Results 1 to 7 of 7

Thread: Дайте съвет за тенекиите

  1. #1
    започва да се пристрастява bobojust's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Age
    52
    Posts
    37

    Default Дайте съвет за тенекиите

    Градушката преди 2 седмици в Обеля ми направи колицата на нищо.За съжаление застрахователя ми дава само 1000 лв за ремонта.Може ли да кажете някой тенекеджия ,който да я оправи за тези пари.Никак не ми се иска да китосвам цялата,препоръчаха ми корекция с вакуум при което " нямала нужда от пребоядисване" обаче цифрата никак не ми хареса,защото е двойна на тази ,която ми се дава от застрахователя.
    Колата наистина доста е пострадала,защото няма елемент ,по който да не се е разписала градушката
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  2. #2
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    ти къде си застрахован?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Костинброд
    Posts
    71

    Default

    Кажи ориентировачно колко пари за какво ти излиза с вакумното и къде е това ?
    Lancia Lybra 2.4jtd 2002 Intensa
    Fiat Marea TD100 hlx 97

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Ако не се лъжа с "вакуум" се изправят само сериозни вдлъбнатини, другите които приличат на удар от камъче - само с кит!!!
    При повечето след 6 месеца с просто око се вижда къде точно е оправяна с кит. По-добре плати ако трябва отгоре да се постараят колкото трябва, ако искаш да си я гледаш красива.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #5
    започва да се пристрастява bobojust's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Age
    52
    Posts
    37

    Default

    В БУЛ ИНС е застрахована и по тяхна оценка ще ми дадат някъде около 1000 лв.Вдлъбнатините са сериозни на места.На едно място ми предложиха поправка с вакуум ,но на двойна цена.
    Не ми се иска да я поправям нацяло с кит защото след 2 години ще се наложо пак да я китвам.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  6. #6
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Кита не е проблем ако се прави както трябва.В повечето случаи го полагат върху боята и от това идват проблемите,защото не се слепва добре,трябва да е върху чиста ламарина.За да няма проблеми боята се сваля на мястото където ще се запълва и ако се ползва олекотен или еластичен кит няма да има проблеми дори след време.Само че като свали боята на въпросното място бояджията си отваря още повече работа и затова гледат да минат по-тънко. Само че въпросния кит е 3 пъти по-скъп по принцип, а в случая някои бояджии гонят цена а не качество и слагат евтини боклуци. И дори да ти хареса като ти я направят след известно време вече няма да е така. Калпавия кит някак си уляга след време и всичко си личи.
    А ако е цялата за пребоядисване за 1000 лв много трудно ще намериш някой да ти я направи качествено.
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Е в доверен сервиз не може ли да ти я оправят? Защо се разплащате по експертна оценка?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •