Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: За класиките и популяризирането на тези прекрасни модели

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default За класиките и популяризирането на тези прекрасни модели

    Колеги и колежки! От доста време размишлявам над това. Вече доста пъти съм го обсъждал и с много хора, които четат нашия форум, както и с такива, които по една или друга причина не пишат. Някои от тях са собственици и на прекрасно реставрирани и поддържани екземпляри от нашата любима марка. Искам по някакъв начин в най-близкото бъдеще да подема един вид кампания, с която да разкажа аз, както и всеки един от вас, който има желание на широката публика за моделите, чиито наследници са и вашите настоящи коли. Имам идеята и доброто желание да създадем поредица от теми в този раздел. Едната част от тези теми ще са за устройството на моделите със задно задвижване. Да покажем оригинални брошури и листовки с, които са се продавали класиките. Да напишем за техните модификации. За Джулиетата с нейната история и различните и модификации. За Алфетата и т.н. ... Другото е, че бих желал всеки един от нас да представи собствената си кола в отделна тема. Да има снимки преди и след реставрацията, ако е имало такава, както и от самата нея. Идеята ми е всеки един от нас да си има по една тема в, която да опише колата си или няколко теми, ако има повече коли и там да пише какво е и моментното състояние. Какво е добавено по колата и дано не се налага да пише, че е ударена. Аз ще окажа помощ на всеки, който има затруднения с качването на снимки или каквото и да е било. Няма значение дали си притежател на лачена 75-ца или позагнила Алфета с пробит радиатор. Ще бъде интересно да научим нещо повече за нея.
    Моята цел е да почнем да пишем най-накрая за колите си тук. Не сме чак толкова малко хора! Виждал съм в чужди форуми как всеки един член пише в края на седмицата какво е направил по колата си и какво се е случило. Да няма повече теми от сорта на “Скрити Алфа фенове еди-къде си” или “Какъв е този модел Алфа” и вътре да виждам познати коли за, които има какво да се разкаже и те го заслужават.
    Крайният резултат на, който искам да получим с всичките тези теми. С безбройните снимки в тях. С всичката тази информация за модели и модификации да популяризираме тези исторически модели. Да събудим любопитството на феновете, които от скоро имат 145, 156 или 155 например... Да привлечем нови фенове, фенки и фанатици на Алфа Ромео. В частност на старите модели. Да обясним и разясним, че няма невъзможни части за намиране при желание. И, че поддръжката на една 25 годишна Джулиета не е “Мисията невъзможна”, а удоволствието да я притежаваш и да я караш наистина си заслужава. Тези коли не заслужават да завършват живота си в Надин!!! Или да не могат да бъдат разпознати на улицата от хора, които се имат за истински Алфисти...

    P. S. Не ми се иска да решите, че написаното по-горе от мен е в следствие от някакво мое среднощно или пиянско умопомрачение временно или постоянно. Напълно съм сериозен. Искам тези коли да получат заслуженото си внимание. Нека всеки един от нас (включително и аз) да научи по нещо ново за източника на Алфа-вируса...

    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    Браво ние с теб!
    Наистина трябва да се обърне специално внимание на класическите модели на Alfa Romeo.
    Ти си човека, който може/трябва да събуди интереса в този раздел!
    С каквото можем ще участваме на 100%!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  3. #3
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    И аз подкрепям идеята на бате Венци,дано има успех макар че ще бъде доста трудно в тоэи форум,нищо лично към никой но има мн хора които не пишат поради едни или други фактори,но пък дано пропишат покрай тази тема
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Смолян/Пловдив
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    И аз одобрявам това начинание!
    Това ще е от полза както и за притежателите на тези модели, така и за всички фенове на марката!
    Alfa Romeo Giulietta 1.8 84' -бивша
    Alfa Romeo 146 JTD 99'

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    песимисти4но да но нека времето покаже

  6. #6

    Default

    разбира се че да,и то много оптимистично.мога да помогна много за потръгне идеята.ще дам много снимки за въстановяването на три ретро хубави алфи и каквото още имам.разбира се алфите винаги са на разположение за каквито и да е мероприятия по темата.мисля че на много места из страната има запазени алфи и хората ще се обадят.отделно аз лично съм свидетел как се радват хората като видят нещо старо и интересно.даваи напред аз ще помагам с каквото мога,струва си.

  7. #7

    Default

    Браво много ви подкрепям... ! наи сетне нещо интересно !!
    alfa-romeo 75

  8. #8
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    браво, Венци
    аз не разбирам, ама ми е интересно
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    добре ,че е Бате Венцо та да събуди тоя раздел,защото аз лично взех да се оттегчавам в последно време.Давай шефче все така,можеш да разчиташ на 100 % от моя страна.Твърдо съм ЗА пополяризирането на така любимите ни позастаряващи красавици.Лично аз имам една скромна колекция от снимки от възстановяването на моето GTV и с удоволствие бех я споделил.


    Успех Бате Венци ние сме с тебе

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Здравейте, колеги! Честно казано, не очаквах толкова силен отговор на тази тема. Това само може да ме радва. И то много! Искам да помоля всеки, който има желание да ми праща снимки на колата си на мейла от профила. Аз ще правя темите. Или, ако предпочитате сами си правете темите. Днес Пешката ми прати снимки - това е добре. Оказа се, че кашата с моите снимки е уникална. Имам снимки на доста класики, ала са разбъркани. Подреждам ги в момента - ле ле 5:10 е, с какво се занимавам... До тук са Пешката, 75 2.0 turbo, още една Джулиета - червената от "оня път на Бояна", три 75-ци и една Джулиета, чиито собственици ще запитам дали имат против да качвам техни снимки. А и моята, ала с нея драмата е такава, че трябват 3-4 теми само за нея. Лека за сега иии.. чакам снимки придружени с малко история.


    P.S. Знам, че има доста хора с класически Алфи, които само четат форума без дори да имат регистрация. Каня Ви най-официално представете се пред нашата общност! Сега е един чудесен момент да се опознаем и създадем връзки по между си.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11

    Default

    венци,ако искаш може да се организираме да се видим след сряда с други ентусиасти на по бира някъде.имам някои идеи и доста материали по темата.а и някои може да докара нещо интересно.

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз пуснах първата от темите, които съм почнал да подготвям. Имам още няколко почти готови. Все пак смятам, че ще е по добре да не пускам всичките едновремено. А например през 2-3 дни.
    За срещите - с колегата zmg си разменихмя лични съобщения. Тази седмица към края ще организираме среща за нас ентусиастите. Всички запалени фенове на класическите алфи са поканени на вечерно виждане за по бира, кола, кафе или други слаби наркотици
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    има ли предложения къде ще е срещата?

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    136

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Аз пуснах първата от темите, които съм почнал да подготвям. Имам още няколко почти готови. Все пак смятам, че ще е по добре да не пускам всичките едновремено. А например през 2-3 дни.
    За срещите - с колегата zmg си разменихмя лични съобщения. Тази седмица към края ще организираме среща за нас ентусиастите. Всички запалени фенове на класическите алфи са поканени на вечерно виждане за по бира, кола, кафе или други слаби наркотици

    аххахах Определено трябва да присъствам, само да си боядисам калничето и да смена 3-4 тампона + накладки
    Alfa Romeo 75 1.8

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Имам проблеми с ftp-to. Отново... за пореден път нещо се Е*Е. Не мога да кача снимките за следващата тема. Вече не знам кой да псувам. Цяла седмица в моментите в, които имам време все така става.
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •