Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Катализатора ми загрява, да го махам ли?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default Катализатора ми загрява, да го махам ли?

    Днес ми вдигаха колата на стенд и един спец по гърнетата каза, че катализатора ми много загрява което значело, че или трябва нов или трябва заместител защото на около 90000км се сдухвал . Нов катал. бил скъп та той вика да слагам заместител за около 60лв които не прее*** ламбдата и да не ми дреме за екологията пък и разхода на бензин щял да падне . Така както ми го обеснява бих го направил ама все пак ми се иска и мнението на другите Алфисти.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default катализатор

    Колега,това дето ти предлага е просто гърне-резонатор,не е катализатор.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Е даде аз тва питам катализатор или само гърне???
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default гърне

    е па язе нали тва ти кажах
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами не знам дали е сдухан катализатора. Аз на Типо-то така се подведох и го махнах и после като го погледнах въобще не беше запушен. А наистина за да катализира трябва да достигне по-висока температура, нормално е да е горещ. Даже в книжката с инструкциите на колата пише да не се спира на трева, щото ще я подпали, нищо че има термошилд.Това се отнася май че повече за нов внос щото с нашия бензин може и дюзи да запушиш
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Boian
    Ами не знам дали е сдухан катализатора. Аз на Типо-то така се подведох и го махнах и после като го погледнах въобще не беше запушен. А наистина за да катализира трябва да достигне по-висока температура, нормално е да е горещ. Даже в книжката с инструкциите на колата пише да не се спира на трева, щото ще я подпали, нищо че има термошилд.Това се отнася май че повече за нов внос щото с нашия бензин може и дюзи да запушиш
    Индикации за смяна на катализатор:
    миризма да сероводород
    игра на обороти при низки обороти.
    Низка мощност и висок разход и.....

  7. #7
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    А това че гасне като е студена може ли да е от катализатора, както и като отнема газта се чуват някакви детонации в гърнето,катализатора запушва ли се или изгаря? Питам защото проблема беше изчезнал след дълго каране 14часа извънградско преди месец а сега пак започна. Ходих на диагностика-ЕКУ-то и ламбда сондата са о.к.Като позагрее малко се оправя. Като е загряля не ми играят оборотите.За загуба на мощност не мога да преценя-отскоро я карам. Ама е на 160 000км
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #8
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Аз моя го махнах, понеже взе да мирише лошо :wazuup:
    След това ми падна малко разхода, а и колата тръгна по-добре
    Е, малко е по-шумна сега, ама пълно щастие няма
    Не е задължително да се запуши така, че да не виждаш през него Той може да се е скапал и да не изглежда запушен. Нашият бензин е "страхотен" и му действа перфектно
    Махни го по-добре , но да ти сложат резонатор на неговото място, а не тръба

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Boian
    А това че гасне като е студена може ли да е от катализатора, както и като отнема газта се чуват някакви детонации в гърнето,катализатора запушва ли се или изгаря? Питам защото проблема беше изчезнал след дълго каране 14часа извънградско преди месец а сега пак започна. Ходих на диагностика-ЕКУ-то и ламбда сондата са о.к.Като позагрее малко се оправя. Като е загряля не ми играят оборотите.За загуба на мощност не мога да преценя-отскоро я карам. Ама е на 160 000км
    Детонациите едва ли са от катализатора.Таваковори за центровка и диагностика-имам и такъв сервиз ама е в Дружба 2.
    Ама щом е на 160 хиляди, катализатора не ти е нужен вече.
    Има някъкъв шанс да е задръстен и парчета катализатор да запушват средващото гърне, но не мога да го твърдя преди да се отвори .
    Не искам да те убеждавам- сам реши.
    Обади се като отиваш там.

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами на диагностиката нищо не показа,всичко е о.к.А катализатора ще го махна и ще сложа гърне за около 35-40лв. От Варна съм и малко далече ще ми дойде Дружба 2
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Е даде те от сервиза ми предложиха да сложа резонатор - хубав за около 50-60лв. и при положение, че ще падне разхода и малко ще се качи мощността нямам нищо против. Вече го реших махам го! :thumb:
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Вечв го махнах. Само че не сложих резонатор, а ми избушиха керамиката и ми пъхаха една надупчена алуминизирана тръба в катализатора и пак го сложиха. 35лв. . Ще пиша за впечатления
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Boian
    Вечв го махнах. Само че не сложих резонатор, а ми избушиха керамиката и ми пъхаха една надупчена алуминизирана тръба в катализатора и пак го сложиха. 35лв. . Ще пиша за впечатления
    Катализатора има остатъчна стойност.
    В състояние съм да изкупувам катализаторите ви и така операцията по смяната на катализатора с алуминизирано гърте ще спадне.

    Така че помислете преди да отивате на такава операция.Това може да става само с изрична уговорка от мен на л.с или през нашия форум:
    http://www.emk-33.com/viewtopic.php?t=3403

  14. #14

    Default

    Нормално е да махнеш катализатора. Аз лично не познавам човек в България, който да се е изръсил над 1000 лв за нов катализатор(особено при данъчния стимул). Ако са ти сложили само тръба, не е хубаво, трябва да има и вата, която да обира шума. Иначе ще ти бучи.

    Относно обротите, не мисля че това е от катализатора. Не знам каква ти е колата. Аз по рано имах Ситроен ХМ 2.0 бензин и той имаше една джаджа на въздуховода, която отваря клапата при студен двигател и я затваря като загрее. При мен се беше скапала и правеше проблеми при палене и при работа при студен мотор. По-скоро търси нещо подобно, като евентуална причина.

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default катализатор

    В немско издание на Аутобилд(сигурно единственото печатно идание в Германия с качеството на нашия вестник Струма) съм виждал оферти за продажба на универсални катализатори за 99 евро ли беше,па марки ли отдавна беше,нашата школа вече немска преса не чете,само Дженте мотори,Аутомобилизмо,моточиклизмо,Куатроруоте и мого други от нашата кръвна група
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •