Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Блъснаха ме :(

  1. #1
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default Блъснаха ме :(

    Вчера си седа кротко паркирал, и отзад се натриса москвич, забърсвайки цялата дясна страна откъртвайки задна дясна гума. В последствие се разбра че гумата драпа в калника и не може да се кара На въпроса "какво правиш" отговора бе "ми не те видях". Беше ясен ден, прав еднопосочен път. Добре че поне колата е с пълно каско и гражданска.

    Снимка1
    Снимка2
    Снимка3
    Снимка4
    Снимка5

    Единствено се притеснявам дали не може да е усукана нещо отдолу, на снимка5 се вижда че стърчи някакво желязо. Някой да е имал горчивия опит?
    П.С. пазете се, идиоти много
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  2. #2
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Е*и му майката не стига че те е страх да патуваш вече щото незанеш кой е от среща ами вече трябва да те е и страх да паркираш щото пак незнаеш кои е от среща!
    Колега дано да не е нещо сериозно и бързо да ти платят и да го оправиш!
    П.С. Ей Държавата, куките взимай те ги вече тия книжки ве ей така ги давате на куцо и сакато ами взимайте ги вече за кво са ви тия нови загони незнам да си ги завирате в г*за ли?Нищо не правите да е*а тая Анархия по пътя!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Милата...същият цвят като мойта.Като я оправиш цикни едно ЛС да се видим.Искам да видя майстора ти добре ли я е изчукал и как я е докарал на боя,че имам същия проблем само че на вратата.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Тетевен
    Posts
    17

    Default

    Колега не се притеснявай толкова, случват се такива неща. С ламарините и боята ще се оправиш с щангите отзад и болта, който ги държи към макферсона не прави компромиси и ги смени и ще си стане както си е била. Аз имах същият проблем от същата страна и в момента нямам ядове. Ако видиш зор с нещо по окачването пиши ЛС.
    Alfa Romeo 166 2.0ts - за мен
    Alfa Romeo 156 1.9jtd - за жена ми
    (Фен на Алфа-Ромео и AC/DC)

  5. #5
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    благодаря за подкрепата само че колата е застрахована и те ще я оправят, така че и идея си нямам при кой майстор ще я карат и какво ще бъде правено по окачването
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Горчив опит

    Е този е голямо говедо кактака не те видях.
    Не се надявай да ти я оправят като хората.Имах подобен проблем и си оставих колата да я "оправят" в сервиз на застрахователя...............подписах приемателния протокол на третия път.След година се оказа,че идиотите са ползвали само кит и се наложи отново да си ремонтирам колата.
    Моят съвет е ако си имаш майстор вземи си парите и дай красавицата на проверен човек.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7

    Default

    вчера така един за малко да ме блъсне шото не гледал....сега е с едно странично огледало назад!

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    18

    Default Re: Блъснаха ме :(

    Quote Originally Posted by teetrinker
    Вчера си седа кротко паркирал, и отзад се натриса москвич, забърсвайки цялата дясна страна откъртвайки задна дясна гума. В последствие се разбра че гумата драпа в калника и не може да се кара На въпроса "какво правиш" отговора бе "ми не те видях". Беше ясен ден, прав еднопосочен път. Добре че поне колата е с пълно каско и гражданска.

    Снимка1
    Снимка2
    Снимка3
    Снимка4
    Снимка5

    Единствено се притеснявам дали не може да е усукана нещо отдолу, на снимка5 се вижда че стърчи някакво желязо. Някой да е имал горчивия опит?
    П.С. пазете се, идиоти много
    Снощи бях спрял пред теб . Гледах я колата - удара не е страшен, ще я оправиш без проблеми.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  9. #9
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Такаам ъпдейт по темата. Колата стана готова на 6-ти ноември, точно 2 месеца след удара. От армеец дойдоха след празниците /6-ти септември/, възлагателно писмо писаха и го дадоха на сервиз Фулда в горубляне на 12-13 септември. Когато на 25ти /2 седмици по късно/ отидох да видя как е, тя не беше пипната, влезна в сервиза на 26-27 септември. На около 15 октомври отидох да проверя пак, казаха че чакат калника от италия, 20 работни дена патувал (!!), да дойда на 20-21 октомври. И тогава се почна мъката, всеки ден ми казваха "ела други ден, ще е готова". На 1ви ноември не издържах и просто исках да видя колата си. Какво беше учудването когато видях че калника е изчукан и замазан, а не сменен. Обяснението бе че имало 2ри оглед и "те със застрахователите решили че ще се изчуква". В протокола не пише абсолютно нищо такова, пише "калник - нов". Какво е чакано "20 работни дни" не стана ясно. Черешката обаче бе когато се качих на 6ти ноември и колата тракаше по дупките като каруца. Вдигнаха я, погледнаха и се оказа че "случайно липсвали 2 болта които да държат носача ". ето и обяснението: "ми кво толкоз, те не са много важни, ма айде ще ги сложиме". Болтовете ги сложиха, което не пречи колата да си скърца по дупките, но не ми се оставаше още 'n' седмици да чакам да открият какво е, мисля да ходя при Румен направо.. Единствено боята и изчукването е направено много добре, не личи че е одирана изобщо. Та въпросът ми е: нормално ли е изчукване на калник и смяна на 2 носача да трае от 12-13 септември /възлагателно писмо/ до 6 ноември?

    Снимка на 'новия' калник
    Снимка на 'болтовете' 1
    Снимка на 'болтовете' 2
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  10. #10

    Default

    Колега защо си подписал приемно предавателен протокол, за тази кола трябваше да отидеш на съд. Тези болтове до колкото виждам са ти от стабилизиращата щанга....което може да доведе до ПТП...

    За подобно нещо в нормална държава щеше да има хора в затвори или щеше да се возиш в нова кола.

    Да не говориме и за калника като бонус.

    Трябва да се научиме да си търсиме правата....като беше видял колата пусни една тема, искай съвет, ще помагаме ако се наложи и ще застанем зад теб за това сме клуб.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    И един съвет от мен - като ти изтече договора с настоящият ти застраховател, 'земи се махни от там и иди при някой по - читав!!! На мен от Дженерали не ми дават възлагателни писма, а ми казват да си я закарам в сервиз по избор и после да им представя факрура за извършения ремонт. Вярно, че е малко кофти, докато ти възстановят сумата по фактурата, но поне можеш да си я закараш в който сервиз те кефи, а не на някой си в Горублянем където за първи пут виждат Алфа........
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  12. #12
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    KGB - виновен съм признавам, просто за първи път се сблъсквам със застрахователи + сервизи, за пореден път ми припомниха къде живея

    botsos - ако съм разбрал правилно ти връщат 100% от парите при ремонт в твой си сервиз, така ли?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  13. #13
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Осребряват ти фактурата за ремонта на 100%.
    Правилно си ме разбрал!
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  14. #14

    Default

    Случката е наистина много неприятна, и правата е трябвало да си ги търсиш на 100%, или на първо място в сервиза и после от застрахователя, просто е трябвало да се консултираш или със застрахователя си ( който вече не ти и нужен явно) или някой минал по същия път, но станалото станало, аз също съм имал проблеми с такива неща и след това застрахователя не плати на сервиза и ходих сам в друг по мой избор и по фактура си ми платиха, от тогава само аз си карам колата където искам и не ми ли я направят не си тръгвам, не си оставям колата също без мен никъде повече

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  15. #15
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    Мен ме чака сьщата работа но в сервиз Изток,пак с вьзлагателно писмо за смяна фар и боя на калник.Какво и как ще я направят идея си нямам.Дано не ги чакам сьс седмици само.
    0888515205

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •