Results 1 to 15 of 15

Thread: Замасяване на климатроника

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default Замасяване на климатроника

    Имам един проблем , който вече го срещам на втора 155-ца. Значи когато колата не е на контакт и било то заключена отвън и отвътре , пък и да не е заключена, посъоянно ми свети диода за изключено положение на панела за управление на климатроника. Ходих при едни майстори , които нямаха вазможнист да я видят , че са много заети и ми казха , че евентуално е от някоя маса на климатроника. Та питам някой знае ли къде са тези маси на тоя "звяр"?
    Благодаря!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  4. #4

    Default

    получава се когато някой ти смени релето за управление на перките
    с най-обикновенно реле

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    А кое е това реле и къде се намира по-скоро?
    Какво е решението на проблемо , трябва да си взема някво друго реле предполагам?!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Моля ви се кажете кое е това реле или пък ако не е от него , какво друго може да е?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Днес открих нещо друго , но тъй като не съм много наясно с тоците не мога да го разтълковам. Значи като си свалих радиото и огледах сверзването видях , че жълтата и червената жичка са свързани заедно и чрез друга жичка се свързват със съответните кабели към радиото. А на радиото отново жълтата и червената са свързани заедно. Та като реших да свържа жълта с жълта и червена с червена лампичката за изключено положение на климатроника изгасна и радиото не работи ако не дам контакт(цялата процедура я изпълнявам , когато колата не е на контакт). Когато свързах отново жълтата с червената , тази лампичка отново светна и радиото за работи , дори колата да не е на контакт. Та въпроса сега е как да работи радиото без контакт, а тази лампичка да не свети , щото явно климатроника е в режим на готовност и си черпи от акумулатора?
    Дано да съм изяснил ситуацията добре!
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  8. #8

    Default

    Значи по принцип при касетофоните и ЦД-тата,ако не се лъжа жълтата е за паметта(на радиото,на звуковите настриойки и т.н) и се свързва там където има постоянен ток(дори когато колата не е на контакт),с цел да се запазят настройките.Червената пък се свързва с друг кабел,към който може и да няма постоянен ток(например,когато колата не е на контакт)Мисля,че в твоя случай същите цветове на колата ти отговарят на тези на радиото,т.е. жълтата има постоянен ток,а червената само когато дадеш на контакт или съответно двигателя работи.Та за да ти изгасне тая лампичка когато колата ти е загасена,трябва да я свържеш само с чевената на колата,пък за да ти работи радиото винаги(дори когато не си на контакт) свързваш неговите жълта и червена само със жълтата на колата.Пробвай така и ако не стане другия вариант е да вземеш ток за тая лампа от запалката или отнякъде където няма постоянен ток,а само когато колата е на контакт.Успех и дано съм ти бил полезен
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Направих точно това , което каза и свързах жълтата с двете на радиото. Всичко си тръгна нормално. Но червената не я свързах никъде и лампичката си светеше когато дам на контакт. В крайна сметка всичко изглежда наред , но червената жичка си стои ей така само я изолирах. Засега всичко си работи нормално.
    Дали обаче няма да се появи нещо друго заради това , че не свързах червената жичка?
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  10. #10

    Default

    Ами щом всичко си работи нормално,едва ли ще имаш някъкъв проблем.
    А какво стана със проблема с паленето ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Акумулатор
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  12. #12

    Default

    А честито,сега пък пари за акомулатор
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    От компа отиват за акумулатор
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by gaiska
    От компа отиват за акумулатор
    Вярно,че така ще се получи,но поне знаеш за какво си даваш парите В смисъл ти си се обедил със очите си,че проблема ти е там и знаеш,че това е решението му
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    304

    Default

    Така изглежда на пръв поглед , но знае ли се
    Фиат Крома, 1.9 multijet, 150к.с., 2008г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •