Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Тампоните на носачите отпред

  1. #16
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Цената на комплекта е доста солена
    Ако човек е сигурен, че ще издържат поне 100 хил.км. по нашите пътища както казва hf_HPE, тогава ще си заслужава
    За 140 лв. оригинален носач във Ванто не е висока цената. Ако приемем, че оригинален издържа 40 хил.км по тия дупки, значи ще излезе почти същото да се сложат полиуретанови втулки А и тези боклуци дето ги продават за по 50-60 лв. не издържат и 10 хил.км. Така, че пак стигаме до приказката, че евтиното излиза скъпо В СофияЕкспорт, които са вносители на MOOG и TRW сигурно има и малко по-евтини от оригиналните
    Поразпитах и от много места ми казаха, че частите са им читави, но не били евтини като в останалите магазини (Сигурно защото не са ментета ). Така, че може да проверите и там
    www.sofiaexport.com (имат магазини и в страната, за колегите които не са от София)

  2. #17
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Ами вижте:
    Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
    Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
    Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
    Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
    А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

    Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
    обяснете....

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Като сте се разприказвали за тропане на предницата, как става тоя номер, че моята от дясно тропа, но вече 3 майстора казват, че тампоните и носачите са ОК. Възможно ли е да е от чашката на амортис?


  4. #19
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer
    Ами вижте:
    Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
    Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
    Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
    Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
    А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

    Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
    обяснете....
    JТони,нали имаш машини,почвай тампони да правиш
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #20
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Quote Originally Posted by Dexer
    Ами вижте:
    Нашето окачване яде тия тампони доста бързо, аз лично смятам, че с моя тежък мотор този процес е още по-ускорен.
    Знам от няколко места че полиоретана е с много добри показатели, заменящ каучука по окачването.
    Цената на суровината е 20 - 23 лв на кг. За сравнение каучуковите смеси вървят от 3 - 5 лева за подобен род изделия. Нормално е цената да е такава.
    Ако в БГ все още няма производител, сериозно бих се замислил за такава дейност - има хляб в нея.
    А иначе конкретно за тея тампони ще отида да ги видя в магазина (Благодарности Еньо за линка!!!!!) и ще напиша цената тук после а и впечатлението ми.

    Но при положение, че тампоните се сменят, защо да си купувам целия носач? Какво и има на тая отливка че да я сменям...Нещо не ви разбирам доводите...
    обяснете....
    JТони,нали имаш машини,почвай тампони да правиш
    Много сериозно се замислям по въпроса....

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    40

    Default

    даваи ако ти требва съдружник пи6име мен 6том е за бизнес

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy
    Като сте се разприказвали за тропане на предницата, как става тоя номер, че моята от дясно тропа, но вече 3 майстора казват, че тампоните и носачите са ОК. Възможно ли е да е от чашката на амортис?
    много слабо вероятно
    преди всичко най-добре се разбира дали са заминали тампоните когато свалиш носача
    иначе да ти прегледат тампоните на стабилизиращата щанга които я държат към моста
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  8. #23
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    смени ли тампоните? а какви сложи - гледам вече и полиуретан се продава в бг
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #24
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by turtey
    смени ли тампоните? а какви сложи - гледам вече и полиуретан се продава в бг
    Dexer вече ги е сменил
    Къде се продават такива тампони и на каква цена

  10. #25
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo155
    Dexer вече ги е сменил
    Къде се продават такива тампони и на каква цена ?
    а кат ги е сменил що не се е похвалил аааммМ?

    има ги тук ама за цена не съм звънял
    http://tuning4power.hit.bg/others.htm
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #26
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Е точни за тези тампони HF_HPE ни беше дал линк
    Значи някой вече се е светнал и ги внася
    Аз сега ще направя едно запитване и да видиме каква цена ще ни обявят

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo155
    Е точни за тези тампони HF_HPE ни беше дал линк
    Значи някой вече се е светнал и ги внася
    Аз сега ще направя едно запитване и да видиме каква цена ще ни обявят
    да тази фирма ги предлага, но както предполагам надали имат нещо на склад, така че ще трябва да се чака поръчка
    те се водят май официален представител и ако са наистина такива цената им трябва да е различна от на сайта на пауърфлекс само с оскъпяването за доставка до България и евентуално нашето ДДС, но като познавам манталитета на българският търговец предполагам че цената е доста по висока от обявената
    ако някой е чак толкова мераклия мога да попитам за цена в проспийд, защото те имат добри отстъпки за тези продукти
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #28
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Ами да ти кажа честно не е лоша идеята
    Нека да ти дадат цени за Алфа (всички модели), защото все някой ден на някой от нас ще му се наложи смяна. Аз не съм сменял от как съм купил колата (близо 30К км) такива тампони и сигурно ще се хазхлопа скоро
    Сигурен съм, че ще има доста любопитни колеги освен мен

  14. #29
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Ами да идеята е добра на мен може да ми се наложи скоро да ги сменям
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    1

    Default полиоретан

    нашата фирма предлага полиуретанови изделия и инжинерни пластмаси наподобяващи тефлон.за контакти г-н Нинов (0888335719)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •