Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: ДИАГНОСТИКА НА 164 СУПЕР ТД

  1. #1
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default ДИАГНОСТИКА НА 164 СУПЕР ТД

    Господинчо,благодаря ти,че ми изтри темичката.Много мило,сега очаквай като тръгнеш за моренце да ти се спука радиатор нешо така,или да ти изхвърли алфичката водичката А за диагностиката пак ще напиша,че и Ауто Италия са същите карабатаци като Вантотрейд-"не могли да се свържат с компютъра"... Ами как ще се свържат,като или не са си платили за софтуера,или не знаят да работят с апаратурата Айде,още веднъж-сполай ти за изтриването на темата като тръгнеш за море,да не забравиш да си вземеш един сандък с инструменти и един брезент да се валяш под колата
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #2
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    ОФФТОПИК!!!

    Бааааси клетвите Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho
    ОФФТОПИК!!!

    Бааааси клетвите Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ...
    Не е толкова лош.Само се прави,ма да не го настъпваш по мазола,че... сам виждаш.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Re: ДИАГНОСТИКА НА 164 СУПЕР ТД

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Господинчо,благодаря ти,че ми изтри темичката.Много мило,сега очаквай като тръгнеш за моренце да ти се спука радиатор нешо така,или да ти изхвърли алфичката водичката А за диагностиката пак ще напиша,че и Ауто Италия са същите карабатаци като Вантотрейд-"не могли да се свържат с компютъра"... Ами как ще се свържат,като или не са си платили за софтуера,или не знаят да работят с апаратурата Айде,още веднъж-сполай ти за изтриването на темата като тръгнеш за море,да не забравиш да си вземеш един сандък с инструменти и един брезент да се валяш под колата
    Във Ванто на един приятел му направиха диагностиката.Неговата е 95г пак дизел.Може да има разлика в софтуера през годините или първо да направят връзка с главния или с космоса(знам ли) пък после с компютрите на колите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho
    ОФФТОПИК!!!

    Бааааси клетвите Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ...

    Що е маке все е юнак - народна поговорка
    Да не забравяме че все пак virusalfa е от Благоевград
    Там са все хубави хора - македонци, но само да не ги раздразни човек че гледай какво става .А иначе тука по морето като кажеш Алфа Ромео и на пишман спецовете по сервизите им настръхват косите , а 164-а я гледат като Виетнамска донга и са чудят от къде да я подхванат да я правят
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Боби,тези с по-новата версия на мотора са и с по-различно ГНП,а и компютрите са различни.На първите се използва BOSCH MSA6(същия се качва на Ланча Тема 2,5 ТДС и на АУДИ 100 2,5тди) .По-новата централа е отново на BOSCH ,но MSA 11.Като ми я закачаха Винету и Ташунко,показа тест на еърбега,а мойта няма.Но за сметка на това тестера е червен на цвят
    П.П Клетвите ловят.На някой да му се е повреждал мотор тия един-два месеца?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Неговата е с ВМ32Б

    Защо не отидеш в сервиз на Ауди или СуперДизел.Аз съм решил там да ходя на центровка.Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    На Ауди централата е с друг софтуер.Няма как да стане.А на теб ти казах-при Иван на гара Яна
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка
    В ИТАЛСЕРВИЗ (нищо че са ми приятели) са мнооооого зле!
    Мой колега си купи от тях една баварка дизел нов внос!До тук добре,но като реши да ходи на море им я остави да я поогледат зада е по сигурен по време на път!След 2 дни си я взе цялата в прах и уж готова!Ужас,дори не я бяха погледнали камо ли да я пипнат!Но според тях тя била в ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ!
    В крайна сметка отиде при един пич в Люлин дето го хвалат целия форум на БМВ,а и други форуми та даже и от Бургас идвали при него!
    Човека си сваршил всичко,разбирал си от работата(Дизел) имал добро обурудване и моя колега доволен в момента е на море
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    На Ауди централата е с друг софтуер.Няма как да стане.А на теб ти казах-при Иван на гара Яна
    Нали ти казах,че при тоя 50% от ГНП-тата му ги връщали заради проблеми и то фирма с която има договор.Ако отида аз и после има проблеми,ще ми тегли една и да се оправям.Също казаха,че имал много работа й и да отида нямало да ми обърне внимание.

    Когато сменях маншон си говорих с Чавдар и той ме прати при друг Иван само,че в Орландовци.Каза,че само с това се занимавал и имал всякакви данни и бил много добър.Мисля първо там да отида.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Orther
    Quote Originally Posted by Boby
    Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка
    В ИТАЛСЕРВИЗ (нищо че са ми приятели) са мнооооого зле!
    Мой колега си купи от тях една баварка дизел нов внос!До тук добре,но като реши да ходи на море им я остави да я поогледат зада е по сигурен по време на път!След 2 дни си я взе цялата в прах и уж готова!Ужас,дори не я бяха погледнали камо ли да я пипнат!Но според тях тя била в ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ!
    В крайна сметка отиде при един пич в Люлин дето го хвалат целия форум на БМВ,а и други форуми та даже и от Бургас идвали при него!
    Човека си сваршил всичко,разбирал си от работата(Дизел) имал добро обурудване и моя колега доволен в момента е на море
    Твоя колега да си сваля и да си мие радиатора ежегодно,защото БМВ им са слабост прегряванията А относно майсторите-няма читав майстор,който да работи в сервиз.Той ако е читав,няма да стои там на заплатка
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи

    1.Са супер прости и некултурни!
    2.Ме излъгаха за втулките!
    3.Пълни некадърници и смотаняци!
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby
    В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи

    1.Са супер прости и некултурни!
    2.Ме излъгаха за втулките!
    3.Пълни некадърници и смотаняци!
    Сега някои от клуба няма да се съгласи с теб,понеже нали разбираш.... таковата,но си дяволски прав!А аз си ходя при обикновени майстори и си им казвам какво да правят.Засега няма проблем Но пък от друга страна,трябва ли всички да сме парче техници и да разбираме от коли? Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема
    Съгласен , ама к'во да напрая като са ми къси краката и нестава да си купя Биимве Затуй пък са ми дълги ръцете - да се ровя из коша тук там кабели и датчици да чистя с ведето40-то
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    А относно майсторите-няма читав майстор,който да работи в сервиз.Той ако е читав,няма да стои там на заплатка
    Това е вярно!Преди време са работили много читави майстори в ИТАЛСЕРВИЗ,но са избягали и проблема е че не се знаят дирите им!!!
    Къде съм АЗ,Къде сте ВИЙ ?!?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •