Results 1 to 12 of 12

Thread: въпрос за акумулатор

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default въпрос за акумулатор

    По принцип си карам на фарове нон-стоп, а в тези жеги и на климатик. Акумулатора не съм го пипал откакто съм взел колата, много е мизере но работи. Вчера след 1ч каране спирам, седя малко, после тръгвам да паля - ама не! Изчаках малко и успях накрая, после ест. без никакви фарове и климатици...Че ще се сменя тва е ясно...

    Въпросът ми е - колко най-мощен акумулатор може да се сложи, така че да успявам да го зареждам все пак с моето динамо Искам да сложа най-мощният възможен та за в бъдеще и една туба да монтирам отзад...
    Виж Алфата ...


  2. #2
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Здрасти! Незнам какъв акомулатор да ти препоръчам, но знам, че моя е 62Ah и нямам никакви проблеми (и аз карам постоянно на фарове и халогени, а и една тубичка имам....). Имай предвид, че акомулатора на колата ти 100% не е с максималната мощност, която може да поеме динамото. Така че, спокойно можеш да си вземеш малко по голям.
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    хм...дали?? виждал съм прецакани свещи заради динамо, което не може да смогне да зареди акумулатора, заради голяма консумация, и не достига ток за тях...то ясно че без туба консумация няма извън предвидената, но ако сложа по голям отколкото трябва няма да мога да го зареждам бе малко ми е тъмна индия ако някой може да ме осветли ще съм благодарен
    Виж Алфата ...


  4. #4
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by odisey
    хм...дали?? виждал съм прецакани свещи заради динамо, което не може да смогне да зареди акумулатора, заради голяма консумация, и не достига ток за тях...то ясно че без туба консумация няма извън предвидената, но ако сложа по голям отколкото трябва няма да мога да го зареждам бе малко ми е тъмна индия ако някой може да ме осветли ще съм благодарен
    Алтернатора винаги е с по-голям ампераж от акумулатора и хората са го сметнали така, че ако работи както си трябва не се притеснявай все нещо ще остане и за акумулатора. Поддържайте си техниката и грижливо наливайте водица когато се поизсуши същия. Търси акумулатор със по-силен "стартов" ток.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Подкрепям!
    И наистина не е лошо в тия жеги да си погледнеш нивото на електролита на акумулатора (ако е обслужваем). Може и само за доливане да е.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    63

    Default

    Малко и аз да се намеся
    Акумолатова служи само за първоначално запалване, после колата се захранва от динамото, а ако е по голям динамото ще го зарежда по бавно, според мен най- добре да си вземеш един 62А/h, да е по мошен за зимата.
    Това е от мен Успех и безаварийни километри
    Alfa 145 1.6 BOXER

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    445

    Default

    Благодаря много на всички за отзивчивостта!

    1. Какво ще стане ако сложа 75 Ah например? Разбира се, много е на има ли проблем?
    2. Каква марка да взема, BOSCH разбира се е the best но нямам пари сега за това
    3. Също така - какво значи терминът "стартов ток" ?
    Виж Алфата ...


  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by odisey
    1. Какво ще стане ако сложа 75 Ah например? Разбира се, много е на има ли проблем?
    Ще дадеш излишни пари
    Пусни търсачка има много изписано, а и според мене Искрата е най-доброто решение
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    а и според мене Искрата е най-доброто решение
    Абсолютно съгласен с бат Йонко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    41

    Default

    БОШ за нищо на света!Големо менте,това са мои лични наблюдения върху марката.GIGAWAT не са лоши,по-евтини са от БОШ.За WARTA само добри спомени от миналото.DELFI виждат зор зимата,хеле като падне 5 под нулата.....
    146 1.4T.S. 98 бивша

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Бургас
    Posts
    34

    Default

    По принцип като отидеш в магазин за акумулатори ( е не някав супер измислен) там си има каталози на всички марки и модели коли и техния минимум и максимум за Ah за акумулатора. За моята дават от 65 Ah до 75 Ah, а тя е дизел. С подсилен ток на запалване имат нужда дизелите щото черпят повече ток. И мисля че ИСКРА си е най доброто решение. 65 Ah ИСКРА с подсилен ток на запалване около 130 лв. мисля че беше.
    Alfa Romeo 145 1,9JTD '00

  12. #12
    започва да се пристрастява pres's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    гр.София
    Posts
    78

    Default

    понеже ми се наложи да копувам проверих и за 2.0ти дават от 44 до 60 аз слогих 62 дано сам помогнал
    ALFA ROMEO 146 TI
    Fiat FIORINO 1.4 95
    LANCIA LIBRA 2.4 jtd

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •