Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: 6 месеца търсих и от август вече и аз съм Алфамен!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default 6 месеца търсих и от август вече и аз съм Алфамен!

    Като новак имам няколко въпроса, колеги:
    1. Пд-Сф-Пд поддържах 150-170-190 км. в час. + 30-40 км. в Сф лудницата. Е, на връщане малко я поотпуснах по нанадолнищата да вземе въздух хайвана...Даде ми 9,05 л. на 100. Нормално ли е?
    2. Струва ми се леко шумна, в смисъл, че чувам двигателя като работи в купето. Майсторите, дето я обслужиха, казаха, че Алфите поначало са си малко по-шумни от нормалното. Това верно ли е или не им се е занимавало. Та да почвам ли да се боря с този шум?
    3. Взех я със спортни пружини и още от Италия пробката на картера нещо не беше у ред. Сега я пооправиха със силикон и не тече, но трябва да сменям маслото отгоре. Това ще ми създаде ли проблеми нек`ви или да свалям картера да го заваряват.
    4. Нещо и със скоростната кутия имам проблем. Лостът е един разхлабен такъв и си стои където го оставиш. Някой път ми прави проблеми при включване на трета. Къде и какво да го правя.
    Абе въобще кажете кой може комплексно да я погледне.
    С Алфистки поздрав - Румен.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    1. Какъв е мотора? Как смяташ да отгатнем?
    На боб като хвърлих ми излезе ТС - значи 9.05 не е лош разход.
    2. ?
    3. не
    4. Бобо - Екстрийм тунинг
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Tinoto
    2. ?
    Кълбото ми показва ,че е ТС ,т.е вариатор ще е Ако трака като дизел Сменя се с ремъка ,че после ще ти искат толкова пари за труда .
    А на боксера си е много приятен звука
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Извинявайте, колеги... Мислех, че информацията, която съм заложил в подписа си, ще излиза автоматично. Ама.....
    Та колата е 1,6 TS 16V 1998, първа регистрация 1999. На километража излизаше 122 000 км., ама нали всички знаем за к`во става дума)
    Верно, че е бегачка и не е за кротка разходка сред природата. Пък и който си взема германски автомобил, страда от липса на въобръжение, естетика и въобще морален пенсионер.
    Ама искам да съм сигурен в автомобилчето, щото карам бързо и да не стане некой фал де... А и не знам в Пловдив кои са печени по Алфите, та да ида там да я преслушат. Щото ходих във фирмения Динекспрес, ама честно не ми вдъхнаха доверие. Пък и вътре имаше всичко друго, но не и автомобили на Фиат.
    Та ако можете, помогнете с некой съвет...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  5. #5
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    3. как ше сменяш маслото отгоре? нещо не ми се връзва....

    при следващата смяна, си оправи картера, дори кажи на заварчика да ти премести пробката отзад
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  6. #6
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    С помпа бе Valjo А,ако не стане ще обърнем колата
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  7. #7
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    1)НЕ! Аз имам 1.8 16в и ми харчи 7.3 А95Н (100-120км/ч).Виж за консумативите заради които може да харчи 9 литра - термостат,дебитомер,въздушен филтър.... 2)При твойто каране е нормално да е шумна.Не се притеснявай за това и мойта е така.Шум може да има от разпръсквачите на гориво но се оправя с една добавка .... 3)Смени задължително картера!Така си гарантираш нормалната смяна на маслото(което е добре да смениш) и забравяш за течове..... 4)Потърси във форума за някой свестен в Пловдив
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Абе пичове сложил съм нов ремък Gates, обт. ролка SKF, паразитната не я смениха, казаха че няма нужда, нов възд. филтър, нов маслен филтър, нов филтър на климатроника, задни спирачни маркучи, масло Valvoline Dura Blend 10W40, щото Selenia 20K не можах да намеря за деня, горивен филтър не смениха, макар че го го бях взел. Не знам защо.
    Иначе на високите скорости лепи на асфалта. Със 195/50/15 карам.
    Едни отворковци ми казаха, че шума е от ремъка, щото Gates не пасвали нещо на Алфите /в с-з Пенев/, ама малко се съмнясвам...
    Иначе тази седмица я засичам на градско, ама кат` знам как карам, то си няма и смисъл((
    Все се надявах на вас да ме пратите при някой Алфаджия...
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  9. #9
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by hollyman_R
    Абе пичове сложил съм нов ремък Gates, обт. ролка SKF, паразитната не я смениха, казаха че няма нужда, нов възд. филтър, нов маслен филтър, нов филтър на климатроника, задни спирачни маркучи, масло Valvoline Dura Blend 10W40, щото Selenia 20K не можах да намеря за деня, горивен филтър не смениха, макар че го го бях взел. Не знам защо.
    Иначе на високите скорости лепи на асфалта. Със 195/50/15 карам.
    Едни отворковци ми казаха, че шума е от ремъка, щото Gates не пасвали нещо на Алфите /в с-з Пенев/, ама малко се съмнясвам...
    Иначе тази седмица я засичам на градско, ама кат` знам как карам, то си няма и смисъл((
    Все се надявах на вас да ме пратите при някой Алфаджия...
    Естествено, че няма нужда да сменят ролки, те са над тия неща и после стават инфекции. Значи, пълно е с некадърници по сервизите. Погледни във форума има сума ти изписано къде да ходиш и не си прави експерименти, за да няма после Горивния филтър, пък що не са го сменили, ми е абсолютно непонятно, при условие, че вече си го имал За шума има ли нещо специфично не мога да разбера?Трака ли, какво прави?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  10. #10

    Default Re: 6 месеца търсих и от август вече и аз съм Алфамен!

    Quote Originally Posted by hollyman_R
    1. Пд-Сф-Пд поддържах 150-170-190 км. в час. + 30-40 км. в Сф лудницата. Е, на връщане малко я поотпуснах по нанадолнищата да вземе въздух хайвана...Даде ми 9,05 л. на 100. Нормално ли е?
    Незнам как е според колегите,но на мен тоя разход при такава скорост ми се вижда нормален
    Quote Originally Posted by hollyman_R
    3.Взех я със спортни пружини и още от Италия пробката на картера нещо не беше у ред. Сега я пооправиха със силикон и не тече, но трябва да сменям маслото отгоре. Това ще ми създаде ли проблеми нек`ви или да свалям картера да го заваряват.
    Май не е много препоръчително да си сменяш маслото така,защото няма да могат да ти го изпомпат всичкото,все ще остане от старото и ще се омешат А относно картера нещо не разбрах какъв ти е проблема-спукан ли е някъде или болта ти е развален?Щото аз имах подобен проблем(резбата си беше заминала) и го реших много лесно-направиха ми нов болт под конус с усилена резба(само срещу 2 лв.)и при натягането той сам си прави новата резба.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #11

    Default аз си зех 145 1.6 boxer точно заради шума бре

    карай си колата и несе занимавай с глупости намери си свестен майстор и си гледай пътя

  12. #12
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default Re: аз си зех 145 1.6 boxer точно заради шума бре

    Quote Originally Posted by xemus
    намери си свестен майстор и си гледай пътя
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default Re: аз си зех 145 1.6 boxer точно заради шума бре

    Quote Originally Posted by ivo_red
    Quote Originally Posted by xemus
    намери си свестен майстор и си гледай пътя
    Еми то нали свестния майстор е целия проблем де((((
    А иначе 146 наистина нямали горивен филтър!!!!!!! В "Динекспрес" /фирмения на ФИАТ/ го пуснаха на компа и не излезе такъв. Аз като Тома неверни ги накарах да я вдигнат горе, отдолу се навряхме "сите българи заедно", гледахме и накрая се уверих и аз, че НАИСТИНА 146 1.6 TS 16V 1998 НЯМА ГОРИВЕН ФИЛТЪР. Напразно ги обидих пичовете дето не ми го смениха /ма хубаво, че не се разбрали де..)))/.
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  14. #14
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    ако ти трябва свестен маистор се обади
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #15
    Запален алфист tjman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    105

    Default Re: 6 месеца търсих и от август вече и аз съм Алфамен!

    Quote Originally Posted by hollyman_R
    Като новак имам няколко въпроса, колеги:
    1. Пд-Сф-Пд поддържах 150-170-190 км. в час. + 30-40 км. в Сф лудницата. Е, на връщане малко я поотпуснах по нанадолнищата да вземе въздух хайвана...Даде ми 9,05 л. на 100. Нормално ли е?
    2. Струва ми се леко шумна, в смисъл, че чувам двигателя като работи в купето. Майсторите, дето я обслужиха, казаха, че Алфите поначало са си малко по-шумни от нормалното. Това верно ли е или не им се е занимавало. Та да почвам ли да се боря с този шум?
    3. Взех я със спортни пружини и още от Италия пробката на картера нещо не беше у ред. Сега я пооправиха със силикон и не тече, но трябва да сменям маслото отгоре. Това ще ми създаде ли проблеми нек`ви или да свалям картера да го заваряват.
    4. Нещо и със скоростната кутия имам проблем. Лостът е един разхлабен такъв и си стои където го оставиш. Някой път ми прави проблеми при включване на трета. Къде и какво да го правя.
    Абе въобще кажете кой може комплексно да я погледне.
    С Алфистки поздрав - Румен.
    1. 9 при 120 - 140 е нормален разход за алфа 145 (моята е 145 1,6 и толкова гори). При 100 на моменти със 140р 160 ми дава около 6,5 извънградско. В София градско ми се върти около 10 - 12. Ама тука трябва да засичаш колко ти гори колата на място щото ако има катастрофа си висиш доста време на едно място.

    2. Шум - ами моята е боксер 1,6 - да шумна е, не може да се отрече, но пък на мене ми харесва шума - при това е със фабричните гърнета. Но пък няма някой който да съм возил и да не му е харесал ...

    3. Нова резба на картера и си окей

    4. Тука не мога да кажа със сигурност - примерно на реното ми скоростите се превключваха с поглед. Докато на моята 145 и на 155 на един приятел ако не измъкнеш по отривисто лоста примерно като превключваш от 1-ва на 2-ра, 2-ра не влиза лесно. И също така поне на моята не може да изключвам от скрост без да натискам съединителя толкова лесно колкото на реното ... но както казах, нямам много голяма база за сравнение.
    145 1,6 Boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •