Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: миниум или грунд ?

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default миниум или грунд ?

    С какво е най-добре да си намажа коша на GIULIETTA-та. Дълго време е текла спирачна течност то помпата на съединителя и яко е ръждясала ламарината.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    48
    Posts
    209

    Default Re: миниум или грунд ?

    Quote Originally Posted by Venci
    С какво е най-добре да си намажа коша на GIULIETTA-та. Дълго време е текла спирачна течност то помпата на съединителя и яко е ръждясала ламарината.
    първо трябва да се ИЗЧИСТИ до блясък ръждата после с автогрунд и след това боя

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Виж да не е почнала да гние, че спирачната течност е като киселина за ламарините, защото колкото и кит и боя да слагаш ще стане по-лошо запечатвайки процеса Почисти я добре от ръждата и ако не е много надълбоко сложи като първи слой влакнест кит, така съм виждал да правят Другият вариант е алуминиев кит. Чакаш да изсъхне и шкуриш. После слагаш обикновен кит и пак съхне и шкуриш. Накрая пръскаш филер, търкаш на водна шкурка и боядисваш
    УСПЕХ!

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    олеееее абе колега ти да не си бояджия ???
    а да питам 4е се сетих хубууу да търка там
    ама ти като му викаш знаеш ли каде е ръждата
    аз имам некви идеи маи маи няма да може да
    бръкне там па ко ще и с 4етка да е
    и без филер

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Dodo155
    Виж да не е почнала да гние, че спирачната течност е като киселина за ламарините, защото колкото и кит и боя да слагаш ще стане по-лошо запечатвайки процеса Почисти я добре от ръждата и ако не е много надълбоко сложи като първи слой влакнест кит, така съм виждал да правят Другият вариант е алуминиев кит. Чакаш да изсъхне и шкуриш. После слагаш обикновен кит и пак съхне и шкуриш. Накрая пръскаш филер, търкаш на водна шкурка и боядисваш
    УСПЕХ!
    Аз колата сам я разхварлял в гаража на съставните и части няма мотор(щот беше блокирал ) , педали , без мокет , таблото - вън , курмилна колона - вън , парно ...
    Проблемът е, че няма да мога да изчистя както трябва ръждата навсякъде Има места около рейката точно където се е изтичала спирачната течност където не мисля че ще имам достатъчно достъп било с шкурка , било с бормашина с телена четка. Не че няма да изхвърля и рейката ама все пак
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by 75 2.0 turbo
    олеееее абе колега ти да не си бояджия ???
    а да питам 4е се сетих хубууу да търка там
    ама ти като му викаш знаеш ли каде е ръждата
    аз имам некви идеи маи маи няма да може да
    бръкне там па ко ще и с 4етка да е
    и без филер
    Най - шибаното място знаеш ли кое е ???? Не, че нешто недоволствам срещу чичко италианец, той със сигурност е имал основателна причина така да конструира коша ама има в коша един рог или как му се викаше , който се намира точно под помпата по страницата на коша и тва нещо нали е кухо обаче са му направили малки дупки точно под щуцерите на тръбите и като ги развиеш от помпата и каквото изкапе и изтече - право вътре се налива
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #7
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Не бре колега, не съм бояджия
    Ама много съм гледал как бачкат бояджиите
    Незнам къде се намира ръждата, ама ако не може да я изчисти хубаво, по-дибре да не се занимава с китове и боя Запечата ли "гнойта" ще ускори процеса
    Ако е на такива места дето няма бъркане съм гледал, че го чистят с песъкоструйник, ама работата отива на много професионално ниво тогава
    Щом си е разглобил колата трябва да се опита да я почисти максимално добре

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Чувал сам една легенда за миниума, че бил правел химическо съединение с ръждата и я спирал където я има.И ако ще мажа с миниум тенекията не трябва да се чисти максимално добре , за да има за какво да се захване миниума.Докато грунда трябвало да се нанася върху идеално изчистена тенекия.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Преобразунател за ръжда - това ти трябва в тоя случай, продава се под това име и служи точно за случаи, когато не можеш да я отстраниш.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer
    Преобразунател за ръжда - това ти трябва в тоя случай, продава се под това име и служи точно за случаи, когато не можеш да я отстраниш.
    Ккъв е този преобразувател който имаш в предвид.За предишната кола си бях купил едно шишенче от 250 мл със зелена течност вътре на етикета пишешече било някаква си киселина фосфорна или подобно.Нямаше някакъв особен ефект върху ръждата да не кажа , че нямаше никакъв ефект.Но ми направи впечатление , че като попадне на пода на гаража почва да се пени все едно кипи ???
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    еми продават го в едни малки кутии, май от по 250 - 300 гр. Отиди в бояджийски магазин и пигай за преобразувател.

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  12. #12
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Последното безумие да сам бил сипел в грунда миниум на прах
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #13

    Default

    Вземи си ръждопреобразувател на Wurth.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Така ще направя.Ще купя хубав преобразувател и ще го пробвам да видя дали ще ми хареса какво върши.После яко грунд и боя, а вътре и BODY та малко и да обезшумя.Мен най-ме шашка какво ще стане като сам си строшил ръцете да изчистя както трябва, да намажа три ръце миниум, всяка от които я чакам по 3 дни да съхне и като намажа накрая с BODY да вземе да се пресече или нещо такова дето после няма чистене
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15

    Default

    Колега,можеш да направиш следното: 1.Чистиш колкото може от ръждата..с каквото можеш..флекс, бормашина,четка...2.Мажеш два,три слоя от ZINGA-та..3.Мажеш с грунда за поцинкована ламарина на ЛАКПРОМ..4. Боядисваш отгоре с квото решиш...За зингата виж тоя линк .. аз вече го пробвах миналото лято..сега чакам да видя резултата...за сега е добре..т.е. не е избила ръжда...по поцинкованото.. http://www.novostroy.com/zinga/zinga.htm

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •