-малко.. Извинете ако съм ви отегчил!

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Това ми харесва винаги:
    Студеното палене се равнявало на ХХХХ километра
    Тогава моята кола, само от палене за последните 7 години от както съществува е на приблизително 5 милиона километра в най-добрия случай.
    Знаех си, че е добра ама не предполагах, че е чак толкова.
    Това са някакви супер измислени писания и винаги се забавлявам
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by bo
    Това ми харесва винаги:
    Студеното палене се равнявало на ХХХХ километра
    Тогава моята кола, само от палене за последните 7 години от както съществува е на приблизително 5 милиона километра в най-добрия случай.
    Знаех си, че е добра ама не предполагах, че е чак толкова.
    Това са някакви супер измислени писания и винаги се забавлявам
    Виж сега, при студен старт (примерно -15 градуса) и след това сериозно форсиране, е доказано, че това съкращава живота на мотора. Може и сегмент да спукаш. Просто рязката промяна в температурата съсипва структурата на материалите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    52

    Default къде

    извинявайте за въпроса, но къде се намира този термостат. благодаря
    Белисимата 156 1.8ТС 1999г.

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Горе вдясно до двигателя,ще го познаеш по маркучите
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •