Results 1 to 13 of 13

Thread: Интересна работа с VIN-а на моята 155-ца

  1. #1
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default Интересна работа с VIN-а на моята 155-ца

    Здравейте!Та пиша си аз VIN-а и какво виждам! 2 VIN-а,а разликата помежду им само ''Version No'' единия 167A4C ,a другия 167А4А.После проверих разликата между двете версии и видях че са с различни скоростни кутии(от ''repair manuals'') Моля за инфо по въпроса Не разбирам защо имам двоен VIN Ето и въпросният VIN- zar16700000063490
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Това твойто не е нишо,по логиката на суперграмотните диагностици и супертестерите на ФИАТ-Екзаминер(ега ги екзаминират с по два кубика земя отгоре),като вкарат рамата на моята,излиза,че няма такава кола Да си махнат емблемата на алфа от тестера и да си проверяват фичовците само!Да се знае,че в тая държава няма сервиз за тия коли и това е
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Не знам откъде ги взе тези номера ?
    По еPer а излизат :
    167.556.0(0) T.SPARK 1.8 SUPER'92 RAPP.16/57 AR67102
    167.556.0(1) T.SPARK 1.8 SUPER'92 RAPP.17/57 AR67102


    Ако е верен VIN който си посочил.

    ти посочваш някакъв код на варианта

    Свали си 1 програма "Compact 98" и там ще видиш какво разнообразие от скоростни кутии е
    Само с буква "F " вида:

    -С1124 с нови з.колела на 1,3,4,и 5 та 3х зъби НСR DA 04.1994
    -D 1104 Премахната опция дист. блок . на вратите и сменен електронен модул против кражба DA 02.1994

    -C2168 - нови полуоски с капачки ,кинетична муфа от материал -"HYTREL" DA :VET0166650

    Скоростната кутия има маркировка с буква около 40мм на 15-20 с дебелина на стената около 4-5 мм. Но збарваих къде се намира точно. Мога да погледна утре на старата ск.кутия.

    За останалите видове кутии нямам нервички да ги пиша защото не става с копиране.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Шантава работа Но благодаря много и сега ще видя програмата
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Само не знам от къде да сваля ''Compact 98'' Не я намирам в дата и като торент я няма!
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs1991
    Само не знам от къде да сваля ''Compact 98'' Не я намирам в дата и като торент я няма!
    http://avtos.info/2007/07/16/fiat_comme ... ct_98.html

    засега това намерих. Питай Търтея може да даде БГ линк
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Това твойто не е нишо,по логиката на суперграмотните диагностици и супертестерите на ФИАТ-Екзаминер(ега ги екзаминират с по два кубика земя отгоре),като вкарат рамата на моята,излиза,че няма такава кола Да си махнат емблемата на алфа от тестера и да си проверяват фичовците само!Да се знае,че в тая държава няма сервиз за тия коли и това е
    тва за такива като тебе, дето 3та поред година ЛИЧНО ти обесних как да си промениш ВИН-а за да излезе твойта кола.... ама то се иска малко акъл, къде го търса и аз в македонска КРАТУНА!!!
    ски, чичо Митко, аман от твоите първосигнални клетви, се на теб некой ти е виновен, сервизи, магазини, диагностици незнам си кво !!!!
    фанеш да се замислиш малко що е така ? или викаш "аре бе ке мислим" ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Кърджали
    Posts
    59

    Default

    Абре ке утепат от смеx в тоя форум Маке му и проблем!
    AMD&ATI Любимите марки на един Маняк на Игри !!

    Alfa_Romeo 155 1.8 8v

  9. #9
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    ....."Премахната опция дист. блок . на вратите и сменен електронен модул против кражба DA 02.1994 ...."

    това какво е? и аз имам ли такова нещо?как да разбера?
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Grim
    ....."Премахната опция дист. блок . на вратите и сменен електронен модул против кражба DA 02.1994 ...."

    това какво е? и аз имам ли такова нещо?как да разбера?
    като си видиш буквата на кутията
    Нямаш я сигурно.Тази опция е сякаш само за Франция.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by virusalfa
    Това твойто не е нишо,по логиката на суперграмотните диагностици и супертестерите на ФИАТ-Екзаминер(ега ги екзаминират с по два кубика земя отгоре),като вкарат рамата на моята,излиза,че няма такава кола Да си махнат емблемата на алфа от тестера и да си проверяват фичовците само!Да се знае,че в тая държава няма сервиз за тия коли и това е
    тва за такива като тебе, дето 3та поред година ЛИЧНО ти обесних как да си промениш ВИН-а за да излезе твойта кола.... ама то се иска малко акъл, къде го търса и аз в македонска КРАТУНА!!!
    ски, чичо Митко, аман от твоите първосигнални клетви, се на теб некой ти е виновен, сервизи, магазини, диагностици незнам си кво !!!!
    фанеш да се замислиш малко що е така ? или викаш "аре бе ке мислим" ...
    Абе ти си врачанска тимбирица и нема да ми стигне место ,един пост да ти обясня.Знам яз,че вместо 164 се въвежда 168.Ама ти май екзаминер не си виждал Приема само последните 8 цифри от рамата,бе,идиото Айде като си толко пеян кажи как да се въведе заветното число 168 А сега ке ти обясня шо е тва мозък:Орган с който мислиш,че мислиш
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by A M D
    Абре ке утепат от смеx в тоя форум Маке му и проблем!
    Тоя с длъгата коса требва да си смени дилъро,кой знае сус шо се е напушил...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #13
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    ами... добре.. ама още като купих колата и сменях акумулатора и тогава нещо се заключи и колата нещеше да пали... и на чек панела над сд-то се светна едно ключе? това какво е? и как се неутрализира,щото аз го оправих като махнах клемите за един ден...?? та въпроса ми е:" Уот да фак ис дис?"
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •