Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Има те ли информация за 145

  1. #16
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Gigi е много прав според мен колата е удряна отпред и е сменена предницата с такава от стария модел, задната броня е оригинална, но отпред я прегледай може да не е удряна сериозно просто да са сложили старата маска по незнайни причини
    На новия модел не само бронята е друга,а и решетката под предния капак,а има и други разлики
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А забравих да напиша, че съм изненадан от 2 неща. Първо от двигателя - 1.4 а почти няма празно място, за 2-ката не си и помислям как е събран и Климатроника - доста странно е реализиран. Едно време мой приятел караше 124-ка /87г и той явно е бил климатроник като гледам Алфа-та, но инече нямам тъпрпение утре да тръгна по автокъщите.

    А като сравня Браво-то с 145-цата и направо съм влюбен в Алфа-та. На пръв поглед изглеждат един клас, ама седалките, таблото, волана, просто Алфа-та е един клас отгоре като дизайн и един клас като цена де.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    След захода по автокъщите видях, че Боксеровите Алфи са доста по евтини разликата е към 1000 лв. А дизелите са с още 1000 отгоре и под 7000 рядко има за съжаление.
    А видях че има и някой наистина с климатроник не като спомената горе Алфа и има и с оригинално стерео, което в повечето случай му липсват половината копчета. Видях е две Алфи на Околовръстното шосе срещу входа за Обеля едната беше 98-ма Junior с 15 ки джанти и вс. екстри за 6200 на 90 хил. и до нея има една 97-ма година пак в вс. екстри на 135 хил. км. за 6400 лв. като тази Junior-а според мен е удряна и е пръскана което ме съмнява.
    А и това което забелязах е че Алфите като цяло им е по шумен двигателя, но ми обясниха че е нормално, до колко е вярно разчитам на вас да кажете, но до тука фаворита ми е тази:
    http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details
    Просто ми изглежда най добре подържана и въпреки че има забележки по боята поне знам че не е наконтена за продаване.
    Мисля да поразгледам малко още и да видя коя ще ходи във ВантоТрейд
    Но като че ли Алфата си е МАНИЯ!!!! Колкото повече ги гледам толкова повече я ОБИЧАМ!!!!
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А забравих до напиша и още нещо което ме съмнява, че НЯМЯ AirBag както пише, тъи като на волана няма надпис. Възможно ли е да няма надпис на волана, а в същност да го има, защото ме съмнява. На повечето които гледах имаха надписи.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Здравейте пак от мен. Записах час във ВантоТрейд за утре - и ако всичко е наред я взимам и започва ходенето по мъките една седмица за регистрация, смяна на консумативи и т.н.
    Утре ще пиша повече след диагностиката!!!
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  6. #21
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    тая последната не стига че е с черни брони и огледала, ами и с
    железни джанти
    и е абс възможно да няма аирбаг
    сигурно няма и АБС и задните спирачки са барабанни и ....

    е наш Пламен продава една 146ца 1.8 ТС
    http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?t...123&f1=details

    тя си е във Вантотрейд, така че поне може да и метнеш едно око
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Ще я погледна утре ама разликата в цената е над 2000 лв., а аз ги нямам за съжаление. Ако имах 10000 щях да си взема нова кола, а не да ходя като гламав по автокъщите, но засега ги нямам. Инече аз гледах една Junior - 99 с вс. екстри, 15" джанти и т.н. но 6000, но без да съм специалист беше доста удряна!!!!
    Е старата кола си е късмет, а и ми трябва кола от следващата седмица съм на работа, а без кола не става. От 3 седмици съм без кола и на баща ми на колата съм навартял 1500 км. и той още 1000, а и междувременно бях взел едно Fiat Punto и на него за 4 дена още 400 и се сещащ за какво говоря.

    П.С. 146-цата изглежда отлично, но за съжаление цената ми е висока.

    Edit. А до колкото дали са цветни броните и огледалата мога да кажа че и като са черни колата пак толкова ще върви, а когато имам желание майстора ми е много добър и за 100 лв е ги боядиса с поглед.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Здравейте Алфсити - колеги ако мага така да се изразя. Днес ходих до ВантоТрейд и след всички огледи и мерения на компресия, окачване и т.н. вече съм горд собственик на Алфата!!! Утре ще дойде мой познат да ми сложи аларма и в понеделник съм в КАТ, Вторник във ВантоТрейд и Сряда ВЕЧЕ НА ПИСТАТА!!!
    Е много се радвам за покупката и вече нямам търпение да дойде момента в който ще се кара.
    Инече вариатора е за смяна и има запушен инжектор, но на газ работи добре. А и много ме кефи как набира направо е като самолет.

    А имам и един въпрос свързан с колата.
    Имате ли представа колко струват нормални свещи за колата, защото ми казаха доста висока цена, и че тези ще изкарат още към 20000 км а хубавите изкарват по 100-150 хил. но са 400 лв
    А и задното гърне ще се сменя вероятно до към зимата, но за това ще мисля като му дойде времето.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #24
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    е кажи коя алфа си взе в крайна сметка
    Иначе - ЧЕСТИТО! Със здраве да я караш и да и се радваш
    Както казват на запад - Keep her clean!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #25
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #26
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #27
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    честито колега
    добре дошъл в клуба на 145ците

    а по повод свещите, има два варианта за смяната им, единия е тоя за към 300лв (4 големи + 4 малки) за 100к км ...
    но има и някаккъв по евтин за под 100лв всичко (за 20к км)
    питай в александър ауто за него

    ама дано не ти се налага скоро
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #28
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    честито със здраве и мерак да си е караш! И много и без аварийно шофиране!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  14. #29
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    а честито и от мене и да си я караш със здраве, колата е страхотна
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #30
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    А имам и един процедурен въпрос. Тъй като в единя от трети ключа липсва батерията имате ли представа дали в часовникарски магазин ще има такава и дали не си е забравил информацията в чипа, защото на баща ми в Пежо-то има 2 батерии, който се сменят последователно за да не се загуби информацията или поне така ми каза баща ми, ама той не е много по техническата страна.
    А става въпрос за втория ключ, а не за Мастер ключа, а и като няма батерия сигурно няма да мога да запаля с него?
    А във ВантоТрейд ще има ли батерия?

    Edit: Защо където и да погледна пише, че 145 ТС е с 4 дискови спирачки, а мойте задните са барабанни. Не че има значение ама можете ли да ми дадете достоверен източник на инфо, както и ръководство на потребителя, защото много неща не са ми ясни, а моята книжка е на Италиански.
    А инече колата ИМА ПЕРФЕКТНИ СПИРАЧКИ!!!
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •