Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: пръскалките на чистачките

  1. #16
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    А и ракийката е хем по хубава, хем по скъпа. Не е моят твърд отгвор.

    Ак47- ако не вярваш - не вярвай, ама на мен ми беше запушен от тези лайна пластмасовият филтър който е около помпата за чистачките и дефакто до нея едвам едвам стигаше водата. То добре че са сложили филтър братята талянци, че може би щеше да даде фира помпата.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  2. #17
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Извинявам се за оффтопика, ма имам чувството, че на Алфите слагат филтри навсякъде - дори и да се изпюеш през джама, пак през филтър ще мине......
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  3. #18
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А мастика викаш да не слагаме в казана за чистачките. Че кат стане -20 ще си имаме кристалчета
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    90

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f
    А и ракийката е хем по хубава, хем по скъпа. Не е моят твърд отгвор.

    Ак47- ако не вярваш - не вярвай, ама на мен ми беше запушен от тези лайна пластмасовият филтър който е около помпата за чистачките и дефакто до нея едвам едвам стигаше водата. То добре че са сложили филтър братята талянци, че може би щеше да даде фира помпата.
    за филтъра е възможно да се запуши ся няма 2е мнениея ама кой има филтър ! ?! я сега така и така сме подхванали темата, някои дали има детайлна информация за ртъбичката която отива към задната чистачка ? от къде минава и можели да се подмени ? щото при мене някой сакат и лош човек и е причинил много лопи работи !
    145, 1.7 16V
    -----------------------

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    м нямам болтове, видял съм... още повече германците не са изобретателни като бългърчетата....
    до преди да налея тази течност нямах никакъв проблем, така че съм склонен да повярвам....
    ако проблема не е от акумулатора и от там на моторчето или каквото е там.........задната няма ядове пак казвам.... странна случка се получи
    Alfa Romeo 146 ti

  6. #21
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by ak47
    ....
    Младежо, ако внимателно прочетеш поста ми, ще видиш че съм описал как от КОРОЗИВНА течност за чистачки, гумичките по системата стават на каша и те /гумичките/ запушват системата
    Никъде не съм казал, че самата течност запушва системата
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default И аз

    И аз имах същия проблем и когато извадих това безмислено клапанче и запуших дупката на троиника пръскалките станаха идеални. Много псувах скапаните италянци защо трябва всичко да е толкова усложнено дори и Т - образното разклонение да има клапан. То затова се се чупат щото и най-простите неща са безмислено усложнени. Както и предните подглавници зор да се махат толкова трудно се едно държат макферсона.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  8. #23
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    И аз имах абсолютно същия проблем, отне ми време докато разбера че е от това тройниче или разклонителче, както искайте го наричайте, та ми течеше от самото клапанче. Свалих го и отидох в оторизирания магазин и там ми дадоха "скромната" цена от 9 лв. за 2 см пластмаса, е както и да е не го купих а запуших, и така карах до миналата седмица, докато не влязох в един магазин и си купих за 30 ст. същото без клапанчето, но сега си пръскат повече от перфектно.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  9. #24
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    за филтъра е възможно да се запуши ся няма 2е мнениея ама кой има филтър ! ?! я сега така и така сме подхванали темата, някои дали има детайлна информация за ртъбичката която отива към задната чистачка ? от къде минава и можели да се подмени ? щото при мене някой сакат и лош човек и е причинил много лопи работи !

    може - минава точно под прага на шифйора
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  10. #25
    започва да се пристрастява pres's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    гр.София
    Posts
    78

    Default

    относно трабата за задната 4иста4ка на 146 аз мога да ти кажа пътя от пода на багажника покраи левия стоп кадети има клапан4е под пласмасата на колонката горе през маку4а с кабели и влиза в петата врата моя беше скасан то4но там.
    А някои може ли да ми каже как се регулират праскалките на задната 4иста4ка защото моите праскат кадето те искат?
    ALFA ROMEO 146 TI
    Fiat FIORINO 1.4 95
    LANCIA LIBRA 2.4 jtd

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Quote Originally Posted by pres
    А някои може ли да ми каже как се регулират праскалките на задната 4иста4ка защото моите праскат кадето те искат?
    отстрани отдясно на основата на чистачката има една малка дупчица с "винтче" в нея, с една по тънка отверка става, само че внимателно щото е малко кекавичко
    Alfa Romeo 146 ti

  12. #27
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Значи цялата ми одисея с чистачките започна от гадна зимна течност. Сипах я и на другия ден тройника даде фира, вижте какво ви казва Крусейдъра.

    @РТФМ - тъпите италианци са сложили клапа на този тройник поради една много проста причина. За да не се стича водата обратно в казанчето. След като моя даде фира си сложих новичък който пък протече моментално. Накрая се ядосах и си сложих Т-образен разклонител за въздух от аквариум (ама няма клапа - кредитс то Търтея). И сега като бутна лоста да пръска минава 0.5 до 1 сек, преди да почне да пръска а през това време леко ми стържат чистачките. Ако има клапа започва да пръска още докато бутнеш лоста за чистачките. Това е.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #28
    започва да се пристрастява pres's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    гр.София
    Posts
    78

    Default

    мерси много утре ще потарся да видя какво ще направя
    ALFA ROMEO 146 TI
    Fiat FIORINO 1.4 95
    LANCIA LIBRA 2.4 jtd

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •