Results 1 to 7 of 7

Thread: "Проблем" със трърди спирачки

  1. #1
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default "Проблем" със трърди спирачки

    Здравейте,
    Имам следния "проблем".
    Педала на спирачките ми е доста твърд и изисква по голямо от нормалното усилие при натискане. На мен това не ми е правило впечатление поради простата причина, че нямам база за сравнение, но онзи ден Търтейчо се качи и рече и отсече - много ти е твърд педала , имаш проблем. И понеже човек не може да си прави шега със спирачките се обръщам за съвет. Първо малко предистория. Когато купувах колата преди 5 месеца минахме през Ванто, и там ми смениха спирачната помпа, маркучите на предните гуми и спирачната течност. Също обезвъздушиха системата. Предните накладки бяха съвсем нови като я взех даже първите стотина километра скърцаха. Явор4о ми беше казал, че предните дискове са за смяна, при следващата смяна на накладки.Същата диагноза поставиха и във Ванто. И за сега си карам и колата си спира според мен доста добре, просто трябва по силно да се натисне педала. Проверих нивото на спирачната течност -ОК, гледах също и маркуча който идва от някъде от двигателя и се включва в спирачната помпта , доколкото можах да видя и той изглеждаше ОК. Все пак няма много добра видимост, така че за него не съм 100% сигурен. ПРеди месец минавах на технически преглед и ми провериха спирачките- пак си бяха наред. Та въпроса е къде може да е проблема, и възможно ли е да се втвърдява педала заради дисковете. Или може да е нещо друго.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Разлог
    Posts
    12

    Default

    Има една проверка, която можеш да направиш - дали има разлика на запален двигател и кагато е е изключен - прабвай да натиснеш педала на изключен двигател и докато е още натиснат педала на спирачките запали двигателя ако няма съществена разлика значи може да има проблем в усилвателя, ама като се замисля това си е сериозен праблам ако усилвателя въобще не работи. В случая не знам на Алфата на какъв принцип работи. На руските коли или работи или не.
    155 2.0 TS, 1992

    ..."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark фучаха по Виа Дел Коронари като изтебители по самолетна писта"... (цит. Дан Браун - "Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Когато двигателя е изгасен педала е адски твърд. В момента след запалването само след 1 секунда когато крака ми е на педала просто го усещам как омеква. Така че не е от това. Тези дни ще я прегледам хубавицата за да видим да не е нещо спирачните цилиндри, или просто причината е в изтърканите дискове. Чувал съм че самите дискове се мерят на дебелина, и под определена граница трябва да се сменят. Колко мм е тази граница ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Това означава, че ти работи сервото


  5. #5
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ако пружинира педала или ако при постоянно натискане потъва по малко значи има въздух. минималната дебелина е 18,2мм за предните (вентилирани) и 9,2 за задните, но от дебелината на дисковете не би трябвало да се втвърди. ако не е въздух евентуално запечени цилиндърчета или кофти спирачна течност
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    АЛФ благодаря за отговора, дебелината ще я меря тези дни. Спирачната течност е нови4ка на 5 месеца сменяха я във Ванто. Не съм сигурен, но май бе6е Тутела ???Нивото на течността в резервоарчето е колкото трябва да бъде. Иначе педала не потъва и не пружинира. Най- вероятно ще се окаже клеясали спирачни цилиндри.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Ако са ти клеясали цилиндрите или ще загряват спирачките (защото няма да се връщат обратно) или няма да ти ловят добре. Тоест, ако предните са клеясали (което е малко вероятно) ще си като локомотив Ще спира, ама след километър
    При мен педала също не е мек и си спира нормално колата
    Баща ми кара същата, ама 1,8 и при него педала е по-мек, но ми се струва, че спира по-бавно от моята
    Най-добре се засили малко и натисни рязко, така че да остави следи. Виж после дали са хванали еднакво Хвани и някой приятелче да гледа отстрани как блокират или не блокират гумите Малко е селско да си пилиш гумите, ама така ще разбереш
    Другият начин е сваляш гумите, раздвижваш цилиндрите и на четирите колела и след това ще разбереш
    УСПЕХ!

    p.s. Ако не си разрешил проблема до следваща неделя, ела на срещата и ще ти покажа колко е твърд моя педал и ще си направиш сметка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •