Results 1 to 6 of 6

Thread: странен шум при натискане на педала на съединитела

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default странен шум при натискане на педала на съединитела

    Зна4и в на4алото не му обръщах внимание оба4е в последно време
    забелязах 4е само като се обере мъртвия ход на педала запо4ва да се 4ува някакъв странен шум.Ина4е не се губи спирачна течност работи си нормално не мога да разбера кво става.Да имате някви идеи
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2

    Default

    Шумът какъв е и чувства ли се нещо в педала?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    нещо като свистене е не мога точно да го определя.Както по горе съм писал само като докосна педала т.е.съвсем леко колкото да се обере мъртвия ход и започва да се 4ува.А ина4е си работи дявол да го вземе,не знам каква ще да е при4ината за това
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default

    Koелга в случаят по всяка вероятност ти е от лагера - ако си отделя както трябва и няма проблеми при превключване на предавките вероятно е само от него (свистенето) В момента съм със същият проблем но нямам намерение да го отстранявам - на диларска цена ми дават комплект съединител за 165 лв (феродов+притискателен диск + лагер ) така че по- добре гокарай още съединителя и си смени и трите компонента или когато започне прекалено много да те дразни или пък ако започне да прави проблеми - поне така ме посъветваха и мен заради този проблем
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  5. #5

    Default

    Мисля,че колегата ParisWind е прав.Аз предната ми кола я купих с подобно свистене,карах я 3 години така и така я продадах,като за това време не съм имал абсолютно никакъв проблем със съединителя въпреки издевателствата над него Но с алфите незнам как точно стоят нещата
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Благодаря ви за това 4е отговорихте.Наистина няма проблем с включването на скоростите вси4ко си е ОК с изклю4ение на това свистене дето се 4ува.И аз смятам да я карам така още известно време (то едно каране за 4 години 20 000 сигурно не съм и направилот както е при мен )ама така де по нататъка ще го сменя барабар целия съединител със вси4ките му подробности лагер дискове и т.н.Поздрави
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •