Results 1 to 10 of 10

Thread: Фарове и крушки

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default Фарове и крушки

    Здравейте колеги,
    свети ми една жълта лампа на таблото с формата на ел. крушка винаги когато си пусна фаровете. Нямам user manual и не знам за какво е, но подозирам че имам някъде изгоряла крушка. Можете ли да ми кажете така ли е и ако да мога ли да разбера по някакъв начин точно коя щото като ги гледам всички светят.
    И друг въпрос имам. Фаровете са ми прекалено къси. Наложи ми се да сменям фар скоро и след смяната бият много ниско. Къде могат да ми ги оправят по някакъв начин защото и на най високата степен като регулирам от купето пак са много ниски.

    Мерси предварително
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    radnevo
    Posts
    41

    Default

    да прав си,имаш изгориала крушка,а за регулирането на фаровете мойеш и сам

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default Re: Фарове и крушки

    Quote Originally Posted by bore
    Здравейте колеги,
    свети ми една жълта лампа на таблото с формата на ел. крушка винаги когато си пусна фаровете. Нямам user manual и не знам за какво е, но подозирам че имам някъде изгоряла крушка. Можете ли да ми кажете така ли е и ако да мога ли да разбера по някакъв начин точно коя щото като ги гледам всички светят.
    И друг въпрос имам. Фаровете са ми прекалено къси. Наложи ми се да сменям фар скоро и след смяната бият много ниско. Къде могат да ми ги оправят по някакъв начин защото и на най високата степен като регулирам от купето пак са много ниски.

    Мерси предварително
    а откъде си все фара и за колко щото моя десния е леко прецакан и пожълтял и бих искал да си го сменя.... А за реглаж има зад фара под капака едни шестограмчета които се връткат ама леко щото мисля че са пластмасови... Успех!

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    мерси за опътването, довечера ще разгледам и аз да ги видя тия шестограмчета и да бъде светлина
    иначе фара мисля че е поръчан от T&N , но аз го взех в благоевград щото там ми правиха колата и струва 280 лв. стария ми между другото е съвсем здрав и десен, една от щипките само беше счупена но след залепване със силикон е като нов. Ако те интересува пищи.
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  5. #5
    Старши алфист marian's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Sofia-Ελλάδα
    Age
    57
    Posts
    939

    Default

    колега кажи как го свали тоя фар че аз неможах
    0888515205

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    нямам идея как се сваля. аз бях по сериозно пострадал, калника ми беше за смяна и всичко ми правиха в сервиз. и понеже застрахователите плащат ми смениха и фара, иначе щеше да си карам със стария.
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by marian
    колега кажи как го свали тоя фар че аз неможах
    Откача се бронята от страната на фара....а за да се откачи бронята се разглобява подкалника...когато го правиш за пръв път си е зор, защото не се вижда нищо и всичко става пипнешком

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Проблем! пробвах с шестограмите отзад на фаровете и пак са си ниско. някакъв друг начин да ги подигна повече има ли, че така и на дълги като си карам на никой не му прави впечатление.
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Проблем! пробвах с шестограмите отзад на фаровете и пак са си ниско. някакъв друг начин да ги подигна повече има ли, че така и на дълги като си карам на никой не му прави впечатление.
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    Някой има ли представа дали има нещо друго да влияе на фаровете освен настройката им отзад на самите фарове и тази от купето. Един приятел ми каза, че имал същия проблем с Audi и се оказало, че има изгорял датчик за положението на гумите, който оказва влияние на фаровете при завой и за това му били много ниско. Дали има такова нещо и при Алфа?
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •