Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с километражите?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    81

    Default Проблем с километражите?

    Както си карах и изведнъж спря да отчита изминатите километри и на големия и на малкия километраж. Опитва се да превърти но се чува само едно щракане. Ако някой има опит с подобен проблем нека сподели.......
    Alfa Romeo 156

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    29

    Default

    имам и още как... , най вероятно някой малоумник ти е въртял километрите и после не е наредил кръгчетата на цифрите както трябва. другия вариянт е да ти е заминало вътре моторчето/те не са със жило/, но той е малко вероятен. както и да е, майката му е разглобяване, не е много сложно но е пипкаво и иска време, почваш от двата шестограма дето се виждат на таблото и така докато стигнеш до дисковете с цифри и моторчето. моторчето ще го пробваш с две жички на 12волта, ако работи разкачаш дискчетата, вадиш ги от оста и почваш да ги редиш наново... пипкава работа е и ако не ти се отдава, помоли някой приятел техничар да ти помогне. принципно нещата се оправят, аз лично сам се справих...
    Lazar_Alfa Romeo 155 2.0 16v 96'

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    29

    Default

    имам и още как... , най вероятно някой малоумник ти е въртял километрите и после не е наредил кръгчетата на цифрите както трябва. другия вариянт е да ти е заминало вътре моторчето/те не са със жило/, но той е малко вероятен. както и да е, майката му е разглобяване, не е много сложно но е пипкаво и иска време, почваш от двата шестограма дето се виждат на таблото и така докато стигнеш до дисковете с цифри и моторчето. моторчето ще го пробваш с две жички на 12волта, ако работи разкачаш дискчетата, вадиш ги от оста и почваш да ги редиш наново... пипкава работа е и ако не ти се отдава, помоли някой приятел техничар да ти помогне. принципно нещата се оправят, аз лично сам се справих...
    Lazar_Alfa Romeo 155 2.0 16v 96'

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    29

    Default

    сега прочетох, че ти щрака, при мен беше същото, дискчетата са със сигурност, трява да ги изкараш и да ги пренаредиш, надявам се, че ще схванеш последователността и там има една дълга ос трябва да се редят спрямо нея, можеш да си го сложиш на колкото километра искаш, аз си го направих да ми почне от 100 000
    Lazar_Alfa Romeo 155 2.0 16v 96'

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    29

    Default

    сега прочетох, че ти щрака, при мен беше същото, дискчетата са със сигурност, трява да ги изкараш и да ги пренаредиш, надявам се, че ще схванеш последователността и там има една дълга ос трябва да се редят спрямо нея, можеш да си го сложиш на колкото километра искаш, аз си го направих да ми почне от 100 000
    Lazar_Alfa Romeo 155 2.0 16v 96'

  6. #6

    Default

    ако не аз имам за продажба

  7. #7

    Default

    ако не аз имам за продажба

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    ако и скоростомера ти не работи както трябва може да е превъртял маховика на ел.моторчето. поне при мен това се беше получило. ако е така, по - добре не се опитвай сам да го оправяш. разглобяването е лесно, но после е голям проблем. по - добре намери човек, който знае как да го направи.
    Alfa Romeo 155 TS, 1993 г., 129 к.с.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •