Results 1 to 7 of 7

Thread: Отново за носачите

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Отново за носачите

    Омръзна ми! Баси и пътищата, алфите и носачите. Аз ли съм в грешка, пътя ли е виновен, ментета ли слагам, колата ли не е за нашите пътище - незнам.

    Или по същество:

    Преди около 5-6000 км смених предни носачи и задни амортесьори. Тези дни отново започнах да чувам и двата носача как потропват на неравности. Нормално ли е? Преди да кажете ментета си сложил, искам да споделя, че човека при който ги купувах и сменях е мой познат и изрично говорихме, че искам така да се каже приемливо качество. Цената беше около 70 лв/брой като за мен. Едва ли ме е метнал - имаме се доста с него.
    Но трябва и да спомена, че колата се ползва всеки ден по маршрута Лозен-Дружба /към 35 км/, като пътя от разклона на Лозен не е от най добрите. За в селото да не говорим - начупен от камионите асфалт, изкоп за канал на някой див селянин и запълнен с пропаднал асфалт...
    Отделно събота и неделя си обикалям доста, а веднъж месечно си ходя и до Тополовград /от където съм/ а там пътя е... си е..ло мамата. Основно се разтропаха от един преход от 1600 км за няколко дни по типично български пътища от типа "кора за яйца" /като на пътя Елхово-Бургас при невисоката скорост 90 км/ч я треснах отдолу заради пропадания в асфалта / Пътя Елхово - Ямбол е пък като начупен на всеки 20 метра и имаш чувството, че караш с ромбоидни джанти

    Така че искам да питам при такива условия на експлоатация нормално ли е да се скапят толкова бързо. А при вас така ли е? И как тия голфове и фордове в ония район оцеляват без да се разтропат бе мааму стара.

    Ще се радвам ако някой ме насочи за нещо по качествено /ако ще издържи повече/ или да си карам пежото и алфата да се позва само за празници

    P.S. то май като сменям ще сменя и амортесьорите отпред, че последното замерване бяха на 70%, ама след тоя ексцеси колко ли им е останало? Така че за тях марка и цена ако някой знае или е слагал....
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2

    Default

    ти як оф роуд си направил , ако си карал и бързичко .....
    няма ко да се чудиш че трака колата . Първо отиди в сервиз да ти кажат със сигурност че пак са носачите щото и други неща може да са

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Причината за офроуда са невероятното състояние на 95% от пътищата ни, които определено не са за коли като нашите
    Пътя Елхово-Ямбол се води международен представете си Усещането наистина е като да караш с квадратни джанти

    Не мога да карам с 40 км/ч 200 километра

    Интересно къде отиват едната шапка пари която им снасяме под формата на данък и винетки
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    според мен не е номално да ти се разтропат толкова бързо, а колкото за амортисиорите на боксера предните са скъпи около 270лв. единия що са толкова никои не казва. каръл съм сеат ибиса от тия ръбатите 89г. продадох я, човека е кара само по селски пътища и ниви, не веднъж я е вадил с трактор затънала в кал. като я докара това лято и му казах даи ка идем на стент да проверат шарнири , накраиници и т.н и кво се оказа не са мръднали от 6г. насам. ебати колата
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by vamfan
    ...а колкото за амортисиорите на боксера предните са скъпи около 270лв. единия що са толкова никои не казва...
    Защото при тези с боксер двигатели, към стойките на амортисьора има едни рамена, които са част от кормилната уредба.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  6. #6
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Добре де казвате 270 лв. Аз се поразтърсих и като гледам има и по-добри цени. Например KONI. Ето сайта http://www.koni.com/index.php?id=254 Спрямо модела изкарва номерата на амортисьора и после може да се види цената при вносителите Руди 96 http://www.rudy96.com/pricelist/KONI_080607.htm

    Ето една извадка специално за боксерите 1.3/1.6/1.7

    Амортисьор-KONI (предни Special) /862560/ 186.47 лв.

    Амортисьор-KONI (задни Special) /82401152/ 169.71 лв.

    Амортисьор-KONI (предни Sport ) /8610 1322SPORT/ 221.79 лв.

    Амортисьор-KONI (задни Sport) /8240 1152SPORT/ 185.65 лв.

    Има ли някой, който е с тези Special ,за да сподели мнение.
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Аз съм с Wktory (Виктор мисля им викат на български) амортисьори за по 270 лв парчето, точно на 21 000 км са в момента, не са мръднали и на милимунда (ходих да ги гледам). А колата я карам, не е като да не я карам, по всякакви пътища, и по доста лоши също, макар че основно по магистралата, но все пак мисля че е добре. За цените на Кони ... мислех, че са по-скъпи ... ако се бъркам, някой да ме поправи. А и може и ментета да имат също? Знам ли. Всичко е до късмет явно.

    Но твоите за 5-6 хил. км да се разтропат това е гадно Предните ми носачи струваха 190 лв с монтажа, не ги знам като марка, но и те се държат още, преди 27 000 км някъде ги сменях.
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •