Results 1 to 3 of 3

Thread: Катализатор

  1. #1

    Default Катализатор

    Колеги незнаех какво заглавие да напиша, но имам един въпрос.
    Значи колата ми много бучи откъм гърне, при 2500-3000 оборота започва много силно, режещ звук някаде близо до двигателя под шофйорското място и това до него. Гърнетата са здрави нямат дупки.
    Ходих в един сервиз за гърнета, и ми казаха там че катализатора ми е скапан, и заради него идвал този силен режещ звук. Показва ми нещо с едни малки дупчици което било вътре в катализатора, а при мен го нямало и било изгоряло. Когато карам и спра също от колата мирише на изгорели газове. Кажете възможно ли е да е така и какво да направя за да спра този звук.
    Alfa 145 1.8 TS '97

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ямбол/Бургас
    Posts
    113

    Default

    сменяй катализатора, има един колега тук който ги дава чисто нови по 85лева, намери темата и му пичи. А, и още нещо на мен пък ми се случи нещо друго когато съм карал малко повече време или пък съм я настъпвал повечко като спра от към катализатора ми се чува пукане??
    Alfa Romeo 146 1.6i boxer 103hp,

    Fiat Coupe 1.8 16v 131hp
    i dvete begachki

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    ми няма да я настъпваш. освен това като се раздроби питата на катализатора, парчетата запушват тръбите на крайното гърне( понеже изгорелите газове ги изхвърлят назад) и хептен ти се спъва колата. така че сменяйте за да не ви боли главата после
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •