Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: "придърпване " на автомобила

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Тази тема е доста интересна Значи проблема при JTD-тата с придърпването обикновенно се получава от неправилно дозиране на горивото в междинните режими на колата когато налягането в колектора се колебае около 0-та. Най-често срещаните проблеми са първичното дозиране от дебитомера и мап сензора. След това идват механичните проблеми от рода на регулатори на високото налягане, неправилно впръскване (запушени дюзи), запушени картерни вентилации и неправилно работещи ЕГР-и. В последно време поради некомпетентни тунери виждам и безмислици в горивните карти които пораждат същите проблеми. И не на последно място износването на турбините може да доведе до подобни аномалии

    Недейте да залагате на неработещи ТПС сензори, мръсни филтри, лоша нафта и такива глупости защото по-скоро бихте усетили доста по неприятни ефекти от тези неща. От някакво зачудване Надявам се да съм бил в помощ
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Картерните вентилации нямат нищо общо.
    За Фиатките:
    - не е от ЕГР
    - не е от дюзи
    - не е от тампони ДВГ

    От изборените от теб се съмнявам в регулатора.

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Картерните вентилации нямат нищо общо.
    За Фиатките:
    - не е от ЕГР
    - не е от дюзи
    - не е от тампони ДВГ

    От изборените от теб се съмнявам в регулатора.
    Колега все пак колегата Бобо има сервиз там се правят всякакви JTD-та а освен това се тунинговат
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Е и ?
    Тунинга няма нищо общо в случая, защото сток колите пак го имат придърпването.

    Много хора имат сервизи, но ....
    Нищо лошо не казвам, не ме разбирайте погрешно.
    Идеята да си помогнем, не ми се разкарва до София иначе да съм отишъл той или някой друг да я види.Ще се решат проблемите на 26 до момента колеги.И това са само гласувалите в анкетата.

  5. #20

    Default

    Какво от това, и аз не разбрах? Щом колегата Бобо има сервиз, значи трябва да му вярваме безрезервно ли ? Да знаеш че той по телефона ме убеди веднъж, че моята кола нямам нещо, което го гледах с очите си и го снимах, но той каза че нямам такова. Но нищо, той има сервиз. Там се тунинговат ЖТД-та.....

    По същество - залагам си колата, че и сток, и тунингована 1.9 ЖТД 105 (Фиатски) не придърпва и не трябва да придърпва от 850 до 5200 оборота, независимо от предавката, независимо от позицията на педала на газта. Тествано и доказано! Нали не смятате че от завода ще ви пуснат на пазара кола , която придърпва.

    Колега Бобо, не искам да кажа нищо лошо за теб, но аргументът на колегата че имаш сервиз и тунинговаш ЖТД-та не е достатъчен, за да бъде всяка твоя дума приета безрезервно за вярна. Присъединявам се към мнението че ако има някоя безсмислица в горивната карта, е възможно да се получават глупости в реално време. Но при колегата emzo нещата са в сила и при сток-мотор, и с чисто нов дебитомер. emzo - ако пробваш с друг регулатор на налягане?

  6. #21
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Не мисля да давам 200+ лв. за пробата, по-скоро ще го проверя тоз дали е изряден.

  7. #22
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Картерните вентилации нямат нищо общо.
    За Фиатките:
    - не е от ЕГР
    - не е от дюзи
    - не е от тампони ДВГ

    От изборените от теб се съмнявам в регулатора.
    Повярвай ми картерните вентилации могат да ти докарат много грижи Продължавай натам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #23
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ogi28b View Post
    Какво от това, и аз не разбрах? Щом колегата Бобо има сервиз, значи трябва да му вярваме безрезервно ли ? Да знаеш че той по телефона ме убеди веднъж, че моята кола нямам нещо, което го гледах с очите си и го снимах, но той каза че нямам такова. Но нищо, той има сервиз. Там се тунинговат ЖТД-та.....

    По същество - залагам си колата, че и сток, и тунингована 1.9 ЖТД 105 (Фиатски) не придърпва и не трябва да придърпва от 850 до 5200 оборота, независимо от предавката, независимо от позицията на педала на газта. Тествано и доказано! Нали не смятате че от завода ще ви пуснат на пазара кола , която придърпва.

    Колега Бобо, не искам да кажа нищо лошо за теб, но аргументът на колегата че имаш сервиз и тунинговаш ЖТД-та не е достатъчен, за да бъде всяка твоя дума приета безрезервно за вярна. Присъединявам се към мнението че ако има някоя безсмислица в горивната карта, е възможно да се получават глупости в реално време. Но при колегата emzo нещата са в сила и при сток-мотор, и с чисто нов дебитомер. emzo - ако пробваш с друг регулатор на налягане?

    Абсолютно съм съгласен че аргумента за сервиза и тунинга въобще нямат общо с конкретиката
    Никога не съм твърдял че не греша всеки греши ! А в различни коли можеш да видиш какво ли не
    Опитах се да ви помогна ако преча чао С конкретната кола не съм запознат затова ви нахвърлях идей. Успех.

    П.С. От тона на колегите разбирам че нямат желание да им давам акъл затова се оттеглям
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #24
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Огледай да не засяда механично променливата геометрия на турбокомпресора. Прегледай си и вакуумите за управлението й , както и електрическият клапан който я управлява. Карам ситроен , със проблемни до скоро 2 дюзи (едната смених, събирам за друга ) и смея да твърдя, че симптомите са други.
    Last edited by dobromirski; 17-05-2009 at 08:57.

  10. #25
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Абе ние гадните Фиатаджии малко превзхемте тематана колегите (извинявам се, за което), но повечето гласували са с JTD105 (182б4.000) - турбината не е с променлива геометрия.

  11. #26
    Младши алфист Draga6 15's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    10

    Default

    Като обобщение да се обадя и аз (jingibi във фиат форума) съмненията ми са окло регулатура на помпата само него не съм сменял с чисто нов интересно с три различни други съм пробвал положението си е едно и също. Но всичките втора ръка. Проблем в отдушника на картера има някаква логика тъй като се замисля той е включен след дебитомера преди турбината но не вярвам всички засегнати колеги да са със запушени отдушници. От друга страна това придърпване при всички нас може да не е предизвикано точно от един и същ елемент макар че симптомите са сходни да не кажа еднакви.

  12. #27
    Младши алфист Draga6 15's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0 View Post
    колегата явно е имал в предвид когато държи колата в междинна газ(потдържайки педала в едно положение). И при мен е същото - чуди се да тръгне лииии да не птръгне лии, кво да направи
    След като подам газ не се замисля и няма Грам и следа от придърпване. Същото е и като си махна кракът от педала
    Това е в диапазона на 1600-1700 до към 2000-2100 оборота, после го няма това нешо
    При мен поведението е абсолютно същото онзи ден ми се наложи да мина разстоянието Варна Кранево 22км. със скорост 60км/ч навсякъде имаше постове на КАТ. При тази скорост съм на четвърта и обороти под 2000 и придърпването е мн.неприатно. Ако подам газ да съм над 2000-2100 об/мин то придърпването е слабо и е по скоро като вибрация но скоростта е към 80-85км/ч и вече съм и готов за акт. Така си карам вече 2 години нито се е влошило нито се е подобрило положението зарекъл съм се да докарам нещата до успешен край пък да видим.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Повярвай ми картерните вентилации могат да ти докарат много грижи Продължавай натам
    Липса на компресия -> газове в картера -> обратно в двигателя и така затворен кръг. Това е единия вариант. Откачи маркуча за картерните изпарения, но запуши този към чистия въздух и виж за промяна. Ако се подобри -

  14. #29
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    Абе ние гадните Фиатаджии малко превзхемте тематана колегите (извинявам се, за което), но повечето гласували са с JTD105 (182б4.000) - турбината не е с променлива геометрия.
    Я разгледай тази тема, че аз от фиат форума с иключение на 2-5 смислени мнения, нищо не разбрах.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EF%E2%E0%ED%E5
    на марея 110к. мисля, че този клапан е някъде под акомулатора.
    И също не разбрах някакви грешки давали ти.
    Успех.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #30
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Не, няма грешки.Сега ще погледна линка.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •