Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Моментно повишение на температурата на охлаждащата течност

  1. #1
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default Моментно повишение на температурата на охлаждащата течност

    Днес, карайки пред прохода Бургас - Варна в един момент излових как стрелката ми мръдна леееко над 90-те градуса, но стигна няма и 1/3 от сектора до следващото деление (не го знам колко градуса е там, след него има още едно и тогава идват 120оС). Аз има навика да си поглеждам профилактично температурата, та я хванах точно като се повиши, отбих веднага, умишлено не спрях двигателя, а го оставих 10-ина секунди да работи на празен ход и температурката си доде за няма и 2-3 секунди пак една идея под 90-те, както обикновено. След като я оставих да поизстине 5 мин, пак си запалих и тръгнах. Карах, естествено, по-лекичко, следях постоянно температурата, но повече не мръдна над 90-те. Когато стана това, бях точно на първата осмица завои след Слънчев Бряг и доста я бях натиснал колата (наложиха се едни изпреварвания там ).

    Та въпросът ми е това сега нормално ли е?
    Все пак денят беше горещ, аз бях с двама човека по 100 кила (+моите 80 ), багаж 50 кила, карах на на климатик, фарове...стопове, мигачи ползвах също Антифриз имам, ремъкът си е натегнат както си му е редът...

    Благодаря предварително за мненията, както и на тези, които ще се сдържат от спамерски изказвания
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Как стои положението с бързата и бавната степен на перката при теб?
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Това ми се струва малко от типа на: " Имам 36,6С температура, ще ме бъде ли?"Не се засягай! Искам да кажа, че не ми се струва толкова фатално в адските жеги да вдигне малко температурата на водата като я понатиснеш. Само гледай да не ходиш към 100-те, че да не стане играчка плачка. Но аз съм лаик и това е само моето неангажиращо мнение
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Как стои положението с бързата и бавната степен на перката при теб?
    Нямам идея. Бях забравил да спра музиката като спрях и не усетих дали се е включила перката, но предполагам, че се е включила, защото температурата си падна буквално за 2-3 секунди. Малко преди това бях я натиснал с почти пълна газ на 4-та при сравнително ниски обороти, на баирче, после малко високи обоорти на 2-ра и 3-та... Предполагам, че тогава се е поозорило двигателчето леко

    Quote Originally Posted by ivo_red
    Това ми се струва малко от типа на: " Имам 36,6С температура, ще ме бъде ли?"Не се засягай! Искам да кажа, че не ми се струва толкова фатално в адските жеги да вдигне малко температурата на водата като я понатиснеш. Само гледай да не ходиш към 100-те, че да не стане играчка плачка. Но аз съм лаик и това е само моето неангажиращо мнение
    E аз затова не питам какъв ми е проблемът, а дали е нормално Досега никога не бях виждал температурата над 88оС (или на колкото си стои там). Точно защото не искам да ходя към 100-те, затова и питам и не бих искал да пускам теми от рода 'къде да търся глава за 1.9ЖТД'
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    134

    Default

    А със каква скорост си се движил,защото ако си я бил набримчил е нормално -вследствие жега,климатик и висока скорост(понатоварил си малко мотора)
    146 JTD-2000г.
    Punto 1.2

  6. #6
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Напълно нормално Изобщо не се притеснявай
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  7. #7
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: Моментно повишение на температурата на охлаждащата течно

    Quote Originally Posted by trustworthy
    Благодаря предварително за мненията, както и на тези, които ще се сдържат от спамерски изказвания
    Сорри,ама малко над 90градуса...Ти направо си я прегрял колата и това е голям дефект,земи се отървай от нея за 200-300лв.
    Това ми се струва малко от типа на: " Имам 36,6С температура, ще ме бъде ли?"
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    @monimsl
    Не я бях набримчил, но то по принцип да караш с повече газ на ниски обороти кара мотора да грее повече Мисля, че е от това. В началото на седмицата я карах по магистралата с колкото може, т.е. 15-ина минути при 170-190 км/ч и 3800 оборота и не мръдна стрелката.

    Пак да поясня, че аз просто питам дали е нормално Не декларирам проблем. Питам дали е някакъв знак това, да ми скочи температурата на 37.1 за кратко, след като 36.6 ми е нормалната

    Единствен Киро, като един истински дизелджия, отговори кратко и ясно, за което му благодаря

    @Джорди

    дя я продам и да си взема един ТС с газово викаш, а Хем и по-икономично ше е
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Хм....

    Quote Originally Posted by trustworthy

    @Джорди

    дя я продам и да си взема един ТС с газово викаш, а Хем и по-икономично ше е
    Глей сега колега...не напразно ти подчертах цитата дет пишеш за спама! Щото самата ти тема си е спам на фона на хилядите километри дет казваш,че си изминал и хилядите мнения дет си дал, такъв въпрос си е направо губене на времето на колегите! И каквото и да напишеш след мен просто не си струва,защото ще изглежда като хленчене и от тая тема няма да научим нищо ново нито пък ще ти бъде "помогнато"
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Темата не е спам, защото за мен, а и предполагам за други, които имат същата кола/двигател, е важно да знаем дали това е нормално или не Допускам, че следващия път може и да не забележа покачването на температурата и да се случи нещо сериозно. Допуснал съм също, че това може да са ранни обаждания на термостат например. Чел съм повече от 1 или 2 теми за прегрял дизел...кофти работа е

    Обобщено казано: лаик съм и имам въпрос, който да задам в подходящия форум. Ако някой администратор или модератор сметне, че темата е спам сама по себе си, нека я изтрие!
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Запален алфист Наката's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Хасково
    Age
    38
    Posts
    156

    Default

    на мен ми се случи същото на едно задръстване в София,както си седеше на малко преди 90 градуса взе да се покачва,аз реших да разбера на колко ще се задеистват перките,скочи до около 110 градуса след което спадна бързо да работната температура и то без да се задеистват перките.Останах изненадан но повече не ми се случи





    п.п. А втората перка нали се включва само при климатик(сварзана е с презостат)
    Mitsubishi Outlander 2.2 4х4 от 12г. -"reliably" now
    Alfa Romeo 1.9 JTDm от 10г. -"bellissima" - now
    Alfa Romeo 1.9 JTD от 00г. -"my heart"- ex
    Fiat Ritmo 1.5 Super от 82г. -"first love"- ex

  12. #12
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    включва се не само на климатик.
    мойта не съм я докарвал до температури над 90-те.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Русе
    Posts
    24

    Default

    не се притеснявай камо ли да я продаваш.Преди седмица ми вдигна 110 даже да не казвам 120 градуса спрях веднага бутнах маркучите горещи викам явно датчика за перката не е включил смених го.После пак същата работа смених и термостата и най накрая излезе че водната помпа е превъртяла турбинката .Смених я и карам без проблеми вече 1500 километра няма масло да бута няма силата си да загуби така че споко твоето е нищо .

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    24

    Default

    Я и аз да се намеся там където не ми е мястото
    От две седмици карам една "нафтова печка с вентилатор" и при включен климатик в града в задръстванията си ги стига 100 градуса като добър ден. Без климата си държи 90 и не мърда каквото и да я правиш.
    Не че ме притеснява понеже си е с антифриз и е изправна капачката на разширителния съд което гарантира че посмъртно няма да заври дори и при 110 градуса но все пак е малко дразнещо.Нито бута масълце,нито цапа антифриза или пък да го губи така че май много не я бъркат тези 100 градуса.Първоначално малко ме притесняваше и на няколко пъти изключвах климатика и я чаках да поохлади но вече въобще не й обръщам внимание.Перката си включва и изклюючва...Абе луда работа са тези коли... За пореден път се сблъсквам със странностите на италиянските коли но вече взех да свиквам...
    MB W123 240D
    Alfa 146 2.0 TD

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by W123
    ... За пореден път се сблъсквам със странностите на италиянските коли но вече взех да свиквам...
    Ние затва си ги обичаме Никога не ти е скучно с тях
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •