Results 1 to 9 of 9

Thread: до тези които могат да помогнат

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default до тези които могат да помогнат

    колеги дайте някакви идеи от кво може да е.Та днес сядам в Алфата паля мотора и след малко ве4е бях потеглил и ми светва лампата за инжекциона малко по късно мотора изгасна при опита ми да го запаля заработи но не потдържа ниските обороти при подаване на гаста се замисля много докато вдигне обороти и пуши.Мамка му дали не е от Лукоилския бензин.Имам я от 4етири години и това е първия проблем който ми дава.И с две думи колата сега не е в движение и тука в Бургас нямам идея каде да отида да я оправя.Колата е 155 1,7 ТС 1996г.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    все си мисля за дебитомер...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Описаното прилича на скапан дебитомер или смуче въздух след него. Ако на оглед всичко около интейка си е наред - сервиз.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    какво е като цена този дебитомер.Трудна ли е смяната му
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Закарай си колата на диагностика - тук само се хвърля боб. Дебитомера се сменя елементарно - все едно въздушният филтур сменяш, но за съжаление цената на нов такъв е доста солена - минимум 400 лева
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    говорих с едни от сервиз Бош те ми казаха 4е немогат да приемат колата ми днес като 4уха каква е марката на колата по4наха да въздишат .Сега аз не мога да ги разбера такива ама нали горивната апаратура си е Бош те като си имат софтуера къв им е проблема.И после отивам при колата щото тя ме беше оставила в града както писах по горе.И 4УДО колата пали и все едно нищо не е било направо съм изумен.Но тест ще и се прави щото да няма пове4е изненади
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  7. #7

    Default

    късно виждам темата, и все пак това което исках да си препоръчам е да изключиш акумулатора за малко и после очаквах да запалиш нормално. Сега няма особен смисъл да ходиш по сервизи, защото няма какво да ти кажат, само пари ще даваш. Има начин сам да си тестваш колата за грешки в компютъра. Ползвай търсачката във форума имаше инфо по темата.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    оказа се 4е ламбда сондата беше умряла смених я с някаква универсална така поне казаха.Това в сервиза на Фиат и Алфа в Бургас кадето е и Алианц.Оба4е ваобразявам ли си що ми се струва 4е нещо се спъна тази кола сякаш.А на тестера излезе 4е проблема е в сондата.Дори видях 4е беше ударена т.е. имаше поражения беше изкривена в горния край.Нещо не върви таз кола като преди.Дано да греша.Ина4е за парите 150лв сондата +10 за смяната+27 за теста.Това от мен.Поздрави на вси4ки които писаха.
    Alfa Romeo 155 1.7 t.s. Saab 9-5

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    оказа се 4е ламбда сондата беше умряла смених я с някаква универсална така поне казаха.Това в сервиза на Фиат и Алфа в Бургас кадето е и Алианц.Оба4е ваобразявам ли си що ми се струва 4е нещо се спъна тази кола сякаш.А на тестера излезе 4е проблема е в сондата.Дори видях 4е беше ударена т.е. имаше поражения беше изкривена в горния край.Нещо не върви таз кола като преди.Дано да греша.Ина4е за парите 150лв сондата +10 за смяната+27 за теста.Това от мен.Поздрави на вси4ки които писаха.
    Невървенето на колата най-вероятно е от самата сонда,която сигурно не става за тази кола иначе цената е доста висока за униоверсална сонда като имаш предвид че Бош по номер за твоята кола е около 180 лв.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •