Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Тонколони за Алфа 156

  1. #16
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    С коя тема съм скаран? И аз знам кое ок ама не ми се дават пари искам просто малко по-ок да свирят!Според теб от къде да знам дали има кабели там или няма не съм карал само Алфи!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Аз не искам усилватели!
    Е ти без усилвател как мислиш да храниш 17 см говорители, които в повечето случаи са над 50-60 вата. Ти и най-добрите да сложиш пак няма да свирят добре като им даваш в пъти по малка мощност.
    Quote Originally Posted by Versace
    Ами имали си кабели до там или отделно трябва да се прекарват и можели да свирят 6 тонколони
    И двадесет "тонколони" можеш да сложиш, но ти трябват усилватели.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140 h.p. 2002 г.

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    С коя тема съм скаран? И аз знам кое ок ама не ми се дават пари искам просто малко по-ок да свирят!Според теб от къде да знам дали има кабели там или няма не съм карал само Алфи!

    кабели има, тея 17ки по 50- 60 вата са от100лв нагоре за чифт, земи си пайнерки нема да сбъркаш за 60 70 80 лева и един плейър 4та 5та серия пайнер 4х50 вата MOSFET за без усилвател тва е истината за тея пари нищо не свири като пайнеро -личен опит
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  4. #19
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами тия, които са във вратите нали са 17см искам тях да сменя мисля, че са сдухани!Аз съм с Blaupunkt dx-r52 Navigation максимална мощност 4х50 вата го дават!Няма ли горе-долу да изкарам добър звук с това и с такива колони за врати?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ruse
    Posts
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Versace
    Ами тия, които са във вратите нали са 17см искам тях да сменя мисля, че са сдухани!Аз съм с Blaupunkt dx-r52 Navigation максимална мощност 4х50 вата го дават!Няма ли горе-долу да изкарам добър звук с това и с такива колони за врати?
    Да, 17 сантиметрови са, но ако трябва да сме точни са 16.5 см. Blaupunkt DX-R52 - 4x50W. Това е максимална мощност - не може да отдаде такава към говорителите. Ако не се лъжа е 4х22W. Така, избора за говорители вече става труден - не можеш да намериш качественни 17см. говорители с такава мощност. Както ти написаха в по горните постове 17см. говорители са по 60-70W и нагоре! Във всички случаи ти трябва усилвател. Не знам какво разбираш под добър звук - това понятие е относително, защото ти ще го чуеш по един начин, а друг човек по друг. Отиваш, гледаш, слушаш и ако ти хареса го взимаш.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Аз мисля да си купя ей тези Hertz DCX 165, цената е добра, Hertz си е Hertz. Но не съм сигурен дали ще паснат на вратите, на дълбочина са 68 mm. Нека някой от по-опитните да каже мнение
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  7. #22
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by botsos
    Аз съм си взел усилвателя + тубата + кабелите за 250лв. Сам си ги монтирах и сега ми е кеф. Ако има човек излишни 2000лв., може да напави каквото си иска в колата (говорим за озвучение).
    малко оффтопик..но по темата

    от къде прекара кабела от акумулатора до багажника? става въпрос кабела за плюса на усилватела(ако ти е в багажника де)..и как го вкара вътре...аз гледах 3 часа от къде да го вкарам ама нещо ме напече жегата и се отказах...
    ако си направил някакви снимки ще са ми много полезни..или поне да кажеш от къде е минал да стигне до усилвателя
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by yankoff
    Аз мисля да си купя ей тези Hertz DCX 165, цената е добра, Hertz си е Hertz. Но не съм сигурен дали ще паснат на вратите, на дълбочина са 68 mm. Нека някой от по-опитните да каже мнение
    Ще станат.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140 h.p. 2002 г.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan

    малко оффтопик..но по темата

    от къде прекара кабела от акумулатора до багажника? става въпрос кабела за плюса на усилватела(ако ти е в багажника де)..и как го вкара вътре...аз гледах 3 часа от къде да го вкарам ама нещо ме напече жегата и се отказах...
    ако си направил някакви снимки ще са ми много полезни..или поне да кажеш от къде е минал да стигне до усилвателя
    Аз цяла седмица се чудех как да стане, докато един ел техник не ме просветли ...
    точно под педалите (или по точно с/у тях) има едни гумени тапички буташ едната и излизаш зад двигателя.. и от там едо бушонче и хоп в акомулатора
    Аиде успех
    http://luchi.bg/ Парапети

  10. #25
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    Quote Originally Posted by kalojan

    малко оффтопик..но по темата

    от къде прекара кабела от акумулатора до багажника? става въпрос кабела за плюса на усилватела(ако ти е в багажника де)..и как го вкара вътре...аз гледах 3 часа от къде да го вкарам ама нещо ме напече жегата и се отказах...
    ако си направил някакви снимки ще са ми много полезни..или поне да кажеш от къде е минал да стигне до усилвателя
    Аз цяла седмица се чудех как да стане, докато един ел техник не ме просветли ...
    точно под педалите (или по точно с/у тях) има едни гумени тапички буташ едната и излизаш зад двигателя.. и от там едо бушонче и хоп в акомулатора
    Аиде успех
    а мокета трябва ли да се маха там?
    а и после кабела къде ти върви?
    като слагах музиката в предишната ми кола(рено 19) в праговете имаше място да минат спокойно кабелите и захранване и за сигнал от цд...а на алфата ми се струва,че е "тесничко" там
    само със сваляне на цд-то дали ще мога да прокарам кабела за сигнала от някъде
    и последния въпрос..от къде си взе масата?
    много питам ама не ми се ще да свалям разни неща от колата без да има смисъл от това
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  11. #26

    Default

    ами... аз така на приказки малко трудно ще ти го обясня, ама има си място за всичко. Утре ако незабравя ще направя няколко снимки и ще ти покажа, че има няколко тънкости, като как да не си счупиш някой праг(като мен).
    а масата я хванах в багажника, точно до лампичката навих един болт
    http://luchi.bg/ Парапети

  12. #27
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan
    Quote Originally Posted by botsos
    Аз съм си взел усилвателя + тубата + кабелите за 250лв. Сам си ги монтирах и сега ми е кеф. Ако има човек излишни 2000лв., може да напави каквото си иска в колата (говорим за озвучение).
    малко оффтопик..но по темата

    от къде прекара кабела от акумулатора до багажника? става въпрос кабела за плюса на усилватела(ако ти е в багажника де)..и как го вкара вътре...аз гледах 3 часа от къде да го вкарам ама нещо ме напече жегата и се отказах...
    ако си направил някакви снимки ще са ми много полезни..или поне да кажеш от къде е минал да стигне до усилвателя
    Както каза колегата, точно при педалите има дупка, която е запълнена с цепната гума (хем да не пропуска вода, хем да могат да минат кабели). Аз не съм прокарвал кабелите на 156цата (като я взех си имаше прокарани кабели до багажника), но на 155цата съм си си слагал аз. Като си вкарах кабелите в купето, махнах вътрешните прагове от лявата страна на колата и ги пуснах под тапицерията на пода. След това свалих долната част ан задната седалка и от там прекарах кабелите до багажника.

    П.С. имам снимки на 156цата без задна седалка и там се вижда от къде минават кабелите. Ако мислиш, че ще ти помогне снимката - утре мога да я кача.

    П.П.С. Успех с инсталирането на музиката.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  13. #28
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    благодаря много на всички, които ми помогнаха..и както казах ако имате снимки няма да са излишни...чакам почивните дни и се захващам с музиката, че така не се живее
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  14. #29
    започва да се пристрастява kalojan's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Vraca
    Age
    36
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by kalojan
    благодаря много на всички, които ми помогнаха..и както казах ако имате снимки няма да са излишни...чакам почивните дни и се захващам с музиката, че така не се живее
    вече я сложих...малко зор с кабела за плюса..пукнах леко единия праг, но поне вече съм доволен,че имам басс
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9JTD '01 - ex
    Alfa Romeo GT Black Line 1.9JTDm 150hp - ex
    Alfa Romeo Stelvio Q4 2.2 Diesel 210hp

  15. #30
    започва да се пристрастява Крум's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    73

    Default

    Някой няма ли да качи снимки , за да не си пукаме и ние праговете
    Алфа Ромео 156 1.6 16V T.S. & JR Air Filter & Powerflex

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •