Results 1 to 4 of 4

Thread: Още един в "семейството"

  1. #1
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default Още един в "семейството"

    Колеги, както се реших искам да си взема 156/2.4 ЖТД.
    В момента карам Брава 1.9ЖТД и искам да се метна вече на тази красавица за мен.
    Бих предпочел една 166-ца ама финансите определено няма да ми издържат.

    В тази връзка искам да ви попитам няколко неща.
    Най вече ме интересува обезшумяването на купето.
    Ако трябва да го сравня с Бравата, дали има разлика (бравата ми въобще не скърца, нищо не дрънка), просто ме интересува общото конструктивно обезшумяване на 156-цата спрямо Бравата.
    Също така ме интересува по някакъв начин, дали е голяма разликата между 156-цата и 166-цата, защото имам доста наблюдение само върху 166-ца.

    Главно искам да е онзи звук, като минеш през дупка да е плътния (не знам как да го изкажа - като на 166-цата )...самата конструкция се чува съвсем глухо а не да е отчетливо...
    Иначе за звука на двигателя от Бравата съм монго доволен - дори и при 180км/ч двигателя не може да се чуе дори и да искаш, за разлика от предишната ми кола - Типо, който направо ти надуваше главата след 120км/ч
    Така, че предполагам и при 156-цата двигателя въобще не се чува и вътре в купето е пълна тишина.
    Наблюдение от 166-ца 2.4ЖТД - по магистралата при 140км/ч примерно, музиката намалена вечерта почти на макс и се чува супер отчетливо как пищялчицата съска - а бе направо размазващо...

    Та бих бил доволен, ако ме насочите в тази насока....
    За двигателя - то е ясно, че ще е единствено и само този....

    п.п. Някой ако иска да купи Брава 1.9ЖТД или бартер за 156-ца 2.4ЖТД да "свирка"...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #2
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    156 е стегната,бих могъл да я сравна със мареа<в добро състояние>,но въпреки това алфата по-добре го дава!лично мен звука от двигатела ми пълни душата много повече от 1.9!и да при 160 в колата може да се слуша качествено музика!абе алфата си е супер!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Само един отговор ли...
    Както и да е...
    Относно шума не намирам абсолютно никаква разлика между Мареата и Бравата, освен в това, че моята кола от вътре ама абсолютно нищо не поскръцва и не дрънка, като до сега не съм чул такава Брава/Мареа...

    п.п. Ами днес ми се обадиха и искат май да купуват колата ми, така че скоро да добавя още малко парички и се мятам на този екземпляр...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Само един отговор ли...
    Както и да е...
    Относно шума не намирам абсолютно никаква разлика между Мареата и Бравата, освен в това, че моята кола от вътре ама абсолютно нищо не поскръцва и не дрънка, като до сега не съм чул такава Брава/Мареа...

    п.п. Ами днес ми се обадиха и искат май да купуват колата ми, така че скоро да добавя още малко парички и се мятам на този екземпляр...
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •