Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Гумите на вашия автомобил

  1. #1
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default Гумите на вашия автомобил

    Мисля че няма такава тема в която всеки да сподели опита си с дадена марка гуми. От кой е доволен от кой не и защо. При всеки автомобил идва време да се обуе с хубави гуми затова мисля че ще е от полза за всички.
    Аз съм много доволен за зимни от Викинг -който за цената си са просто идеални,и от Мишлен, но при тяхната цена оставаше и да са лоши. За летни не съм доволен от Марангони и от японските, много се хлъзгат или поне тия които аз карах. Континентал са с много добро сцепление не са много скъпи, но пък бързо се износват. в момента съм с едни Мишелин пилот на Алфата и не ме кефи защото на сухо няма нужното сцепление а иначе на мкро са добре.
    Сега съм се насочил или към Вредещайн - за който чувам само добри неща или към Пирелли от който също бях доволен на старата ми кола.
    И понеже ще купувам летни дайте някакъв съвет.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    TOYO, TOYO, TOYO Proxes T1-R лично не съм ги тествал, но от доверен източник(човек които пътува много) ми гарантира за тях. Може да ги видиш в Радиал. В-обрани са и седят много добре на Алфа. Гледал в нета Алфи с такива.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    78

    Default

    аз карам за сега със пирели и съм доволен карах преди със континентал и наистина се търкат доста бързо вярно 4е ги връткам пове4ко на светофарите ама за 5 месеца станаха посредата идеално глатки

  4. #4

    Default Marangoni

    Аз вече трета година съм с Marangoni. Досега не съм пукал гума, а зимните още са с около 5 mm грайфер. Е, време е да ги сменям...
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Засега все още съм със зимни Dunlop - тези гуми ме прекараха през места, в които закъсаха коли с вериги и джипове 4х4, при това без чужда помощ... За летни засега не съм попадал на добри, но и аз си мисля за Toyo ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    аа няма спор МИ6ЕЛИН ПИЛОТ ИЛИ БРИДЖСТОУН ПОТЕНЦА това е моя избор а и напомпени с азот

  7. #7
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Засега и ние сме мишелин/така е внесена от Италия/ ама за зимата определено ще трябва да се сменят!Нищо че зимата свърши..да попитам кои гуми са добри за зимата?
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  8. #8

    Default

    Няма най-добра гума...само едно мога да ви споделя, че на автосалона в Женева всичките спортни и суперспортни коли бяха само с Пирели..като почнем от ефтините Алфа и БМВ...та стигнем до Ферари, Пагани, Ламбо, Кйоненсиг които вдига 395км/ч...и стигнем до Макларен-Мерцедес СЛР на Брабус и Субарото на световния шампион Петер Солберг.

    На мен следващите ми гуми ще са Пирели за летни...П Зеро най-вероятно.

    За зимни в момента съм с Дънлоп ВинтерСпорт М3...от които сам страшно доволен

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    като купувах моита кола отпред беше с Мишлен Пилот които бяха доста запазени и все още ги търкалям отзад, а тогавашните задни гуми ми бяха Пирели Р5000 доста бяха износени и въпреки това ги карах 3-4месеца, със тях съм вдигал дори и 200км/ч и като ги свалих от джантата бях учуден от вътрешната страна на профила колко много цепки имаше ама големи дори в едната имаше и пирон и въпреки това се държеха много стабилно дори и със 200, та мисълта ми е че аз също потдържам тезата на KGB за Пирели а сега отпред съм със Гудиар NCT2 и да си кажа чесно горе долу бива може и по-добре, но общо взето съм доволен от тях към 20к съм им врътнал и има още бая хляб в тях.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    а забравих да споделя и за зимните ми гуми те са TIGER WINTERA, втора зима карам стях и имат още много граифер впечатленията са ми, че са доста твърди, трудно се износват когато се кара на асфалт, но сцеплението им на сняг не е от най-доброто общо взето са зимни гуми за сиромах човек все пак размер 185/65/14 ми излезе 85лв. едната което влизаше в рамките на моя бюджет
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Аз съм с DEBICA Frigo зимни и съм доволен. Държат се много добре, а и то зимата няма къде да вдигаш големи скорости За парите си са много добри, иначе МИШЕЛИН за зимни са може би най-доброто
    Летните са ми EUROTEC (френски). Карам ги от миналия сезон и съм много доволен. Много добре се държат на сухо, както и на мокро, пак са алтернатива
    Но както KGB казва, ПИРЕЛИ си е ПИРЕЛИ

  12. #12
    Guest

    Default Гумите на вашия автомобил

    А какво ще кажете за Goodrich?Някои от вас има ли преки наблюдения т.е карал ли е с такива и кой модел бихте ми препоръчили?

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    48
    Posts
    209

    Default

    въпрос към 01 търся мишелин пилот 195/50 R15 82V SX-GT трябва ми една гума нова ,че имам една която е на около 1000км ,та въпроса ми е продават ли се по една или най-малко две трябва да си купя гумата ми май е произведена 2000г.

  14. #14

    Default

    БулАвто и PowerControl са официални сътрудници на клуба в областна на автомобилните гуми и те са единствените които имат право да ползват форума за не пряка или пряка реклама.

    01, рекламиране на всякакви други фирми или ползването на този форум за облаги на трети лица не свързани с клуба или без разрешение от УС на клуба е абсолютно ЗАБРАНЕНО!!!

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by stefi
    въпрос към 01 търся мишелин пилот 195/50 R15 82V SX-GT трябва ми една гума нова ,че имам една която е на около 1000км ,та въпроса ми е продават ли се по една или най-малко две трябва да си купя гумата ми май е произведена 2000г.
    попитай във булавто или директно колегата Кирил Василев, за членове на клуба има специални отстъпки
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •