Results 1 to 15 of 15

Thread: Това гадно предърпване и гаснене

  1. #1

    Default Това гадно предърпване и гаснене

    Здравейте Алфисти,
    надявам се, че ще може да получа компетентно мнение, а защо не и препоръка за един проблем, който тормози моята Алфичка:)
    Имам една 146 1,3 Боксер 90 коня, но като я паля сутрин е като болна!
    Гасне, предърпва, прави детонации и ме влудява. Като позагрее се пооправя, но това си е цяла мъка!
    В сервиза казаха, че им е познат този проблем - че всяка 2-ра Алфа го има??
    Бъзикат ми някъв датчик за студения старт, или незнам си кво?? Ефекта е, че продължава да го прави този проблем малко по кратко време, но не е отстранен напълно.
    Почистих и след това дюзите, сменил сум и всички филтри и свещи, но... все още няма очаквания резултат.
    Забелязвам само, че стана много по пъргава, но май пък стрелката на бензина взе да пада като "скиор от Мусала"
    Единственото което барна майстора беше този датчик и ми провери бензиновата помпа дали е в оптимални граници на налягането. Малко се наложи да го коригира!
    Днеска пак ще ходя да видя какво ще измисли, но ми писна вече да си правят експерименти с колата, защото иначе си е едно малко БИЖУ 8)
    Надявам се че ще ми помогнете!

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ако ходиш при някакви неопитни могат и да ти ебат мамата на двигателят
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3

    Default

    Ходя в Пловдив в сервиза на Кастрол в Кичук Париж, защото там ми казаха че са добри.
    В сервиза на Алфа - Динекспрес гледаха, гледаха и дигнаха рамене!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    72

    Default

    0888 219803 Джими - доктор вътрешни болести по колите
    кажи му че те праща Ангел и ще му скъсам главата ако не си доволен от него. намира се на околовръстното след митницата в пловдив
    преди това работеше в сервиза до домостроителния, но вече не е там. има уникална апаратура.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    33

    Default

    Здравей Ронин,
    Значи моята е Алфа 145 със същия двигател като твоя. Като я купих имаше някакъв проблем подобен на твоя. При палене трябваше да се подава газ една две минути - иначе гаснеше. Естетвено през това време двигателя си притрисаше и не работеше равномерно. Разпитах тук-там и ми обясняваха че нещо си било запушено и трябвало да ходя някъде си дето имали някаква си апаратура да го продухат (пиша толкова неопределено щото тогава нищичко не отбирах от колата и съответно не ги запомних нещата). Интересното обаче е че още първия път като я изкарах на дълъг път - 600км. проблемът изчезна. Явно ако е имало запушване не е било сериозно и се е продухало като я понастъпах на магистралата. Възможно е твоят проблем да е същия само че по-сериозно да е запушването, а хората дето ходиш при тях да се опитват да го решат с увеличаване на притока на гориво и затова да ти се струва че колата дърпа повече, но и харчи повече. При всички положения е най-добре да намериш някой, който си разбира от работата и се е занимавал вече с боксери.
    Иначе за бижуто си прав
    Айде успех и пиши как си се справил с проблема.

  6. #6

    Default

    Благодаря за своевременната бърза информация, която ми предоставихте!
    Надявам се скоро да ми се оправят проблемите!

  7. #7
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Провери си:кабели,КАТАЛИЗАТОР!!!За регулирането на оборотите на празен ход до дроселовата клапа има контактор(черна пласмасова кутиика,малка)отвори и почисти!Успех!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  8. #8

    Default

    Alfamilano,
    благодаря за съвета, всичко това съм го проверил, но явно не е от това.
    Ще вивим откъде ще изкочи зайчето. И дано да го хванем по скоро, че тази кола иска каране , а не лежане под нея)

  9. #9

    Default пробвай

    да намалиш притока на въздух(затвоти с нещо- не напълно естествено входа на въздушния филтър). Ще усетиш подобрение докато намериш майстор. Няма да гори повече( инжекциона пуска бензин пропорционално на въздуха постъпил в двигателя) само ще върви малко по-лошо и проблема няма да се изчисти напълно - ще влиза в кондиция за 20-60сек. без да даваш газ. После иди да ти сменят МАР сензора(100-120лв). Успех!

  10. #10

    Default

    Mai problemut s predurpvaneto se razreshi.
    Попаднах на един коментар, че е добре не само да споменаваме за проблеми ами и да споделяме как сме ги решили!...
    Sled nqkolko dnevni borbi s Alfata v serviza za po 1-2 chasa, pri koeto vidqh che mi bqha slojili edin dopulnitelen datchik, kato vremenno bqha ignorirali moq za "studeniq start" ili neznam kak tochno se kazva...
    Posle meriha nalqganeto na benzinovata pompa - i nego go vkaraha v optimalni granici (po katalog).
    Kолата стана неимуверно по бърза и гъвкава, но все още "болна"
    В сервиза ми казаха, че проблемът ще се разреши но трябва да разполагат с много време, за да могат да тестват колата изцяло студена. Така след като седя 1 цял ден при тях - сега проблема е решен! Надявам се окончателно!

  11. #11
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    Какви трябва да са границите на налягането?Мерси!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  12. #12

    Default

    Алфамилано,
    моите трябваше да бъдат в границите от 2,8 - 3,2 атмосфери (мисля че това беше мерната единица не съм сигурен) при нормално работно положение. Но системата се мери в няколко други положения, за които обаче не мога да ти дам точни параметри, но има и за тях данни които са важни май! Когато ми ги регулираха, моите бяха 2,6 - видях, че майстора ги направи на 2,8! Това мога да ти дам като инфо!

  13. #13
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Inetresuva me kak ti uvelichiha naljaganeto na pompata , zashtoto i az izkam da go vidja kak e i gore dolu kolko vreme otnema
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  14. #14

    Default

    White Power,
    знаеш че Boxer-a много много не можеш да видиш какво става, когато някои бърника по него, но все пак ще ти кажа това което видях!
    На 146-та там където бърника майстора се пада точно зад двигателя от страната на шофьора (съжалявам , че не мога да ти го опиша по точно.
    Отвъртя - няква малка джиджавка и текна леко бензинец.
    Снякъв манометър със специални накрайници и .... свърза ги към системата и измери налягането когато беше загасена колата.
    После измери в запалено положение и всичко траеше по-малко от 1 час, като се има предвид, че изчака колата да изстине веднъж за да мери втори път за по сигурно.
    Именно там където свърза манометъра с бензинопровода се намира явно някъв болт , който регулира и налягането в помпата!
    Съжалявам, че го обяснявам много абстрактно, но ... още съм новак с тая Алфичка!
    Но за сведение, ще ти кажа, че в сервиза за това и ред други работи покрай него ми взеха 15 лв.

  15. #15
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    kade e toja serviz)
    mene za da mi otvorjat kapaka i da se vurzat kam mashinkata mi vzimat 25 leva
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •