Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Има те ли информация за 145

  1. #31
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Честито колега ние с теб май сме от последните нови Алфисти- мартенски. Аз моята си я купих на 2 март и също като теб съм влюбен в нея . Иначе е като твоята само дето е 98 и е ROSSA. Сега не мога да спя щото си чакам джантите които съм поръчал за да я разкрася още повече. Леко и безаварийно шофиране.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #32
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А какво е ROSSA? Инече аз днес я регистрирах и след малко ще дойде мой познат да ми сложи аларма и да ми върже СД-то, надявам се в следващите 2 дена за мога да я застраховам и да и сменя консумативите и на пистата. А сипах и 98 днес за проба!!!
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #33
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    А какво е ROSSA?
    червена
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #34
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    честито колега
    добре дошъл в клуба на 145ците

    а по повод свещите, има два варианта за смяната им, единия е тоя за към 300лв (4 големи + 4 малки) за 100к км ...
    но има и някаккъв по евтин за под 100лв всичко (за 20к км)
    питай в александър ауто за него

    ама дано не ти се налага скоро
    По повод прословутите свещи питах мой комшия, който има магазин за автоконсумативи и смяна на масла гуми и т.н. и ми каза че комплект свещи обикновени може да ми намери Bosh за 40 лв. и това направо ма успокой че инече вече втори ден не ме хваща сън.

    А направих и застраховка и сега съм спокоен. За съжаление ми я направихо на по висока цена от колкото исках, но агентката ми обясни, че ако я застраховам па по-малко може много да рева след това.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #35
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Здравей и ЧЕСТИТО
    1. Това, че твоя комшия има магазин за аксесоари не е лошо, ама да не ти набутва тия боклуци БОШ точно за АЛФА Алфа работи само с Golden Lodge Всичко друго е :wazuup: и после ще си Виждал съм как работи Алфа със свещи БОШ и самите свещи и повярвай ми гледката бе ужасна По-добре дай повече пари отколкото да си вземеш БОШ и след това Golden Lodge, защото сам ще стигнеш до извода тогава
    2. Агентите застраховат по ШВАКЕ :wazuup: В бездарния немски справочник, италянските коли се обезценяват доста в сравнение с "конските" автомобили Въпреки това, агентите надуват сумата, за да лапнат по-голяма премия Лошото е, че ако стане нещо не плащат по сумата, а по ШВАКЕ Ти можеш и за 20хил. да я застраховаш, изчезне ли ще отворят ШВАКЕ и колкото пише там ще ти платят толкова. Тия номерца не ги знаят много хора, особено нови собственици Не се отчайвай, човек се учи и мен ме резнаха така при първото ми КАСКО
    За в бъдеще, ако не си сигурен в нещо, виж дали няма тема по съответния въпрос и ако няма пусни, кой с каквото може ще помага
    УСПЕХ!

  6. #36
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Алфа работи само с Golden Lodge ..........Виждал съм как работи Алфа със свещи БОШ и самите свещи и повярвай ми гледката бе ужасна
    ами аз пък съм карал 2 алфи със свещи бош и нямам нищи4ко против тях (общо над 100 000 км )а и цената на боша е дале4 по добра
    а и не мисля 4е щом ти караш с голдени зна4и те са наи наи ако ти твърдиш 4е само те са хубави зна4и тоя форум по4ва да прили4а на :тунинг бг форум
    там които каквото кара то е наи наи

  7. #37
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Много добре знаеш, че Twin Spark-а работи най-добре с Golden Lodge
    Когато я купих моята трябваше да сменя свещи. Нямаше кой да ме светне какви да купя. Търсих ШАМПИОН, но не намерих за нея. Накрая отидох в КИРОВ и купих БОШ Извадиха ги от голям немски каталог и ми дадоха точно за моята Сложих свещите и все едно си закачих ремарке отзад :wazuup: А и разхода стана много добър - вдигна се с 3л./100км. Станах като BMW 520i -харчеше, ама и не вървеше. След 300км ходене по мъките (толкова успях да мина) ме светнаха да купя Golden Lodge, а именно във форума на Алфа в Dir.bg на колегите тогава
    Сложих въпросните свещи и колата стана Алфа Взе да върви и да харчи нормално В крайна сметка свещите ми се вързаха 10+4(за БОШа)=14 х 8бр. = 112лв. Евтиното излезна скъпо
    Казвам нещата от собствен опит. Има и NGK за Алфа, ама тогава намерих на 16лв./бр., два пъти по-скъпо от Golden Lodge

  8. #38
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Като станат за смяна свещите ще пиша пак какви да взема и от къде Сега трябва да сменя консумативите и съм готов засега де.

    Инече за 2-3 дена каране установих, че колата наистина си е тежка макар да изглежда малка, но всеки ден пък ми е кеф като се кача зад волана

    А инече от магазина в който преди пазарувах за Фиат-а ги разпитвах за частите и т.н. и като гледам са поносими ама това ще покаже времето.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #39
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    NJK
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #40
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    NJK
    по-скъпи няма нали
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #41
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    аз карам мойта вече 30к с Голден Лодж по 8лв. броиката ми излезнаха и съм много доволен
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  12. #42
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    NJK
    а за DENSO ? да ни осведомиш нещо или не карат а а бре я които каквото си сложи
    с нега да си кара аз само с тъпаците от БОШ работя и нищо 4е ми
    гори пове4ко си ги харесвам пък и цената им е доста по добра

  13. #43
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    Quote Originally Posted by Bobo
    NJK
    а за DENSO ? да ни осведомиш нещо или не карат а а бре я които каквото си сложи
    с нега да си кара аз само с тъпаците от БОШ работя и нищо 4е ми
    гори пове4ко си ги харесвам пък и цената им е доста по добра
    Дензо ги внасят Косер-www.kosser.net
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #44
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by turtey
    Quote Originally Posted by Bobo
    NJK
    по-скъпи няма нали
    Има колега има ама ако искате си карайте трабантите и с "ИСКРА" пука ми на мене аз алфата я карам с NJK, само после да няма ама що клати ама що харчи ама що изби тва. А оня турбинирания да мълчи че той ги сменя всеки ден по два пъти неговите свещи кво свещи той двигателите сменя така
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #45
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    сигурно, ама за какво да слага свещи дето ще изкарат 100к км като останалата част от колата няма
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •