Results 1 to 6 of 6

Thread: Схема на емулатор за дюзи

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Схема на емулатор за дюзи

    Търся схема на емулатор за дюзи. Някой може ли да ми намери. Имам бегли подозрения какво има в черната кутия, но искам да съм сигурен.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: Схема на емулатор за дюзи

    Quote Originally Posted by Venci
    Търся схема на емулатор за дюзи. Някой може ли да ми намери. Имам бегли подозрения какво има в черната кутия, но искам да съм сигурен.
    Пиши на колегата qnis3, сигурен съм ще ти помогне! Успех!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    има толкова броя релета колкото броя дюзи които ще обработва емулатора и също толкова броя резистори заместващи съпротивлението на дюзите когато превключиш на газ и за това модерно устроиство ако ти трябва схема.........тури му пепел

  4. #4

    Default

    Е не е точно така както го обясняваш мо е горе долу преблизително нещо подобно. А и за резистора е нещо подобно но пак не е точно обяснението. Освен това има и закъснителна верига която позволява да застъпване на двете горива. Всичко си зависи от колата и типа инжекция.

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    добре де ти явно познаваш добре схемите обясни по точно

  6. #6

    Default

    Схемата е ясна наистина има релета но съпротивнията са по 100ом. 2ват. *за универсален емулатор* свързано успоредно на нормално затворените контакти. Когато премине на газ се отварат контактите и тока минава прес резисторите *тока е недостатачен да отвори дюзата но е достатачен да излъже компа*когато е на бензин тока за дюзите минава през контактите на релетата. Има и такива които обясняваш ти но те се ползват предимно за френските коли и там резистора е 47ом. 5ват. Освен това има и закъснителна верига която спира дюзите след като е пусната газта. Това е така заради това че по принцип газта се смесва доста преди да влезе в цилиндрите и изисква определено време готовата смес да стигне до самия цилиндър. При положение че я няма се получава предърпване до като сместа стигне до цилиндъра *защото влиза само въздух в цилиндрите*.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •