Results 1 to 2 of 2

Thread: Тампони на двигателя

  1. #1
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default Тампони на двигателя

    Още като зимах колата ми казаха, че е тръгнал един тампон на двигателя, ма не било страшно, и аз не съм се занимавал с него. Напоследък обаче само се чудя какво да човъркам и мисля да го купя този тампон и да ида да ми го сменят. При последното ходене в сервиза обаче нямаха такъв, а пък аз в еПЕР нещо не се ориентирах тоз път и не знам ко да каа в магазина
    Ако правилно съм запомнил кво разправяха механиците, имало било общо 3 тампона - два еднакви и един башкЪ Е тоз последният ми трябвал - има ли си име, номер, тва-онова...? Или и в магазина с тва описание и да стискам зъби 2 минути да отмине срама :P :P :P

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Тампон на скоростната кутия се води (намира се отдолу в краката на водача). На мен последно ми продадоха някакъв който странно много приличаше на оригиналния, обаче подозирам, че не беше точния ... другия вариант е този преди мен да го е сменял и неговия да не е оргиналдЪ, ама казва ли ти някой. В основни линии няма как да ти го объркат защото е същият като при Делта/Дедра и Типо сигурно. Аз като го взех от Стамболийски само този вид си беше и цената ако не се лъжа е 27-8 лв.
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •