Results 1 to 8 of 8

Thread: пак за лагерите

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    пловдив
    Posts
    36

    Default пак за лагерите

    здр колеги
    имам за смяна един заден лагер а главината е с АБС.В магазина продавача започна да ме убеждава,че ако взема лагер с главина без АБС и отида на стругар щял да го остъже и да се набие коронката на АБС-а от стария лагер -така щяло да стане ит.н.някой чувал ли е за подобно нещо или си е най -добре новия или има и вариант за смяна на лагера без главината?
    alfa romeo 155 1.8 8v

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Ми и аз съм чувал същити неща не съм ги тествалМоже да се опита ама ти трябва стария лагер после новия после стругар ......
    Но не си взимаи лагери от ТиН щото и 2 та ми ги платих по 100 лева парчето и сега след 6 месеца вият на умрело - демек 200 лева в кофата( неква зелена кутиика бяха)
    Проверил съм за лагери на горубляне има един вносител Снабтех тел.9790409 казаха ми някаде около 140 с АБС и около 100 без за лагери на ФАГ СКФ или СНР но с доставка някаде около 10 дена
    това мога да ти дам като инфо от мене още не съм си купил тъйкато чакам други разходи
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Я си купи най-добре каквото ти трябва на тебе. Не дей да се вкарваш в приключения. Тия главини за АБС не вярвам да са спрени от производство или да са толкова невъзможни за намиране, че да се вкарваш в чудеса и приключения от храброст. После стругара да каже: То главината не става.... магазинерите да ти кажат: Ама стругаря ти не струва...
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Запален алфист BasicElement's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    Аз сменях такава главина през март. Майстора ми я намери и монтира още същия ден. Цената на главината с датчика беше около 120 лв.
    И аз не мисля, че трябва да се занимаваш с разни стругари и тн.
    Alfa Romeo 155 2.0 T.SPARK 8V

    Fiat Grande Punto - 1.4 16V/95 Dynamic

  5. #5
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Става,аз съм с главини от Типо и нямам никакви проблеми.
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  6. #6
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    само споменавам като давате пари си купете хубава главина
    като сменя моята мога да сулужа на някой с пластината за АБС -а да спобва с обиковенна да набия старата пластина
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  7. #7
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Аз съм го правил това вече 3 пъти, няма никакъв проблем, важното е да се пази короната за АБС-я, защото е от ЦАМ, който е много крехък. Аз лично нагрявам гривната при разглобяването и сглобяването и със съвсем леко почукване влиза и излиза. Другото нещо е да не се размести гривната аксиално защото или няма да действа датчика ако е далеч или ще го удари ако е близо.
    Главина без АБС е 40 лв с АБС е 130 лв....

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer
    Аз съм го правил това вече 3 пъти, няма никакъв проблем, важното е да се пази короната за АБС-я, защото е от ЦАМ, който е много крехък. Аз лично нагрявам гривната при разглобяването и сглобяването и със съвсем леко почукване влиза и излиза. Другото нещо е да не се размести гривната аксиално защото или няма да действа датчика ако е далеч или ще го удари ако е близо.
    Главина без АБС е 40 лв с АБС е 130 лв....
    Правил си го три пъти,щото сати пробутали калпави лагери.За цената си Бреда са добри лагери,52лв и 112лв без или с коронка.Иначе става и на струг да се свали колонката.Новата главина се престъргва на нула до стотна минус и се набива коронката много лесно
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •