Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: окончателна диагноза

  1. #16
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default Re: окончателна диагноза

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by Grim
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by Grim
    абе..... мислех да ти кажа нещо,понеже от едно известно време ти чета постовете ама реших да пропусна...смятам са сещаш какво щеше да е,ама по-добре я продай докато още можеш и не се занимавай... земи си нещо друго да ти е мирна главата.... respect.......
    На мен ще ми е интересно да го чуя.
    http://clubalfaromeo.com/forum/search.p ... ENERGOTEAM
    сам си отговори.....
    Еми попрегледах коментарите,но така и не можах да разбера какво имаш предвид Аз си помислих,че ще го насочиш човека към някоя "по-надеждна" марка,с която цитирам "да му е мирна главата",ама май нещо съм се объркал.
    о,не... никой към нищо няма да насочвам... всеки сам да си троши главата...
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  2. #17
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    Стига бе много си е хубава 155-цата просто си попаднал на лошо потдържана за съжаление.Ква ще да е колата и извънземно производство да е, не е ли потдържана през годините просто е без коментар.Съжалявам че си нямал късмет когато си я избирал.
    Абсолютно!!! Ще дам пример с моя Звяр.Купих я февруари,от тогава 27 000 км.,като изключим смяна на ремъци,съм сменил 2 въздушни филтъра и два пъти масло.Предстои ми смяна на накладки,което е напълно нормално.
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  3. #18
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    Стига бе много си е хубава 155-цата просто си попаднал на лошо потдържана за съжаление.Ква ще да е колата и извънземно производство да е, не е ли потдържана през годините просто е без коментар.Съжалявам че си нямал късмет когато си я избирал.
    Абсолютно!!! Ще дам пример с моя Звяр.Купих я февруари,от тогава 27 000 км.,като изключим смяна на ремъци,съм сменил 2 въздушни филтъра и два пъти масло.Предстои ми смяна на накладки,което е напълно нормално.
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by millko
    Quote Originally Posted by warbah
    Стига бе много си е хубава 155-цата просто си попаднал на лошо потдържана за съжаление.Ква ще да е колата и извънземно производство да е, не е ли потдържана през годините просто е без коментар.Съжалявам че си нямал късмет когато си я избирал.
    Абсолютно!!! Ще дам пример с моя Звяр.Купих я февруари,от тогава 27 000 км.,като изключим смяна на ремъци,съм сменил 2 въздушни филтъра и два пъти масло.Предстои ми смяна на накладки,което е напълно нормално.
    Тая твоята сигурно е няк'во изключение.Незнам ама и аз като колегата ENERGOTEAM вече взех да се замислям Еб**и и Алфата толкова пари отидоха и пак не е наред
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    TRENDi с третия коментар по темата направо ми сцепи главата така не се бях смял отдавна, такива мен страшно ме радват, правят форума цветен

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Само да ви попитам- ENERGOTEAM и hsr- откъде сте сигурни, че ако си бяхте купили някаква друга марка возило, щеше задължително да е по-читаво и да гълта по-малко пари?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    Само да ви попитам- ENERGOTEAM и hsr- откъде сте сигурни, че ако си бяхте купили някаква друга марка возило, щеше задължително да е по-читаво и да гълта по-малко пари?
    Ще ти отговоря :
    1.Не говоря за Алфите по-принцип,а за МОЯТА АЛФА.В смисъл,че съм разочарован конкретно от нея,а не от всички Алфи.
    2.Абсолютно съм сигурен,че колкото по-опростена е една кола,толкова по-малко проблеми и разходи ще има човек с нея.А вероятно ще се съгласиш,че Алфите не са от най-простите коли.Вероятно ще ме попиташ защо тогава съм си взел подобна кола?Ами защото не съм бил наясно какво ме очаква.Занапред като си купувам кола ще го имам предвид.
    3.Дори някак си да успея да я оправя,като погледна темите с ремонтите и проблемите на хората....определено не съм оптимист за бъдещето.
    Кой каквото ще да казва,но след тая кола аз Алфа повече няма да си взема.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    quote]
    Тая твоята сигурно е няк'во изключение.Незнам ама и аз като колегата ENERGOTEAM вече взех да се замислям Еб**и и Алфата толкова пари отидоха и пак не е наред [/quote]

    155 8В си е много хубав двигател(при условие че е бил нормално потдържан)Колега то и ремъци и ролки няма за смяна.сменя се едно масло само и допълнителните консумативи като накладки антифриз филтри и т.н.Ей тва ми е първата кола която не ми харчи масло.Без да
    се изхвърлям щото никога не се знае кво ще ми сервира живота ама моята 155 никога няма да я продам(подаря)както обикновенно става с тези коли.планирам да си купя втора Алфа (156) например но таз ще си я оставя определено за себе си щото ми е на сърце абе кво да ти обяснявам харесвам я и тва е.1996 г е прозведена от 4г.е при мен НИКАКВИ ядове направо се родих( много дребни забележки като например климата не ми работи на авто.и я карам на manual)но и тва ще бъде коригирано скоро освен това не знаех и останах приятно изненадан при поредната проверка на състоянието на ходовата част че амортесорите са (боге)не бяха мръднали.ЕЕее ако бях заможен човек иска ли питане ГТА или Брера знам ги и аз тези на такива щях да се кефя
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by warbah

    155 8В си е много хубав двигател(при условие че е бил нормално потдържан)Колега то и ремъци и ролки няма за смяна.сменя се едно масло само и допълнителните консумативи като накладки антифриз филтри и т.н.Ей тва ми е първата кола която не ми харчи масло.Без да
    се изхвърлям щото никога не се знае кво ще ми сервира живота ама моята 155 никога няма да я продам(подаря)както обикновенно става с тези коли.планирам да си купя втора Алфа (156) например но таз ще си я оставя определено за себе си щото ми е на сърце абе кво да ти обяснявам харесвам я и тва е.1996 г е прозведена от 4г.е при мен НИКАКВИ ядове направо се родих( много дребни забележки като например климата не ми работи на авто.и я карам на manual)но и тва ще бъде коригирано скоро освен това не знаех и останах приятно изненадан при поредната проверка на състоянието на ходовата част че амортесорите са (боге)не бяха мръднали.ЕЕее ако бях заможен човек иска ли питане ГТА или Брера знам ги и аз тези на такива щях да се кефя
    Еми както вече казах,явно сте случили на коли.То и аз да бях на твое място щях да пея друга песен,ама....
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #25
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by koolio
    Само да ви попитам- ENERGOTEAM и hsr- откъде сте сигурни, че ако си бяхте купили някаква друга марка возило, щеше задължително да е по-читаво и да гълта по-малко пари?
    Ще ти отговоря :
    1.Не говоря за Алфите по-принцип,а за МОЯТА АЛФА.В смисъл,че съм разочарован конкретно от нея,а не от всички Алфи.
    2.Абсолютно съм сигурен,че колкото по-опростена е една кола,толкова по-малко проблеми и разходи ще има човек с нея.А вероятно ще се съгласиш,че Алфите не са от най-простите коли.Вероятно ще ме попиташ защо тогава съм си взел подобна кола?Ами защото не съм бил наясно какво ме очаква.Занапред като си купувам кола ще го имам предвид.
    3.Дори някак си да успея да я оправя,като погледна темите с ремонтите и проблемите на хората....определено не съм оптимист за бъдещето.
    Кой каквото ще да казва,но след тая кола аз Алфа повече няма да си взема.
    Интересно ми е коя кола от класа и годинат на твоята Алфа смяташ, че е по-опростена .
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by koolio
    Интересно ми е коя кола от класа и годинат на твоята Алфа смяташ, че е по-опростена .
    Еми аз като писах по-опростена имах предвид съответно и по-нисък клас.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •