Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: горивно-обемен индикатор

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default горивно-обемен индикатор

    * незнам дали точно така се нарича !
    Карам си по магистралата .. имам гориво малко над половината и отведнъж започва да ми пада стрелката .. и след 2 км лампата светна.
    Спирам отварям капака .. няма и следа от бензин ... душа насам натам .. няма нищо. Затварям капака, давам контакт и паля ...
    всичко си е ок. отново ми показва, че съм над 1/2 и това беше реалното количество. Невероятен феномен .. на какво може да се дължи това ? за втори път ми се случи това ...
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява VladoH's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Доколкото знам нивото на бензина се мери с поплавък и за да отчита точно трябва колата да е в хоризонтално положение. При мен сякаш е в задната част на резервоара, защото понякога като съм в наклон спускащ се надолу ми светва лампичката въпреки, че имам бензин горе долу на 1/3 от резервоара. Не знам дали при теб е от това, но все пак го имай в предвид.
    Alfa Romeo 146, 1.4 Twin Spark, 1999 г.

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: горивно-обемен индикатор

    Quote Originally Posted by flipz
    * незнам дали точно така се нарича !
    Карам си по магистралата .. имам гориво малко над половината и отведнъж започва да ми пада стрелката .. и след 2 км лампата светна.
    Спирам отварям капака .. няма и следа от бензин ... душа насам натам .. няма нищо. Затварям капака, давам контакт и паля ...
    всичко си е ок. отново ми показва, че съм над 1/2 и това беше реалното количество. Невероятен феномен .. на какво може да се дължи това ? за втори път ми се случи това ...
    На тези коли това си им е детска болест не се плаши ако знаеш колко ти харчи не се притеснявай
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    * благодаря много колеги за отговорите.
    Не е от наклона това го имам предвид колкото и да е все пак съм инженер .. не автомобителн, но .. принципното устройство е ясно.

    благодаря спец. и на Mury защото ме успокой, че няма дефект.

    харчи ми смесено 7 без да я гоня с климатика. 2,8-3,3 обороти.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Абе хора я кажете що за тъп проблем е това, че ми писна вече втора кола да ми го прави този номер. На старата Delta го правеше по същия начин този мизерен проблем. Стрелката играе кючек на таблото когато и както и падне и най-вече ако друсне колата на някоя дупка, а това за жалост е почти на всеки километър. На старата кола какво ли не правих - смених поплавък, отварях таблото... нищо! Пак продължи да си прави същите мизерийки и сега се чудя дали да сменям пак поплавък и дали ще има резултат. Вие какво мислите? Кабелите ли правят проблем някъде? Иначе поплавъка си отчита вярно през повечето време. Само като тръгна по паваж и дупки започва да прави мизерии и кофтито е че дори и след това няколко километра продължава да си прави каквото иска.

  6. #6
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    па тва си е прословутото италиянско чувство за хумор
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    по принцип при около 7л.си в режим на резерва но при неравни терени ми е присветвало на моменти и при12-13л.но при тебе явно става въпрос за неправилно отмерване.пробвай отново

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    няма италиянска кола, която да и е верен бензиномера... тва е... оня ден взех една крома... с 20 кила в резервоара стрелката и не мърда....
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Така е на мойта със светеща лампа отивам,наливам догоре и повече от 45 л.никога не съм наливал а резервоара е 61
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    нее ли 52?

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by galinves71
    нее ли 52?
    На Куве и ТИ е по 61
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Хора аз сериозно ви питам. Не ми приказвайте глупости. Някой от София има ли здрав поплавък да пробваме да видим дали ще се оправи проблема, че да знам дали да си търся нов? Супер дразнещо е това, а тези тъпи поплавъци са измислени супер кухо! По-добре си карайте колите с повече бензин в резервоара а не с 5-6 литра, че от това застояване на дъното на поплавъка след като напълните рязко резервоара може да си прецакате машинката. При моя случай май е така. Не знам колко време е висяла колата в автокъщата от която я взех, но месец след това почна да ми прави тази мизерия, а преди това е киснала на витрината с 2 литра в резервоара.

  13. #13
    Старши алфист hristiqn's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    SlIvEn VaRnA
    Posts
    536

    Default ..

    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Хора аз сериозно ви питам. Не ми приказвайте глупости. Някой от София има ли здрав поплавък да пробваме да видим дали ще се оправи проблема, че да знам дали да си търся нов? Супер дразнещо е това, а тези тъпи поплавъци са измислени супер кухо! По-добре си карайте колите с повече бензин в резервоара а не с 5-6 литра, че от това застояване на дъното на поплавъка след като напълните рязко резервоара може да си прецакате машинката. При моя случай май е така. Не знам колко време е висяла колата в автокъщата от която я взех, но месец след това почна да ми прави тази мизерия, а преди това е киснала на витрината с 2 литра в резервоара.
    Еми никой не ти приказва глупости , просто вси4ки го имаме тоя проблем и никой не го е решил
    BMW 330 D 280h.p600nm by TST Bmw 725 Toyota Yaris T.Sport ex Alfa Romeo 145 2.0 16v Turbo 200hp Suzuki Burgman 400 Malossi kit

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    а и никой никога няма да реши... така е с 'талянките... всички без изключение...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Sraaaaa
    Хора аз сериозно ви питам. Не ми приказвайте глупости. Някой от София има ли здрав поплавък да пробваме да видим дали ще се оправи проблема, че да знам дали да си търся нов? Супер дразнещо е това, а тези тъпи поплавъци са измислени супер кухо! По-добре си карайте колите с повече бензин в резервоара а не с 5-6 литра, че от това застояване на дъното на поплавъка след като напълните рязко резервоара може да си прецакате машинката. При моя случай май е така. Не знам колко време е висяла колата в автокъщата от която я взех, но месец след това почна да ми прави тази мизерия, а преди това е киснала на витрината с 2 литра в резервоара.
    стига глупости а колега,лодките като стоят поцяла зима на брега през лятото да не прехвърчат в морето

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •