Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34

Thread: катализатор

  1. #16
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    това не беше ли само за коли под 100 конски сили?
    беше преди време. сега не знам как е, но на мен ми дадоха въпреки, че е над 100 коня колата
    За това сигурен ли си? Я обясни малко по-подробно.
    ми не знам в другите градове къде се прави процедурата....
    в Русе е в катедрата на Русенски Университе по ДВГ. Там с едни неща дето ги мушкат в аспуха гледат дали имаш катализатори. Дават ти една бележка с която като отидеш в даначното да си пускаш даначна делкарация тая бележка я прилагат и плащаш 50% по малко данък....това се прави еднократно и си важи за напред. няма нужда всяка година да го правиш. какво правят повечето- отиват вземат си бележка отиват в даначното и после избохват катализатора... ем са газари, че вървят повече, ем плащат по малко данак ... това е ...
    върви в данъчното и питай в кой е оторизиран сервиз техен и правят процедурата.

    между другото от 1 юли има промяна в тоя закон ... тря да се види какъв е новия текст на закона ....
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    това не беше ли само за коли под 100 конски сили?
    А как да докажа че 5-6 от моите са умрели?
    146 1.6 Boxer '96

  3. #18
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    Quote Originally Posted by Pinky
    това не беше ли само за коли под 100 конски сили?
    А как да докажа че 5-6 от моите са умрели?
    ама какво да доказваш ?
    моя мотор е същия като твоя ... отидох, замериха нещо си .... и си тръгнах ... нито са ме питали нещо нито нищо ...
    не знам сега какво е положението ...
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    63

    Default

    Едно не ми стана яско, как като е изгорял (свършиш) катализатора ти отчете положителни стойност и че чак ти намиха дантъка, малко нещо да не би да има някаква грешка
    Alfa 145 1.6 BOXER

  5. #20
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Абе едно нещо се чудя Хората вече се чудят как да си сложат катализатори, че положението наистина ще стане напечено, а вие се чудите как да ги махнете и се параноясвате, че били запушени, изгорели, колите ви не вървяли заради тях и не знам си какво. Не е задалжително една кола като е на 150 000 примерно, да и е запушен. Наистина си ги проверете и хубаво си помислете преди да махате.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    Quote Originally Posted by Nasko_77
    Абе едно нещо се чудя Хората вече се чудят как да си сложат катализатори, че положението наистина ще стане напечено, а вие се чудите как да ги махнете и се параноясвате, че били запушени, изгорели, колите ви не вървяли заради тях и не знам си какво. Не е задалжително една кола като е на 150 000 примерно, да и е запушен. Наистина си ги проверете и хубаво си помислете преди да махате.
    НЕ че имам намерение да го махам, но като гледам още двутактовите машини се движат, а ти за катализаторите казваш че било напечено . Нали се сещаш колко коли нямат катализатори, макар че може да ги задължат да си сложан.

    ПС: Как се проверява дали е запушен катализатора?
    146 1.6 Boxer '96

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by nikola_n
    ПС: Как се проверява дали е запушен катализатора?
    Ми като го махнеш и ще видиш
    Отиваш някъде на канал и... става и на крик де, ако имаш хидравличен аз моите в повечето случаи така ги махам...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    [quote=ALFA CORSE]
    Quote Originally Posted by "nikola_n":f11hzkav
    ПС: Как се проверява дали е запушен катализатора?
    Ми като го махнеш и ще видиш
    Отиваш някъде на канал и... става и на крик де, ако имаш хидравличен аз моите в повечето случаи така ги махам...[/quote:f11hzkav]

    Казаха ми че вътре имало малки дупчици и те се запушвали, това се виждало като се свали. Така ли е?
    146 1.6 Boxer '96

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    [quote=nikola_n][quote="ALFA CORSE":eysjfu8z][quote="nikola_n":eysjfu8z]ПС: Как се проверява дали е запушен катализатора?[/quote]
    Ми като го махнеш и ще видиш
    Отиваш някъде на канал и... става и на крик де, ако имаш хидравличен аз моите в повечето случаи така ги махам...[/quote:eysjfu8z]

    Казаха ми че вътре имало малки дупчици и те се запушвали, това се виждало като се свали. Така ли е?[/quote:eysjfu8z]
    така е, и мирише гадно колата, на развалени яица или нещо подобно
    [url="http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135110&photo=2"]http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135110&photo=2[/url]
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    153

    Default

    Данъка ти го намаляват, ако колата е до 74 кW (100.64 к.с.)

    http://nraapp01.nra.bg/calc_DD/calc_DD.jsp?calc=2
    Alfa Romeo 146 ti

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    256

    Default

    [quote=vamfan][quote=nikola_n][quote="ALFA CORSE":3rv8upet][quote="nikola_n":3rv8upet]ПС: Как се проверява дали е запушен катализатора?[/quote]
    Ми като го махнеш и ще видиш
    Отиваш някъде на канал и... става и на крик де, ако имаш хидравличен аз моите в повечето случаи така ги махам...[/quote]

    Казаха ми че вътре имало малки дупчици и те се запушвали, това се виждало като се свали. Така ли е?[/quote:3rv8upet]
    така е, и мирише гадно колата, на развалени яица или нещо подобно
    [url="http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135110&photo=2"]http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135110&photo=2[/url][/quote:3rv8upet]

    ще го разгледам
    146 1.6 Boxer '96

  12. #27
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    Значи днес си смених катализатора в М комплект на сливница. 145лв катализатора 30лв труд. Купиха ми стария за 40лв и сметката е 135лв.
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  13. #28
    започва вече да съжалява Devoted's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас / Силистра
    Age
    41
    Posts
    97

    Default

    Така и така става дума за катализатори .. за ауспуси та не мога да се сетя по-подходящо място да задам въпросчета .. :

    - ходих на един сервиз наскоро и ми казаха, че вероятно имам запушено гърне и това е една от вероятните причини колата да не се стряска като се натиска педала на газта, както ми се иска на мен - и верно си е така .. когато се подава плавно газ .. и си поставиш ръката на ауспуха .. усеща се ,че с увеличаване на оборотите газовете не се покачват плавно като тях .. а по някое време просто адски отслабват .. казаха ми да проверя това като сваля гърнетата .. бе всичко след катализатора и я подкарам за малко така .. да видя .. ако дърпа повече значи трябвало да сменя гърнета

    - може ли вместо две гърнета да сложиш само едно .. това верно ли ше покачи с некви си мизерни стойности мощността на колата или даже само една права тръба .. без никви гърнета?!
    - какво точно прави РЕМУСА ??? Освен че се чува от далече ,че се приближава нещо си ...?!??!
    145 ,1.6 TS

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Devoted
    Така и така става дума за катализатори .. за ауспуси та не мога да се сетя по-подходящо място да задам въпросчета .. :

    - ходих на един сервиз наскоро и ми казаха, че вероятно имам запушено гърне и това е една от вероятните причини колата да не се стряска като се натиска педала на газта, както ми се иска на мен - и верно си е така .. когато се подава плавно газ .. и си поставиш ръката на ауспуха .. усеща се ,че с увеличаване на оборотите газовете не се покачват плавно като тях .. а по някое време просто адски отслабват .. казаха ми да проверя това като сваля гърнетата .. бе всичко след катализатора и я подкарам за малко така .. да видя .. ако дърпа повече значи трябвало да сменя гърнета

    - може ли вместо две гърнета да сложиш само едно .. това верно ли ше покачи с некви си мизерни стойности мощността на колата или даже само една права тръба .. без никви гърнета?!
    - какво точно прави РЕМУСА ??? Освен че се чува от далече ,че се приближава нещо си ...?!??!
    много ясно че като свалиш гърнетата ще върви повече. ми свалйяи ги от колекторите и си я караи така, 100% всички ще те заглеждат и ще се питат кои е тоя луд ?
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  15. #30
    започва вече да съжалява Devoted's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас / Силистра
    Age
    41
    Posts
    97

    Default

    Е те това ми каза майстора ... ебати и майстора ... ама гърнетата са на Supersprint ... а ако река да ги заменя .. май че ше ми свалят кожицата от гърба и пак нема мога си ги позволя ...

    Но така и не ми стана ясно .. качва или не по някакъв начин Ремуса коне или само си гърми и дразни!?
    145 ,1.6 TS

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •