Results 1 to 11 of 11

Thread: Искам да Ви попитам някои неща

  1. #1
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default Искам да Ви попитам някои неща

    Здравейте на всички,днес с баща ми ще ходиме да гледаме една алфичка 146 т.с 16в 98' та искам да ви попитам понеже не сме много заможни и не можем да си позволим да си вземе кола и да започнеме с ремонти ,искам да Ви попитам дали колата е здрава като цяло.Скъпи ли са частите и коя част от колата е най-уязвима да се разваля

    Благодаря на всеки който даде инфо.))
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  2. #2
    Старши алфист J_I_V_K_O's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Враца
    Age
    36
    Posts
    629

    Default Re: Искам да Ви попитам някои неща

    Quote Originally Posted by daipper
    Здравейте на всички,днес с баща ми ще ходиме да гледаме една алфичка 146 т.с 16в 98' та искам да ви попитам понеже не сме много заможни и не можем да си позволим да си вземе кола и да започнеме с ремонти ,искам да Ви попитам дали колата е здрава като цяло.Скъпи ли са частите и коя част от колата е най-уязвима да се разваля

    Благодаря на всеки който даде инфо.))
    Трябва да знаеш че кола втора употреба, е както случиш.... много е относително всичко, иначе цените за частите се като при всички автомобили от този клас... УСЕПХ
    Lexus Is200
    Honda CBR 600 F4i


  3. #3

    Default

    стара кола която не се нуждае от постоянни ремонти и подръжка няма
    ако все пак искаш да са ти по евтини ремонтите се ориентирай към алфа с боксер двигател

  4. #4
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Прав си че квато и кола да вземем се ще има по нещо.
    Питах защото много съм чувал че се базикали скоростите,било слабо окачването и текива неща вярно ли е :Р
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Питах защото много съм чувал че се базикали скоростите,било слабо окачването и текива неща вярно ли е
    Като цяло не,проблем със скоростите имат само ранните модели боксери и то доста рядко/зачети се във форума да видиш колко хора са имали проблеми със скоростите/ Окачването е като на всяка друга кола,ако не скачаш по дупките яко,може да изкара доста време
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Бладога ря ти Mury точно твоето мнение чаках защото вчера повече от 3 часа съм чел по форума и виждам че си наясно
    Начи ако ни хареса да я грабваме Благодаря Ви много точно това исках да прочета защото се бях разколебал :Р
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  7. #7
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Колега, моя съвет е, ако взимаш TwinSpark нов внос - си приготви хилядарка поне за след покупката!!! Все се намира нещо дето да е за смяна и да не е малко пари...

    Свещите са си бая цифра - едно 250лв поне
    Кабелите за свещите - 190лв
    Ремъците и ролките (всичките) са едно 300лв
    Дебитомер - чувал съм за цени от порядъка на 450лв
    Вариатор (който не е много фатален ако е разбит и не се смени) = 350-400лв
    Ламбда сонда - 150-200лв
    Накладки - 30-40лв
    Спирачни дискове (предни) - около 100лв (за двата) (задните нямам идея)
    Предни носачи - от около 70лв до 100 и нещо единия.
    Лагер-главини - задни - 120лв бройката (ако е с магнитен датчик на ABS, а тези след 09.1998 са с такива)
    Моторчето за празен ход и TPS - а не знам колко струват, ама и те често са прецакани...

    Направи си сметката сам.. колко от тези изброените неща ако не са наред - ще удариш 1000лв! Цените не са точни и ги цитирам по спомен... някъде може и да греша! разгледай темата за ремонти и подобрения по 145/6 с цени!

    На боксерите много от частите са по-евтини от на TwinSpark и като цяло им излиза по-евтина поддръжката и то с доста (най-малкото ремъците и свещите са значително по-евтини, и нямат Дебитомер)!

    Успех!!!
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  8. #8
    Запален алфист tjman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    105

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom
    Колега, моя съвет е, ако взимаш TwinSpark нов внос - си приготви хилядарка поне за след покупката!!! Все се намира нещо дето да е за смяна и да не е малко пари...

    Свещите са си бая цифра - едно 250лв поне
    Кабелите за свещите - 190лв
    Ремъците и ролките (всичките) са едно 300лв
    Дебитомер - чувал съм за цени от порядъка на 450лв
    Вариатор (който не е много фатален ако е разбит и не се смени) = 350-400лв
    Ламбда сонда - 150-200лв
    Накладки - 30-40лв
    Спирачни дискове (предни) - около 100лв (за двата) (задните нямам идея)
    Предни носачи - от около 70лв до 100 и нещо единия.
    Лагер-главини - задни - 120лв бройката (ако е с магнитен датчик на ABS, а тези след 09.1998 са с такива)
    Моторчето за празен ход и TPS - а не знам колко струват, ама и те често са прецакани...

    Направи си сметката сам.. колко от тези изброените неща ако не са наред - ще удариш 1000лв! Цените не са точни и ги цитирам по спомен... някъде може и да греша! разгледай темата за ремонти и подобрения по 145/6 с цени!

    На боксерите много от частите са по-евтини от на TwinSpark и като цяло им излиза по-евтина поддръжката и то с доста (най-малкото ремъците и свещите са значително по-евтини, и нямат Дебитомер)!

    Успех!!!
    Това не е само за TS - същото се отнася и за боксер и за която и да е кола втора ръка Примерно моята съм дал още 2000 лева докато я направя като за мен си
    145 1,6 Boxer

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    38

    Default

    Алфа Ромео 145 1.6 Boxer

  10. #10
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default Re: Искам да Ви попитам някои неща

    Quote Originally Posted by daipper
    Здравейте на всички,днес с баща ми ще ходиме да гледаме една алфичка 146 т.с 16в 98' та искам да ви попитам понеже не сме много заможни и не можем да си позволим да си вземе кола и да започнеме с ремонти ,искам да Ви попитам дали колата е здрава като цяло.Скъпи ли са частите и коя част от колата е най-уязвима да се разваля

    Благодаря на всеки който даде инфо.))
    Кола за какво по-точно си търсите? Имай на впредвид, че "лукса" да караш Алфа не е евтин. Не са икономични първото което е. Ако ви трябва просто "някакваси" кола за предвижване от точка А до точка Б.... това не е вашата кола. Ако обаче искате динамична и по-красива кола с повечко екстри, която да ви доставя удоволствие и комфорт при експлоатирането й... тогава ДА.
    Но наистина внимавайте. Гледайте да е възможно по-читава, че както казва колегата bodom, частите не са й от най-евтините
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  11. #11
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Вчера я платихме до 2-3 дена ше я регистрираме и ще ви я снимам.Единствената забеляжка е че малко учукана от градушка ама тва ше го праиме ...
    Така и аз вече съм с алфа :РР
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •