Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Окачване от Q4 на нормална 155-ца

  1. #1

    Default Окачване от Q4 на нормална 155-ца

    Колеги много ми е интересно дали окачването от Q4-ката ще стане на да речем мойта или която и да е друга Alfa 155,смисъл скоростна кутия,кардан,диференциал,полуоски,и има ли разлика в задния мост от Q4 и от нормалната.Питам само информативно който знае да пише да събираме инфо вскички останали които ги интересува.
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  2. #2

    Default

    има разлика в пода на багажника заради диференциала
    другото се сменя

  3. #3
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да събудя малко една стара темичка
    Чудно ми е дали щее трудно да се напасне задният Диф. от Ку4-ка на обикновената 155-ца.
    Не питам само от любопитство,а мисля да посъбера малко кинти и да действам,но се колебая между Q2-диф. и варианта с Q4, просто искам да сравня като средства кое щее оптимално,защото откъм трудоемкост Ку4 конверсията щее по-сложна,но евентуалният резултат щее мега. Все пак Q2 диф. пак е само с предно и колкото и да е добър нее като 4х4 на Ку4-ка.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  4. #4
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Да събудя малко една стара темичка
    Чудно ми е дали щее трудно да се напасне задният Диф. от Ку4-ка на обикновената 155-ца.
    Не питам само от любопитство,а мисля да посъбера малко кинти и да действам,но се колебая между Q2-диф. и варианта с Q4, просто искам да сравня като средства кое щее оптимално,защото откъм трудоемкост Ку4 конверсията щее по-сложна,но евентуалният резултат щее мега. Все пак Q2 диф. пак е само с предно и колкото и да е добър нее като 4х4 на Ку4-ка.
    По скоро помисли дали ще стане кутията на мотора съединител ,стартер а другото се прави лесно
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #5

    Default

    на В6 не можеш дори виско да сложиш
    заради размерите на блока

    изхода ти е само ку2

    п.п. и тук не става въпрос за окачване а за силово предаване

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Да събудя малко една стара темичка
    Чудно ми е дали щее трудно да се напасне задният Диф. от Ку4-ка на обикновената 155-ца.
    Не питам само от любопитство,а мисля да посъбера малко кинти и да действам,но се колебая между Q2-диф. и варианта с Q4, просто искам да сравня като средства кое щее оптимално,защото откъм трудоемкост Ку4 конверсията щее по-сложна,но евентуалният резултат щее мега. Все пак Q2 диф. пак е само с предно и колкото и да е добър нее като 4х4 на Ку4-ка.
    Карай си на газчица и не се занимавай с глупости
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  7. #7
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Темата е за окачването, не я измествайте !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Mitkowsky View Post
    Колеги много ми е интересно дали окачването от Q4-ката ще стане на да речем мойта или която и да е друга Alfa 155,смисъл скоростна кутия,кардан,диференциал,полуоски,и има ли разлика в задния мост от Q4 и от нормалната.Питам само информативно който знае да пише да събираме инфо вскички останали които ги интересува.
    Става,задния мост е корено различен трябва да се вземе от q4-ката. Преправяне има смао при легенчето на резервната гума и 2 отвора в купето за 2-ри висящ лагер на кардана.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  9. #9
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    аз се чудех като инвестиция каква щее разликата спрямо Ку2 . А и другото което ме гложди е далимога да сложа само дифа от кутията на ку4 на моята кутия ( ама незнам кардана на ку4-ката как отива назад и откъде точно излиза от нейната кутия.
    Иначе да кажа че се интересувам от такава интервенция,защото в близкото бъдеще си мисля да пъхна един охлюв под капака ( на около 0.5 бара най-много) че вече ми се струва бавна
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  10. #10

    Default

    Q2 е решщението за Теб!
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  11. #11
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    аз се чудех като инвестиция каква щее разликата спрямо Ку2 . А и другото което ме гложди е далимога да сложа само дифа от кутията на ку4 на моята кутия ( ама незнам кардана на ку4-ката как отива назад и откъде точно излиза от нейната кутия.
    Иначе да кажа че се интересувам от такава интервенция,защото в близкото бъдеще си мисля да пъхна един охлюв под капака ( на около 0.5 бара най-много) че вече ми се струва бавна
    Части от алфа 155 4х4 няма от къде да немериш дори и на снимка ,за това ако имаш интерес да си направиш 155 4х4 много по лесно е с части от темпра 4х4 ,но при тебе ще е трудно заради мотора .Успех
    155 2.0 16v МY95 Sport

  12. #12
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Да ама тази цена от 1000 лева за Q2 е нереална според мен. Кво толкова има в един диф. че да струва 1000 лв. Иначе съм навит зa Q2. Чудно ми е моята като има някакво частично увличане ( мисля 25% беше) и като превърти повече едната гума тръгва веднага и другата,дали не може да се преправи моят диф. да стане с по-голямо увличане. Или дали може да се намери на по-народна цена Q2
    Last edited by don_pepone; 16-03-2011 at 10:52.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Твоя диф може и да се преправи - с електрожена
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    Да ама тази цена от 1000 лева за Q2 е нереална според мен. Кво толкова има в един диф. че да струва 1000 лв. Иначе съм навит зa Q2. Чудно ми е моята като има някакво частично увличане ( мисля 25% беше) и като превърти повече едната гума тръгва веднага и другата,дали не може да се преправи моят диф. да стане с по-голямо увличане. Или дали може да се намери на по-народна цена Q2
    1000 лв за нов диф ти се струват нереални, а искаш да търсиш силово предаване от Кучка? А за колко мислиш, че ще го намериш? за 200 лв??? И турбо ще слагаш? И то ли за 200 лв? Съжалявам, друже, ама за 1000 лв няма да стане.

  15. #15
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Ами колега за 1000 лева мога да си взема някоя цапната ку4-ка ( от италия примерно)и да си сваля квото ми трябва,а за турбото си има време и цифри
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •