Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Какви свещи за 1.8 8в?

  1. #1

    Default Какви свещи за 1.8 8в?

    Здравейте колеги!Искам да си сменя свешите на Алфата,но незнам каква марка да взема.Вие с какви карате и какви бихте ми препоръчали?Доколкото разбрах май Денсо са най-подходящи или бъркам?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  2. #2

    Default

    Ами в целия форум се препоръчва само Denso-то.
    И аз съм с такива от известно време.
    kris11 каза, че вече им е направил към 40 000км
    Цената е 4лв за брой.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3

    Default

    Ясно значи такива ще са.Мерси колега!!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Сложих NGK и за сега е добре. Виж е тук:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=12312
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  5. #5
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    ...такива ще са!!!
    Такива ще са, ама ако си намериш След хвалбите последните месеци навсякъде в София, където звънях, са свършили - тва алфистите пазаруват по две порции, деа.... :P
    Ако някой някъде намери да имат в наличност Q22P-U, да вика.

    BTW аз намерих в Косер Q22PR-U, които имали резистор срещу радиосмущения (единствената разлика с другите), обаче не посмях да ги взема - никъде из нета и в каталозите не видях да се препоръчват за наште коли...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by hsr
    ...такива ще са!!!
    Такива ще са, ама ако си намериш След хвалбите последните месеци навсякъде в София, където звънях, са свършили - тва алфистите пазаруват по две порции, деа.... :P
    Ако някой някъде намери да имат в наличност Q22P-U, да вика.

    BTW аз намерих в Косер Q22PR-U, които имали резистор срещу радиосмущения (единствената разлика с другите), обаче не посмях да ги взема - никъде из нета и в каталозите не видях да се препоръчват за наште коли...
    Ами аз не съм от София Но все пак си прав-може да не успея да намеря и затова май е по-добре да имам няколко варианта-за всеки случай.Иначе аз като ида за свещи и винаги ми предлагат Бош или Шампион.Дори и сега имам 4 бройки неупотребявани Бош,които купих преди няколко месеца за другата ми кола за 30 лв.,ама така и не ги сложих.Работата обаче е там,че доколкото знам имало много ментета на Бош,а на ми се дават 60-тина лв. на вятъра.Някой да не би да кара с такива(Бош)?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7

    Default

    И аз днес попаднах на същите (Q22PR-U),ама и аз не посмях да ги взема Не че са кой знае колко скъпи(4 лв. бр.),но вече имам 4 които не ползвам и не ми се иска да се набутам с още 8.Наистина в каталога във въпросния магазин не ги дават за тоя двигател,ама знам ли Ако някой има някаква информация за тях,моля да я сподели!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Днес си купих и сложих въпросният модел Q22PR-U (баш Алфарнишкия го няма), въпреки, че с К. Рангелов не останахме очаровани от искрата в сравнение с 13 хил. км ми Golden Logde \ментак\. Запалих от 2-рия опит след смяната, след това, както и преди от раз, но още е рано да пиша каквото и да е. Като засеча разход ще пиша, че с Golden Lodge-а стигнах 15/100...с пенсионерско каране при това .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Ами и аз сложих Q22P-U и съм доста доволен...Вървежа или поведението не са се променили драстично, но разхода ми падна...Като за 4лв. са по добре отколкото да дам 8-10лв за ментета :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    че с Golden Lodge-а стигнах 15/100...с пенсионерско каране при това
    Този разход едва ли е от свещите,хубаво е че си ги сменил а сега закарай колата на диагностика да се види за този разход
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11

    Default

    Благодаря за отговорите!Аз още не съм си взел,понеже в момента колатя я карам много рядко,пък и в магазините в нашия край никога нямат в наличност това,което търсиш,а винаги трябва да чакаш да ти го доставят и т.н.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    ... Q22PR-U ... с К. Рангелов не останахме очаровани от искрата...
    От това се притеснявам най-вече. Според писанията из нета резисторът в свещта не би трябвало да оказва практическо влияние върху силата на искрата, поне при по-новите коли. На няколко места обаче се споменава, че при някои модели си има защита срещу радиосмущения в кабелите, капачките на свещите или в друг елемент от запалителната система (пак с някакъв резистор). Ако в такъв автомобил се сложи и свещ с резистор, май вече ще почне да се усеща негатиивен ефект.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #13
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    че с Golden Lodge-а стигнах 15/100...с пенсионерско каране при това
    Този разход едва ли е от свещите,хубаво е че си ги сменил а сега закарай колата на диагностика да се види за този разход
    На 1-та свещ и се беше счупил електрода. Смених нея и още 1 с 2 стари Beru UltraX, които имах - с пенсионерско каране свалих разхода на 10/100. Верно е, обаче, че смених и едната бобина, че имах 2 счупени лули към кабелите и е много възможно да е избивало от там.

    Quote Originally Posted by bass
    Quote Originally Posted by TRENDi
    ... Q22PR-U ... с К. Рангелов не останахме очаровани от искрата...
    От това се притеснявам най-вече. Според писанията из нета резисторът в свещта не би трябвало да оказва практическо влияние върху силата на искрата, поне при по-новите коли. На няколко места обаче се споменава, че при някои модели си има защита срещу радиосмущения в кабелите, капачките на свещите или в друг елемент от запалителната система (пак с някакъв резистор). Ако в такъв автомобил се сложи и свещ с резистор, май вече ще почне да се усеща негатиивен ефект.
    Да има съпротивления. Карам с Магнет Марели Super Silicon и Краси ги мерна - 6.8 кОма. По принцип на 1-та лула е 1 кО, а на другата 5, останалото е съпротивлението по кабела.
    Не ни вдъхна доверие искрата, защото GL, който се убедих, че си е менте хвърляше очевадна искра и лампата на динамото светеше силно, а на въпросното Денсо се взирахме за искрата и лампата светеше чувствително по-слабо.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #14
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Доколкото видях, съпротивлението в Q22PR свещите е 5 килоома - съпоставимо с това на кабеляка, може да не е случайна тази работа...

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  15. #15

    Default

    Значи с две думи да не рискуваме с подобни свещи да няма после
    Най-вероятно ще си взема NGK,но се чудя дали си струва да се охарча за BCP6ET,които били 3-електродни,или разликата е само в цената.Какво ще кажат по-разбиращите ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •