Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Резонаторно гърне вместо катализатор ???

  1. #1
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default Резонаторно гърне вместо катализатор ???

    Значи Драго ми сложи тръба с фланци вместо катализатора, аз така си исках да го махам. Обаче дрънчи много зле. Не искам да слагам пак катализатора, а нещо хем да не спъва колата, хем да не дрънчи толкова. По възможност и евтино

    Предложения ???
    По възможност с координати и цени...

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    И аз така бях сложих гърне от голф вместо катализатор (опетних си колата) и звука много кофти върнах се веднага в сервиза и му казвам не става искам решение да не дрънчи и да е както преди. И майстора ми обу шортите слоги две резонансни гърнета едно след друго доста по добре от преди но не и както оригинално и всичко (двете гърнета и монтажа) 90-100 лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    значи имало нещо незатегнато, сега вече колицата е ОК

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не не всичко беше наред само че гърнето представляваше една права тръба с обшивка и звукът беше гаден и дрънчащ
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Значи при мен като затегнаха нещо което не били затегнали се оправи звученето !

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    29

    Default Гърне или катализатор

    Тази тема е засягана много пъти във форума, потърси и ще видиш...

    Относно контакти влез на http://emk-33.com Аз лично смених катализатор с гърне там 60 лева или нещо подобно. Дават гаранция също. Който каквото иска да говори, най-добре си е с оригиналния катализатор, който между другото е много интересен - представлява комбинация от гърне и катализатор. Не се съгласявай да го "избушат" - променя звука към по-метален.

    Относно мненията, че резонаторното гърне звучи като генерация - според мен въобще не е вярно, това че колата бучи не значи че ръмжи като звяр, колкото и да му се иска на някой.

    Липсата на оригиналния катализатор ще усетиш след 160 км/ч когато бученето става непоносимо.
    Alfa Romeo 156 TS 2.0

  7. #7
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Ами оригиналния катализатор си го пазя, сложиха ми нещо като тръба с фланци. Определено не дрънчи и звука много си ми харесва. При скорости до 185 де, още не съм стъпвал на магистрала след тази интервенция. А и чисто субективно ми се струва че и вървежа е по по по

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  8. #8
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Питането ми е към колегите от Варна или към всички, които могат да ми кажат свестен сервиз във Варна да си махна катализатора и да сложа и аз не знам какво. Днес в един сервиз се отчаях- като взе да ми разправя как щял да реже катализатора, да му слага накакви ламарини, сплескана и надупчена тръба и после да го заварява ми стана лошо. Питах го за резонатор и ми показа един с отвор на сламка за рядък яйрян или като кубинска пура, след което му казах да свали колата от подемника и с мръсна газ и чиста съвест се ометох.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Е, вече махнах катализатора. Сложиха ми някакво гърне от форд мондео, по- дебело и дълго, вътре тръбата става на двуцевка и като погледнеш не се вижда през другия край. Колата стана по- безшумна от преди и сякаш по- еластичен двг.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10

    Default

    И аз преди няколко дни направих интервенцията със свалянето на катализатора, сложиха ми права траба на негово място!
    Звука стана много готин и от цялата табота и пари взех...
    Така да се каже, продадох си катализатора и взех около 80лв.
    А за смяната му с тръба не ми взеха пари
    Колата има чувствително повече мощност в ниските обороти...
    а във високите се развърта с по-голяма лекота
    иначе катализатора си беше работещ и цял(вътре)....
    Не се опитвайте да го "изтърбушвате", дупчите и т.н. защото ефекта може да е много лош! По-добре го свалете!
    Успех !
    http://luchi.bg/ Парапети

  11. #11
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами дай да продам и моя катализатор, че се търкаля в багажника
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Ами дай да продам и моя катализатор, че се търкаля в багажника
    Нямаш ядове !
    Не си казал не сме го оправили !
    Ако искаш ми се обади тея дни да те водя
    Само да отбележа че за тая работа ме светна колегата iskrev на който съм благодарен
    М/у другото - 0898 95 38 95 ако го нямаш
    http://luchi.bg/ Парапети

  13. #13
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    10x to iskrev. Катализатора ми беше оценен на 117лв .Diablo, що не си дигаш телефона
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #14

    Default

    Абе къде в СФ мога да си продам катализатора, щото ще го махам....читав е и работи още, но предпочита да дам данъка към природата по друг начин, хич не ми пука че шума може да се увеличи, аз и без това обичам да чувам двигателя, а тоя нещо засега ми е много тих.....
    ЕДИТ:В форум Купува има инфо за купуването на Каталз.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Е, вече махнах катализатора. Сложиха ми някакво гърне от форд мондео, по- дебело и дълго, вътре тръбата става на двуцевка и като погледнеш не се вижда през другия край. Колата стана по- безшумна от преди и сякаш по- еластичен двг.
    Я кажи кои са тези специалисти по комините?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •