Results 1 to 14 of 14

Thread: Смяна на крушка трети стоп?

  1. #1
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default Смяна на крушка трети стоп?

    Колеги забелязах, че не ми светят 2 крушки (ако е с крушки или е със светодиоди не знам) на третия стоп, който е в купето. Въпросът ми е някой сменял ли е крушките там и как. Поогледах че като сваля едни кръгли нещица и се сваля част от тапицерията на багажника, но повече не ми се занимаваше, като взема крушките ще се пробвам. Впросът ми е какъв тип са за да си ги приготвя преди да разглобя "половината" кола

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  2. #2
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    еее на всички ли им светят всички джаджи на третия стоп ???

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by pifeca
    еее на всички ли им светят всички джаджи на третия стоп ???
    Ми не... но и аз не знам как се сменят

  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Много лесно се сменят след като стигнеш до третия стоп, дори в повечето случаи даже не са изгорели а правят лош контакт с масата.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano
    Много лесно се сменят след като стигнеш до третия стоп, дори в повечето случаи даже не са изгорели а правят лош контакт с масата.
    ами ако може сподели малко опит, предполагам през багажника си стигнал до стопа, аз само свалих облицовката отгоре на багажника и видях че стопа е на някакви винтове отстрани но спрях дотук че нямах инструменти. Трябва ли да се отвива самия стоп или има капак отзад. И имаш ли спомен какъв вид са крушките евентуално да си взема 2-3 преди да го разглобявам.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  6. #6
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами до колкото си спомням стопа се рзглобява с 3 винта хванат е за задната кора с една врътка.
    Първо свали горното киче в багажника за да видиш от там дали няма да можеш да бръкнеш.Ако ли не се сваля цялата задна кора,като почнеш от задната седалка и двете кори на колонките преди задното стъкло като си много внимателен да не счупиш някоя щипка при демонтажа особенно при корите на задното стъкло!!!
    Крушките са малки подобни на светодиоди незнам какви са точно и от къде да си вземеш такива,но съм 95% сигурен че не са изгорели много са им шибани цоклите и от там няма контакт,като ги размърдаш малко ще светнат. Стопа няма капак сваляш го целия и после го разглобяваш
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  7. #7
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами до колкото си спомням стопа се рзглобява с 3 винта хванат е за задната кора с една врътка.
    Първо свали горното киче в багажника за да видиш от там дали няма да можеш да бръкнеш.Ако ли не се сваля цялата задна кора,като почнеш от задната седалка и двете кори на колонките преди задното стъкло като си много внимателен да не счупиш някоя щипка при демонтажа особенно при корите на задното стъкло!!!
    Крушките са малки подобни на светодиоди незнам какви са точно и от къде да си вземеш такива,но съм 95% сигурен че не са изгорели много са им шибани цоклите и от там няма контакт,като ги размърдаш малко ще светнат. Стопа няма капак сваляш го целия и после го разглобяваш
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Varna
    Posts
    26

    Default

    Остави това с кората,седалката и т.н.Няма смисъл.Развиваш 5 врътки на горната кора в багажника.Навеждаш се хубаво навътре и виждаш една черна кръгла пластмасова врътка с накатка.Развиваш я.Хващаш стопа от двата края и го измъкваш.Изтегляш един бял куплунг от скобата.След това разглобяваш стопа с отверка звезда и си сменяш крушките/те са от най -малките и са без цокъл/.Успех.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Varna
    Posts
    26

    Default

    Остави това с кората,седалката и т.н.Няма смисъл.Развиваш 5 врътки на горната кора в багажника.Навеждаш се хубаво навътре и виждаш една черна кръгла пластмасова врътка с накатка.Развиваш я.Хващаш стопа от двата края и го измъкваш.Изтегляш един бял куплунг от скобата.След това разглобяваш стопа с отверка звезда и си сменяш крушките/те са от най -малките и са без цокъл/.Успех.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    дано помогне
    156/1.9JTD/2000г.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    дано помогне
    156/1.9JTD/2000г.

  12. #12
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Благодаря на всички, тази неделя си оправих всички светлини и утечки. Сега всичко свети и индикацията за проблем със светлините изчезна.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  13. #13
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    и аз благодаря!!!
    ех какво щях да правя без вас

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София село
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by zimin
    и аз благодаря!!!
    ех какво щях да правя без вас
    Е супер и аз се чудя що свети индикацията на таблото от там ще е още днес ще ги сменя.
    Алфа 156 1.9JTD 2003

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •