Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: За скърцащ педал на съединителя

  1. #16
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ами той на края като блокира вече не скърца ами не се връща до край. Точно това е станало при теб. Не вярвам пружината да е виновна. Временно решение е да се разхлаби гайката на болта, който се явява ос на педалите на спирачката и съединителя. Така се отпускат двата педала и не се притискат един в друг и в конзолата. Имайте в предвид, че каране с блокирал до някъде педал е равностойно на каране на полусъединител и може да бъде пагубно за феродовия диск.
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #17
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Ами той на края като блокира вече не скърца ами не се връща до край. Точно това е станало при теб. Не вярвам пружината да е виновна. Временно решение е да се разхлаби гайката на болта, който се явява ос на педалите на спирачката и съединителя. Така се отпускат двата педала и не се притискат един в друг и в конзолата. Имайте в предвид, че каране с блокирал до някъде педал е равностойно на каране на полусъединител и може да бъде пагубно за феродовия диск.
    усетих че леко потърква и затова го връщам с крак - въпроса е че му трябва много лек натиск та пружината да го върне докраи и затова се усъмних в нея, но щом казваш че са лагери ще ги погледна.

    За нещастие няма да имам път до софия скоро та направо да доиде при теб (предполагам имаш сервиз) и сигурно в някои сервиз ще откриваме топлата вода наново
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  3. #18
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Нямам сервиз това ми е извратеното хоби. Разхлабете оста на педалите както описах по-горе и, ако започне да се връща нормално педала значи проблема със сигурност е в иглените лагери. Успех!
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #19
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Оказа се че не е от иглените лагерчета на педала - наред са си - пружината която го връща най вероятно е уморена макар да ми изглежда добре.

    Бащата го разглобява - той поне от лагери разбира а вече и от педал за съединител на АР 156

    Добавено на 02.04.08

    Днес оправих проблема - маркуча на горната помпа е бил запушен, както и счупена пружина на помпата.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  5. #20
    започва да се пристрастява Крум's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    73

    Default

    Днес ми се счупи въпросната пружина . Ходих в един магазин за авточасти но ми казаха че никъде не продават тази част и да съм си търсил от друго. Не можах да ида до друг понеже беше 18:30. Някой може ли да ми каже от кой магазин мога да си купя пружина дори да не е оригинална , а подобна ?
    Алфа Ромео 156 1.6 16V T.S. & JR Air Filter & Powerflex

  6. #21
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    ако е пружина то те си имат размери и дължини може да пробваш и в някоя железария инак аз незнам майстора от де я намери, само знам
    че повече при него няма да ходя.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  7. #22
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    На 147цата ми скърца педала на съединителя когато го натискам надолу, а и усещането е някак странно за описване, един вид и като леко пукане някои някаква идея?

  8. #23
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    И аз го имах наскоро същото нещо...За момент някъде след средата при натискане изпуква и го усещаш и като лек луфт,после отшумя и след това от време на време се появява...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    И аз го имах наскоро същото нещо...За момент някъде след средата при натискане изпуква и го усещаш и като лек луфт,после отшумя и след това от време на време се появява...
    Абсолютно същото е и при мен. Явно е повсеместен талянски бодлив кахър.
    '99 156 1.9 JTD SP3

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    От страната на педала на края на вилката на помпата има един тампон който се износва на определено място и се получава този луфт, свободен ход и скърцане....

    Може да пробвате да подложите нещо да уплътни или да смените тампона което е по-добър вариант..... незнам да ли се продава като резервна част, но предполагам ще може да се приспособи от нещо друго.....
    Аз съм подложил парчета от самовулканизираща лента.
    Не, че има кой знае какъв ефект, но луфта е по-малко....

    На 147-ците педала и захващането са различни.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами май по-добре да се направи от полиуретан този тампон - ето например колегата Ферарист може да се самосезира
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #27

    Default

    тази болежка я има и при 166-те особено когато е по-топличко
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #28
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    тази болежка я има и при 166-те особено когато е по-топличко
    Аз я "лекувам" с напоен с двигателно масло парцал. Смазвам всички връзки, а те са доста, и поне месец няма скърцане.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  14. #29

    Default

    Втулката на буталото на помпата, която закрепва помпата за педала се "лекува" с нова помпа...

  15. #30

    Default

    Ни стаа,помпата и да я сменяваш пак същата работа.Моята е на по-малко от година и пак скърца.Предишната я смених заради това.Чувал съм че ако си с усилен съединител..било неизбежно.Колко е истина не знам,при положение че и с обикновен пак скърца.Истината е че всичко което се продава е боклук.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •