Колеги, както се реших искам да си взема 156/2.4 ЖТД.
В момента карам Брава 1.9ЖТД и искам да се метна вече на тази красавица за мен.
Бих предпочел една 166-ца ама финансите определено няма да ми издържат.

В тази връзка искам да ви попитам няколко неща.
Най вече ме интересува обезшумяването на купето.
Ако трябва да го сравня с Бравата, дали има разлика (бравата ми въобще не скърца, нищо не дрънка), просто ме интересува общото конструктивно обезшумяване на 156-цата спрямо Бравата.
Също така ме интересува по някакъв начин, дали е голяма разликата между 156-цата и 166-цата, защото имам доста наблюдение само върху 166-ца.

Главно искам да е онзи звук, като минеш през дупка да е плътния (не знам как да го изкажа - като на 166-цата )...самата конструкция се чува съвсем глухо а не да е отчетливо...
Иначе за звука на двигателя от Бравата съм монго доволен - дори и при 180км/ч двигателя не може да се чуе дори и да искаш, за разлика от предишната ми кола - Типо, който направо ти надуваше главата след 120км/ч
Така, че предполагам и при 156-цата двигателя въобще не се чува и вътре в купето е пълна тишина.
Наблюдение от 166-ца 2.4ЖТД - по магистралата при 140км/ч примерно, музиката намалена вечерта почти на макс и се чува супер отчетливо как пищялчицата съска - а бе направо размазващо...

Та бих бил доволен, ако ме насочите в тази насока....
За двигателя - то е ясно, че ще е единствено и само този....

п.п. Някой ако иска да купи Брава 1.9ЖТД или бартер за 156-ца 2.4ЖТД да "свирка"...