Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Смяна на въздушен филтър

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default Смяна на въздушен филтър

    Вчера са наканих да свърша тази работа + масло естествено че подиминах 10к .. И понеже го няма Румен, Бобо яко зает - баси опашката от Алфи - 6-7 бяха по разбитата улица отидох при първия "идиот" (ГИП гас в Суха река) с надеждата все да могат да ми сменят филтър + масло.
    Питах си аз предварително дали ще се справят, нали съм си неверник пък и колата освен че е любовница е ИТАЛИАНКА и те няма проблем ...
    За маслото без проблеми ама филтъра - започна една мъка, викат помощ - 2-ри "майстор" , коментари тия италианци кой им казал че могат да правят коли.
    - Що, перфектни са?
    - Да бе гледай къде са завряли въздушния филтър малоумниците
    - Аз съм шофьор, а за каране колата е трепач, ти си монтьор това си е твой проблем
    Чудят се как да развият видиите (друг е въпроса че не знаеха къде е филтъра камо ли как се сменя) 1/2 час и викам дай да звънна за една безплатна консултация от Румен, че тези искат да ми свалят акумулатора...
    Докато звънна и "бързаците" - го махнали развили леглото му, абе поразглобиха половината дясна страна ...
    Обяснявам им аз как става, а те недоволни Ние вече го махнахме ти сега ни казваш ...
    Затраех си, а вътрешно така яко се изкефих, такъв смех няма (идиотите псуват яко)
    Еле след родилни 2часови мъки ми го смениха - като че ли и без произшествия (взех осторожно да ги наблюдавам че ....)
    Та това беше моята кратка история по смяна на въздушен филтър...

    Много се забавлявах като гледах мъките им 2 часа срещу 8 лв.


    Предлагам да се направи нов раздел за ИСТОРИИ както има по други форуми
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  2. #2
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Нещастници,да мрат от глад .Сменял съм си го сам за 15мин. без да махам нищо.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    На мене първия път като го смених ми излезе към 45 мин и го правих по service manual-a.Виж за задните накладки се наиграх 2 часа докато вурна буталата.Иначе отивам да ми оправят алтернатора.Уж готов имам час при Бобо да я качи на компа.Бре колата не върви.Бобо отваря и гледа,че ремъка не минава под ролката,а отгоре и се дере в един винт!?!?!?!?!?!С 20 км от орландовци до Дружба да поправят келешите."Ейиииии извинявай".Купиха ми нов и почват да го слагат под зоркия ми поглед...........2-часа немат с кво да правартят вала.......мъка.......тамън успяха да го наместят и да завъртът вала и хоп.....ремъка излезе от ролката?!?!?!........след още 1 час тръгнах отново към Бобо с нов ремък и тъпа физиономия обмисляща как точно е възможно тези хора да имат клиенти.....приех че съм тъп и от евтина работа фаида нема и вече ше си цакам както си требва ама поне да знам че се работи.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    на моята като и сменяха въздушния филтър и откъснаха 1 болт от фланеца и тръбата стоше нактиво. След това свалях целия филтър с кутията и едно разпробиване на дупка за нов болт и мани-мани... А като я купих и и сменях маслото, помолих маистора да ми затегне болтовете на планките, които държат жилото за ръчната и прас откъсна болта . Съответно жилото увисна ниско и аз временно го хванах към купето със "свински опашки" и така вече около 10000 км. Та единствения майстор който ми е харесал досега е Бобо и само там ще си карам колите. Живи и здрави, защото едва ли ще си купя друга марка за в бъдеще освен алфа!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    SEPTEMVRI
    Posts
    30

    Default

    Извинявайте ама аз не разбрах как се смениа филтара , а ми предстои смана,та кайете как да не се мотаиат и с мен 1 час,от доло ли се вади


    ================================
    Колега, писането на кирилица тук е задължително.

  6. #6
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    На мен ми го смениха за 2 мин, за 2-3 лв като се чудех дали сам да си го сменя защото по принцип е много просто. А аз съм супер вързан във ръцете Като отбелязвам на дизелите незнам къде е въздуния филтър
    156 1.8 TS

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default на дизелите е откъм шофьора

    доколкото знам на бензина е от другата страна и се сменя доста по лесно ...
    И се сменя отгоре - и аз питах Румен да не би да се сменя отдолу (без никаква логика - дето се вика дори и италианската инженерна мисъл не може да е толова объркана)
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default на дизелите е откъм шофьора

    доколкото знам на бензина е от другата страна и се сменя доста по лесно ...
    И се сменя отгоре - и аз питах Румен да не би да се сменя отдолу (без никаква логика - дето се вика дори и италианската инженерна мисъл не може да е толова объркана)
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Ето как се инсталира K&N въздушен филтър на 156-цата. На някой може да му е полезно.
    http://kandn.com/57i/57-0350%202054-433%20.pdf
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Ето как се инсталира K&N въздушен филтър на 156-цата. На някой може да му е полезно.
    http://kandn.com/57i/57-0350%202054-433%20.pdf
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Mizia
    Posts
    58

    Default

    Да не отварям друга тема, та въпросчето ми е някой знае ли как се сменя въздушния филтър на 147 jtd, че е наврян мноо кофти.

    Аз преди малко ходих при едни "Майстори" та два часа си играха докато го сменят, разкачиха сумати неща, колата ту я дигнат високо ту я свалят
    абе много са зле. Добре, че кибичих при тях да ги гледам к'во правят, по едно време мислеха да откачат буксите дето са бушоните че да махнат кутията да имат по добър достъп до кутията на филтъра ама се отказаха да не даде компа грешки после.

    Та ако може някой да сподели как се сменя по майсторски дет се вика.

    Аз като видях стария филтър и се чудя как е дишала колата, много беше зле, сигурно не е сменян от както е изтекла сервизната гаранция.
    alfa romeo 147 1.9jtd 20.08.2001 ex
    Honda Hr-v 4x4 1.6

  12. #12
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Добре аз моя филтър го сменям за 10 мин. По точно не го сменям а го свалям за пране. Изглежда опита си оказва влияние. Но и първият път ми отне точно 30 мин.
    Процедурата протича така : Отлача се маркуча след филтъра, като е хубаво да си купите скоби че тия оргиналните доста трудно се слагат без инструмент. Рзвива се оная работа табло ли кво е с релетата - има две гайки. И после става лесно. Тази седмица пак ще го свалям и ще направя снимки.

    ПП Става въпрос за печките
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  13. #13

    Default

    пичове някои знаели колко струва кутията за фитьра нова
    alfa156 1.8 16v 2000g

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Около 200 евро според Епер.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Аз имам кутията за въздушният филтър свалих я от моята кола като сложих спортния филтър и се чуда да я продавам ли или не и ако я продавам за колко пари да я пусна с всичките и там тръби и други чаркове моля дайте съвет
    EX 156 1.6 TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •